wtorek, 10 lipca 2018

Sportowy koniec roku szkolnego

Wakacje za pasem, ale w ostatnim tygodniu szkoły miało miejsce kilka wydarzeń sportowych, o których trzeba wspomnieć. 
Chronologicznie pierwszy był turniej piłki ręcznej. Skorzystaliśmy z zaproszenia pana Andrzeja Kulczyńskiego i wystąpiliśmy w V Memoriale Jadwigi Woźniak w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Gimnazjalnych, organizowanych w Zespole Szkół w Mycielewie. Oprócz nas zagrały reprezentacje Chwaliszewa, Dziewierzewa i gospodarzy. W turnieju piłki ręcznej nasza drużyna wzięła udział po raz pierwszy, stąd towarzyszyły temu występowi pewne obawy. Chłopcy zaprezentowali się jednak z dobrej strony - Mateusz Sokołowski uznany został objawieniem turnieju, a drugie wyróżnienie, dla najlepszego zawodnika drużyny, otrzymał strzegący bramki Nikodem Jaruzal, który popisał się obroną dwóch rzutów karnych. W turnieju zagraliśmy w składzie: Nikodem Jaruzal, Ernest Pawłowski, Adam Goździk, Szymon Tonn, Mateusz Sokołowski, Jakub Czerwiński, Gabriel Szymkowiak, Mikołaj Wojtych, Wojciech Smaga, Bartosz Broda, Kamil Siwek.

Kilka godzin po memoriale rozpoczęły się eliminacje Pucharu SP w Wapnie w piłce siatkowej. Wystartowały w nich cztery drużyny, a żeby awansować do finału potrzebne były dwa zwycięstwa. Ostatecznie awans wywalczyły Suche Kaktusy z bilansem 2 zwycięstwa i 0 porażek oraz SKS Mokotów z bilansem 2-1. Wielki finał rozegrano następnego dnia. Był on godnym podsumowaniem Dnia Sportu. Finaliści zmierzyli się już w eliminacjach. W nich lepsze były Kaktusy, zwyciężając 2:1. Na decydujący mecz Mokotów ściągnął posiłki i prowadził już 2:0, by po kolejnych dwóch setach tylko remisować. Szczególnie czwarty set, w którym mokotowianie nie wykorzystali kilku piłek meczowych, był niezwykle emocjonujący. Wydawało się, że Kaktusy rozpędem wygrają także w tie breaku, jednak Mokotów podniósł się z kolan i pokonał rywali sięgając po puchar.

SKS Mokotów: Smaga Wojciech, Goździk Adam, Wutkowski Mateusz, Czerwiński Jakub, Jaruzal Nikodem, Sokołowski Mateusz, Pawłowski Ernest.
Suche Kaktusy: Wojtych Jakub, Markiewicz Artur, Głąb Marcin, Wlizło Dawid, Hemmerling Natalia, Skoczylas Zuzanna, Głąb Adrian.
Walce z Wapna: Hałas Kacper, Andrzejewski Jakub, Łasut Oliwier, Majchrowicz Filip, Pawłowski Ksawier, Jaruzal Marcel.
No Name: Pisarek Kinga, Raczkowska Sonata, Siwek Kamil, Tonn Szymon, Pijanowska Edyta, Wojtych Mikołaj.

Rozstrzygnięcia w Pucharze miały zadecydować o kolejności w klasyfikacji na Najbardziej Usportowioną Klasę. O ile trzecie miejsce niezagrożenie zajmowała klasa 2b, o tyle o pierwszym miejscu miał zdecydować finał Pucharu w piłce siatkowej. Grający w nim uczniowie klasy 3 gonili klasę 6b, która nie wzięła udziału w tych rozgrywkach. Ostatecznie, Najbardziej Usportowioną Klasą SP w Wapnie została 6b, wyprzedzając klasę 3 zaledwie o dwa punkty!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz