niedziela, 20 maja 2018

Mistrzostwa SP w rzucie piłką palantową

Do ostatnich chwil ważyły się losy Mistrzostw SP w Wapnie w rzucie piłką palantową. Ostatecznie udało się je przeprowadzić, choć pod koniec zmagań zaczął siąpić deszcz. Rzut oszczepem przełożono natomiast na następny tydzień. Mistrzostwa rozgrywano trybem: trzy rzuty eliminacyjne i jeden finałowy dla najlepszej ósemki.
W konkurencji dziewcząt od pierwszej do ostatniej kolejki prowadziła K. Ajwang, która w drugiej próbie oddała najdalszy rzut Mistrzostw - 26,70 m. Drugie miejsce zajęła S. Szprejda, która w finałowym rzucie (23,45 m) z ostatniego miejsca przesunęła się na medalową pozycję. Brąz wywalczyła W. Czerwińska wynikiem 22,60 m.
U chłopców wystartowało dziesięciu zawodników, toteż dwóch z nich zakończyło swój udział na rundzie eliminacyjnej. Dwa najdalsze rzuty oglądaliśmy już w pierwszej serii. Najpierw F. Adamczewski posłał piłkę na odległość 44,45 m, a po chwili K. Pawłowski rzucił jeszcze dalej bo 45,60 m. Trzecie miejsce ostatnim rzutem (36,70 m) wywalczył K. Hałas.