wtorek, 13 marca 2018

Dzień Liczby π (pi)

14 marca w zapisie amerykańskim wygląda następująco: 3.14
Jutro jest właśnie czternasty dzień marca a tak się składa, że w matematyce bardzo ważną rolę odgrywa stała matematyczna π (czyt. pi) , której wartość w przybliżeniu wynosi 3,14. Aby lepiej zapamiętać wartość tej zmiennej Amerykanie postanowili ustanowić specjalny dzień. Przy okazji, tego dnia są urodziny Alberta Einsteina i Wacława Sierpińskiego.
-
Od wczoraj w mediach społecznościowych głośno o informacji jakoby w środę obowiązywał strój galowy. Proszę jednak zwracać uwagę na źródło informacji. Nawet bardzo dobrze się stało, że zaistniał taki problem. Nawet jeśli ktoś przyjdzie w stroju galowym do szkoły, to nie będzie to przestępstwo. W końcu ... może ten uczeń chce uczcić Święto Liczby Pi. Jednak, aby wykluczyć wszelkie niedomówienia - oficjalnie NIE ma obowiązku przychodzenia czternastego marca w stroju galowym (przynajmniej w Wapnie).
Bardzo prosimy na przyszłość zwracać uwagę na źródło informacji. To, że ktoś gdzieś napisał, że ktoś inny napisał lub powiedział, wcale nie musi być prawdą.
-
JH

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz