sobota, 2 maja 2020

Dzień FlagiDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej / Narodowe Święto Trzeciego Maja
 W sobotę 2 maja - obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej a w niedzielę Święto Narodowe Trzeciego Maja.
Dzień Flagi jest obchodzony od 15 lat - od 2004 r. Święto to zostało wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. Obchodzimy je 2 maja, a więc dzień przed rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które jest jednym z najważniejszych polskich świąt a także w rocznicę wywieszenia przez polskich żołnierzy biało-czerwonej flagi na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie w 1945 r.
3 maja obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych i narodowych - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja majowa była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Jej myślą przewodnią było ratowanie zagrożonej Ojczyzny.
Biało-czerwona flaga jest symbolem naszej Ojczyzny, jest naszym znakiem rozpoznawczym, czymś co nas wyróżnia a jej wywieszenie najprostszym przejawem patriotyzmu. Na tyle prostym i nieskomplikowanym, że mogą to zrobić praktycznie wszyscy.
Pamiętajcie o akcji WYWIEŚ FLAGĘ. Spróbujcie zachęcić swoich rodziców i namówić ich do wywieszenia polskiej flagi na ścianie domu, mieszkania albo bloku, w którym mieszkacie lub na balkonie. To naprawdę bardzo proste. Flagę można także umieścić w oknie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz