czwartek, 17 listopada 2011

Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych


DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO i PAMIĘCI o OFIARACH WYPADKÓW DROGOWYCH w tym roku obchodzony był 17 listopada.
-
Akcje związane ze Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, w których uczestniczyli uczniowie klas IV-VI SP i I-III G, odbywały się tego dnia od 10.45 do 14.30. Uczniowie brali udział w konkursach związanych z przepisami ruchu drogowego. Oprócz wytypowanych drużyn z pytaniami mogli się także zmierzyć przedstawiciele publiczności. Podczas lekcji tematycznych, które odbyły się tego dnia uczniowie przygotowali debaty na temat bezpieczeństwa w pojeździe, prace plastyczne, a także uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali szereg akcji towarzyszących: IIIB przeprowadziła sondę uliczną, IIA ankietę wśród mieszkańców, IIB  transparent z hasłem akcji, klasy pierwsze natomiast kontrolowały stan techniczny rowerów naszych uczniów i monitorowały natężenie ruchu drogowego w okolicach szkoły. Przygotowanie tego dnia nie byłoby możliwe bez ogromnego wkładu pracy nauczycieli, wychowawców, zaproszonego jury oraz pomocy ze strony personelu szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Organizatorzy: A. Wagner i M. Stachowiak.
-
Najmłodsi uczniowie w formie zabawowej po raz kolejny uczyli się i utrwalali znajomość zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
Pierwsza część, to turniej wiedzowo-sprawnościowy. Spośród uczniów najmłodszych klas wybrano drużynę do rozwiązywania zadań wiedzowych, kolejną drużynę do wykonywania zadań sprawnościowych no i oczywiście drużynę kibiców.
Rywalizacja była niesamowita, a uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą na temat ruchu drogowego i niesamowitą sprawnością fizyczną. Zmaganiom tym przyglądali się goście, wśród których byli panowie policjanci.
Druga część odbywała się w klasach, gdzie uczniowie realizowali zadania na miarę swoich możliwości. Jedni wykonywali sygnalizację świetlną, inni rysowali plakaty na temat udziału pieszych w ruchu drogowym, a jeszcze inni metodą BURZY MÓZGÓW sporządzili przesłanie do RODZICÓW-KIEROWCÓW. Dodam, że słuszność haseł w tym przesłaniu potwierdzili własnoręcznym podpisem przedstawiciele porządku publicznego.
Program dla milusińskich przygotowały B. MAĆKOWIAK i R.ŻARNOWSKA

-
zobacz foto

1 komentarz: