niedziela, 1 grudnia 2019

Program - Super Wiewiórka


Od 100 lat wszędzie dla wszystkich,
w tym i dla uczniów IV klasy Szkoły Podstawowej w Wapnie

Ten rok jest szczególny dla Polskiego Czerwonego Krzyża (najstarszej polskiej organizacji humanitarnej) i dla naszej, szkolnej aktywności, bowiem uczniowie klasy czwartej biorą udział w programie edukacyjnym „Super Wiewiórka – przyjaciółka Oli i Kuby”. Znaleźliśmy się wśród tysiąca dzieci (wśród 20 placówek oświatowych), dla których PCK realizuje działania związane z promocją zdrowia, bezpieczeństwa, higieny, ekologii i wartości humanitarnych.
W programie, co jest najciekawsze dla uczniów, biorą udział przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP, Komendy Powiatowej Policji, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Nadleśnictwa Durowo, Naturhouse – dietetyczka, Gabinetu Stomatologicznego – Arun Goel i PCK. Dzieci spotykają się na lekcjach wychowawczych z przedstawicielami tych instytucji i ze źródeł czerpią wiedzę niezbędną dla ich zdrowia i bezpieczeństwa.
Każdy uczestnik programu otrzymuje materiały edukacyjne, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Wągrowcu.
Podczas pobytu w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Wapnie pogadankę na temat działalności czerwonokrzyskiej wygłosił prezes Polskiego Czerwonego Krzyża w Wągrowcu Jan Maćkowiak. Uczniowie otrzymali kolorowanki do każdego z wykładów i legitymację Klubu Wiewiórka PCK. Podsumowanie programu odbędzie się na zakończenie roku szkolnego.
Koordynator programu
Iwona Ratajczak
__
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz