czwartek, 19 września 2019

„Narkotyki i dopalacze zabijają” – wizyta policji w szkole.


W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem i profilaktykom uzależnień 19 września br. uczniowie klas VII naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, pracującymi na co dzień w Komisariacie Policji w Gołańczy. Temat spotkania „Narkotyki i dopalacze zabijają”.
Dokąd prowadzą narkotyki? – na to oraz na inne pytania dotyczące środków odurzających starali się odpowiedzieć policjanci. Mundurowi przypomnieli młodzieży, że w polskim prawie wszystko co związane jest z narkotykami (posiadanie, zażywanie, sprzedawanie) jest nielegalne. Ostrzeżenia dotyczyły również dopalaczy. Ponadto prowadzący spotkanie policjanci przypomnieli, że uczniów obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu i e-papierosów.
Pod koniec prelekcji nasi uczniowie mogli skorzystać z możliwości zadawania pytań. I jak się okazało było ich bardzo dużo. Młodzież pytała nie tylko o nurtujące sprawy związane z tematyką zajęć, ale także o przepisy ruchu drogowego.
Prelekcja bardzo podobała się uczniom naszej szkoły.

2 komentarze:

  1. Jestem pod wrażeniem. Bardzo fajny artykuł.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super sprawa, że młodzież i dzieci są edukowane od najmłodszych lat o wpływie narkotyków na życie człowieka. Warto również wspomnieć, że dobre efekty w walce z uzależnieniem możemy uzyskać poprzez wszycie blokera opiatowego https://detoksfenix.pl/uslugi/zaszycie-blokerem-opiatowym-naltreksonem/ który jak najbardziej spełnia swoją rolę znakomicie.

    OdpowiedzUsuń