piątek, 18 listopada 2011

Mistrzostwa SZS SP w Szachach

W tym roku rozgrywki szachowe SZS (Szkolnego Związku Sportowego) odbyły się w innym miejscu i w trochę innej formule. Miejscem rozgrywek była nowa świetlica wiejska w Podolinie, która mieści się tuż koło stadionu, tylko ok. 200 m od poprzedniego miejsca rozgrywek. Tym razem grali tylko uczniowie i uczennice szkół podstawowych i można powiedzieć "całe szczęście", bo było ich wyjątkowo dużo - razem aż 22. Wyjątkowo licznie pojawiły się na turnieju dziewczęta i to prawdopodobnie ich turniej stał na wyższym poziomie, w końcu startowały tam zawodniczki z kategoriami szachowymi. Ponieważ było 11 dziewcząt i 11 chłopców, turnieje w tym roku były rozgrywane oddzielnie (dotychczas grywano w jednej grupie a oddzielnie prowadzona była klasyfikacja). W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Oliwia Szwon (córka Mistrza Powiatu w Szachach Krzysztofa Szwona) - wygrała wszystkie partie, wypełniła normę na III kat. szachową. Bardzo dobrze zagrały również dwie córki innego bardzo silnego szachisty - Przemysława Sydowa - Weronika była druga a Anita trzecia - obie wypełniły normy na IV kat. szachową. Reprezentantki naszej szkoły też spisały się świetnie - wszystkie debiutowały w turnieju ale poszło im bardzo dobrze: Sara Kowalczyk zdobyła 4 punkty zajęła V miejsce i wypełniła normę na V kat. Daria Rychert i Wiktoria Marglarczyk zdobyły po 3 punkty zajmując odpowiednio VII i IX miejsca. Nasi chłopcy byli byli faworytami ale ograł ich Mateusz Tyll, który wygrał wszystkie partie. Ostatecznie Adrian Urban zajął II miejsce a Kamil Sikorski był III obaj zdobyli po 5 punktów. Miłą niespodziankę sprawił również Michał Kaiser, który zdobył 4 punkty a był to dla niego debiut. Dwa pierwsze miejsca dawały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Poznaniu 10 grudnia. Pojadą tam: