Plac Z.

Akcja "plac zabaw" niespodziewanie stała się bardzo ważną sprawą w życiu społeczności szkolnej. Do czasu zakończenia akcji będzie funkcjonowała ta podstrona.
_________
Dlaczego?
_________
Od  wielu lat uczniowie naszej szkoły mają do dyspozycji "puste" boisko (klepisko). Nie udało się zdobyć w żadnym konkursie, a próby były. Nie udało się zbudować własnymi siłami, a próby były (podobno brak środków). Media bardzo chętnie i szybko dają relację ze szkoły, gdy wydarzy się coś niedobrego. Chcemy wykorzystać media do pomocy w akcji, która ma przynieść coś dobrego.
_________
Impuls
_________
Kolejny konkurs  "bez szans" (Nivea). Pomysł na ... ZRZUTKĘ :) link do ZRZUTKI
_________
Co jeszcze?
__________
Oprócz zrzutki fundusze na plac będą zbierane przez Radę Rodziców na Festynie!
_________
 Inne metody
_________
Kto ma kontakt z bogatymi sponsorami może przedstawić PREZENTACJĘ!
_________
Racjonalne wydatki
_________
Oprócz samego zebrania środków, warto zastanowić się nad NAJLEPSZYM wydaniem tych pieniędzy. Powstał wpis gromadzący linki do stron producentów ("przegląd ofert"). Plac w miejscu publicznym powinien posiadać specjalny atest. Stąd ceny urządzeń na takie place są dużo wyższe od cen urządzeń do użytku prywatnego.
_________
Inne rozwiązania
_________
"Otwarty umysł" w takich sytuacjach jest bardzo wskazany. Każdy pomysł może się przydać. Np. utworzyć plac zabaw z darowanych urządzeń. Na pierwszy oka (ze względu na atesty) wydaje się niezbyt dobry, ale ... gdyby urządzenia były naprawdę bezpieczne, to .... być może opłacałoby się zamówić instytucję atestującą, która wydałaby taki atest dla tak zorganizowanego placu. To kosztuje, ale nie jest niemożliwe. (Centrum Kontroli Placów Zabaw)
___________
Czas na decyzje
___________
9.07.2019
Pieniędzy już nie przybywa. Zostało jeszcze kilka dni. "Sprawca zamieszania" wyrusza na wakacyjną podróż, stąd może wystąpić jedno lub dwudniowe opóźnienie w przelewie.
Czekamy na kompleksową ofertę BAMBINO, które jest pośrednikiem i tak naprawdę sprzedaje urządzenia produkowane przez BUGLO, (BUGLO nie sprzedaje detalicznie). Urządzenia są bardzo dobrej jakości, ale są drogie ...

 Np. na taki zestaw trzeba wydać aż 15 tys. zł
Inne firmy z "pierwszej ligi" produkującej place zabaw mają ceny na podobnym poziomie.
Powyżej oferta firmy SIMBA

Większość osób "z branży" nie poleca urządzeń drewnianych, bo są mało odporne na wandali i warunki atmosferyczne. Podobno jeszcze urządzenia z drewna klejonego, są w miarę "odporne". Dość ciekawie w tym zestawieniu wypada oferta firmy MAGICZNA TĘCZA, która oferuje urządzenia w naszym zasięgu cenowym, ma nie najgorsze terminy realizacji (1,5 miesiąca), ale przy mniejszych zamówieniach dolicza sobie za transport (w naszym przypadku 560 zł)

Na obrazku zestaw za nieco pona 14 tys. zł  (MAGICZNA TĘCZA)
Na podobnym poziomie cenowym, a może nawet tańsza jest firma FRAJDA
Cena w wersji drewnianej jest naprawdę zachęcająca. Cena jest w wersji netto, czyli trzeba pomnożyć przez 1,23 ale w cenie jest już transport w dowolne miejsce w Polsce i jest montaż. Firma ma cztery ekipy montażowe, jednak i tak termin, to ... przynajmniej dwa miesiące. Co ciekawe, każdy zestaw funkcjonuje również w wersji metalowej (droższej ale wytrzymalszej).

Decyzja zapadnie pewnie kolegialnie, ale ... dajmy szansę wszystkim. Zapraszamy do komentowania, najlepiej kulturalnego.
-
W końcu otrzymałem odpowiedź od LARS LAJ ... to nie jest oferta na naszą kieszeń (ceny jeszcze bez transportu i montażu)

____________________
ROZLICZENIE ZRZUTKI
Do 15.07.2019 r. wpłynęło 6491 zł, po odjęciu różnych kosztów organizatora zostało 6446,38 zł tyle udało się przelać na konto założyciela zrzutki. Aby nie było wątpliwości i niedomówień przelałem na konto Rady Rodziców przy SP Wapno kwotę 6491 zł. Na obrazku powyżej widać zrzut ekranowy z operacji bankowych.
Profilaktycznie - zrzut panelu na zrzutce z 15 lipca 2019 r. Już po północy nastąpiła kolejna wpłata 25 zł. Ponieważ mogą się zdarzyć jeszcze kolejne wpłaty, to pojawią się zrzuty z kolejnych przelewów.

_______________________
Wakacje na półmetku i ...
23.07.2019 odbyło się spotkanie przedstawiciela RR, JB i JH z zamiarem podjęcia działań. JH opracował wstępną koncepcję działań tzn. przedstawił wstępny projekt,

który miał być następnie przekazany do zawodowego projektanta z uprawnieniami (to akurat najważniejsze). Przy takim rozwiązaniu można by już zamówić przynajmniej dwa elementy (zestaw+huśtawki), tak aby na początku września ... coś już było. Natomiast ewentualne dalsze urządzenia byłyby zakupione po zdobyciu dalszych środków.
Pojawił się jednak pomysł, aby ten "szkolny" plac zabaw połączyć z "sołeckim" placem zabaw. Wtedy można by zaoszczędzić na projektach i mógłby powstać jeden bogatszy plac zabaw zamiast dwóch skromniejszych. Pomysł jak pomysł - trzeba jednak jeszcze przekonać drugą stronę, do połączenia sił. Pierwsze podejście nie dało efektu. Podsumowując - stoimy w miejscu. Czekamy na efekty rozmów.
_________________________

3.09.2019

Cały czas czekamy na: mapkę terenu, projekt placu.
_________________________
17.05.2020

Tyle czasu i dalej stoimy w miejscu, tzn. nadal nie ma placu. Jednak warto wspomnieć co uległo zmianie. Powstała mapka terenu i powstał projekt. Dzięki temu stopniały zasoby i jest już tylko nieco ponad 10 tys. zł.
W lutym br. odwiedził szkołę Michał Sobolewski i narodził się pomysł, aby stworzyć Park im. Ireny Jarockiej i pozyskać pieniądze z różnych fundacji i grantów. W marcu wybuchła pandemia i zamknięto szkołę. Naturalnie wszelkie takiego typu działania zostały zamrożone. Działania oczywiście były np. złożony został wniosek do Fundacji Orlen w ramach projektu "moje miejsce na Ziemi" o grant w wysokości 20 tys. zł właśnie na urządzenia do parku. Wniosków było jednak ok. 3000 (na 300 miejsc) i wniosek Wapna nie otrzymał dofinansowania. Prawdopodobnie preferowane były wnioski na działania tzw. miękkie a nie na inwestycje.
Po ogłoszeniu 6 maja wyników tego projektu, wrócił pomysł stworzenia muralu na ścianach hali. Możliwe, iż gdy będzie mural, to ... łatwiej będzie pozyskiwać kolejne urządzenia? W końcu od czegoś trzeba zacząć.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza