poniedziałek, 7 listopada 2011

Piłka w grze

4 listopada reprezentacja Gimnazjum zajęła 3 miejsce w eliminacjach Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej i awansowała do finału powiatowego. Wapnianie udanie rozpoczęli zmagania otwierając wynik meczu z Gimnazjum Gminnym w Wągrowcu (bramka A.Gurda). Niestety później dwukrotnie dali się zaskoczyć z rzutów wolnych i schodzili z boiska pokonani. W kolejnym meczu zmierzyli się z Gimnazjum nr 1 z Wągrowca. Tego przeciwnika wapnianie pamiętali z rozgrywek Coca-Coli i nie były to miłe wspomnienia. Tym razem jednak to nasi zawodnicy dyktowali warunki, w pierwszej połowie spychając rywali do, momentami, głębokiej defensywy. Niestety niewykorzystane sytuacje zemściły się po przerwie, kiedy to przeciwnicy zdobyli jedyną bramkę meczu. Gimnazjalistom z Wapna pozostał zatem pojedynek z reprezentacją Żelic. Nasi zawodnicy grając większość czasu w rezerwowym składzie objęli prowadzenie (K.Łuczak), które dość długo utrzymywali. Ostatecznie jednak goście doprowadzili do wyrównania i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Wapnianie dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu zakończyli eliminacje na trzecim miejscu i awansowali do finału powiatowego. Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Matyniak, Damian Iskra, Adrian Koliński, Norbert Bednarz, Artur Gurda, Krystian Rychert, Paweł Szymański i Kamil Łuczak.