Plac Z.

Akcja "plac zabaw" niespodziewanie stała się bardzo ważną sprawą w życiu społeczności szkolnej. Do czasu zakończenia akcji będzie funkcjonowała ta podstrona.
_________
Dlaczego?
_________
Od  wielu lat uczniowie naszej szkoły mają do dyspozycji "puste" boisko (klepisko). Nie udało się zdobyć w żadnym konkursie, a próby były. Nie udało się zbudować własnymi siłami, a próby były (podobno brak środków). Media bardzo chętnie i szybko dają relację ze szkoły, gdy wydarzy się coś niedobrego. Chcemy wykorzystać media do pomocy w akcji, która ma przynieść coś dobrego.
_________
Impuls
_________
Kolejny konkurs  "bez szans" (Nivea). Pomysł na ... ZRZUTKĘ :) link do ZRZUTKI
_________
Co jeszcze?
__________
Oprócz zrzutki fundusze na plac będą zbierane przez Radę Rodziców na Festynie!
_________
 Inne metody
_________
Kto ma kontakt z bogatymi sponsorami może przedstawić PREZENTACJĘ!
_________
Racjonalne wydatki
_________
Oprócz samego zebrania środków, warto zastanowić się nad NAJLEPSZYM wydaniem tych pieniędzy. Powstał wpis gromadzący linki do stron producentów ("przegląd ofert"). Plac w miejscu publicznym powinien posiadać specjalny atest. Stąd ceny urządzeń na takie place są dużo wyższe od cen urządzeń do użytku prywatnego.
_________
Inne rozwiązania
_________
"Otwarty umysł" w takich sytuacjach jest bardzo wskazany. Każdy pomysł może się przydać. Np. utworzyć plac zabaw z darowanych urządzeń. Na pierwszy oka (ze względu na atesty) wydaje się niezbyt dobry, ale ... gdyby urządzenia były naprawdę bezpieczne, to .... być może opłacałoby się zamówić instytucję atestującą, która wydałaby taki atest dla tak zorganizowanego placu. To kosztuje, ale nie jest niemożliwe. (Centrum Kontroli Placów Zabaw)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz