środa, 28 września 2016

Biegi w Siennie

23.09.2016 r. 30-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół wzięła udział w XXIV Sienneńskich Biegach Przełajowych, których celem jest popularyzacja masowego biegania i zdrowego stylu życia. Wszyscy nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Przywieźliśmy 2 złote medale i 3 brązowe. W kategorii SP złoto wywalczył Nikodem Sokołowski, a brąz Ksawier Pawłowski. Wśród gimnazjalistów ze złotem wróciła Sonata Raczkowska, a z brązowym medalem Patryk Wieczorek. W ogólnej klasyfikacji drużynowej nasze Gimnazjum uplasowało się na 3 miejscu, co dało kolejny brązowy medal.
Ten sukces zawdzięczamy Sonacie Raczkowskiej (1 m i 25 pkt.), Patrykowi Wieczorkowi (3 m), Kindze Pisarek (4 m), Oliwi Jach (5 m), Weronice Żarnowskiej (6 m), Mateuszowi Sokołowskiemu (7 m), Weronice Wiśniewskiej i Marcinowi Szczeparze (8m), Bartkowi Pisarkowi (9 m). Zajęte przez nich miejsca dały 146 pkt. Również punktowana była druga dziesiątka, w której znaleźli się Mateusz Nawrocki, Edyta Pijanowska, Dawid Wiśniewski, Kamil Romaniak i Nicola Ridiger. Razem Gimnazjum zdobyło 165 pkt.
Wśród uczniów Szkoły Podstawowej na punktowanych miejscach znaleźli się: Nikodem Sokołowski (1 m), Ksawier Pawłowski (3 m) i Ernest Pawłowski (16 m).
Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i słowa uznania. Brawo!!!
Trzymamy „kciuki” ponieważ przed nimi Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbędą się 28.09.2016r. w Kobylcu.