środa, 11 maja 2016

Pierwsza przymiarka do filmu

Na wstępie chciałbym wszystkim podziękować za wyrozumiałość i udział oraz przeprosić za zamieszanie. Za tydzień PRAWDZIWE nagranie filmu-wizytówki, który weźmie udział w konkursie, gdzie stawką jest nowe boisko szkolne.
Niektóre ujęcia wypadły dobrze inne słabiej ale to nie ma w tym wypadku znaczenia. Ważne jest, aby przynajmniej większość zorientowała się "o co chodzi" i aby mieć punkt odniesienia. Prawdopodobnie wkrótce pojawią się szczegółowe wytyczne. Teraz krótki komentarz "na gorąco".
Zmieniona zostanie kamera - na sportową z obiektywem szerokokątnym, aby nie było problemów przy ujęciach z bliska.
Zmieniona zostanie trasa przejścia (prawdopodobnie) - zaczniemy od schodów, od strony cisu (wyjście awaryjne). Następnie sala 9, sala 8, sala 18, sala 19, biblioteka, schody, sala 21 i finał na starej sali gimnastycznej.
Musimy "zagospodarować" każdy fragment trasy, wszędzie musi się coś dziać, nie możemy pokazywać "pustych ścian". Mogą np. być sztalugi z malarzami, grupy gitarzystów, czy rzeźbiarzy itp. Mile widziane pomysły na otwieranie drzwi. Każdy powinien wiedzieć gdzie jest jego miejsce, powinien znaleźć sobie takie miejsce. Bardzo możliwe, że spróbujemy wersji, gdzie wszyscy na początku stoją nieruchomo i ożywiają się dopiero, gdy miną je MOTYLE. Dzisiaj na próbie zabrakło jeszcze p. Ilony (jako motyla-nauczycielki) a przydałby się jeszcze jeden motyl.
Muzyka musi być głośniej ale nie wykluczmy, że będzie podążał za nami głośnik. Przydałyby się jakieś reflektory albo bardzo mocne latarki, które by doświetlały trasę. Film ma trwać maksymalnie 3 minuty, piosenka trwa 2:53, na końcu może być wspólny okrzyk np. "WAPNO"
Osoby, które miały przebranie mogą 18 maja ponownie się przebrać. bardzo mile widziane będą jasne, kolorowe koszulki. Dopracowane muszą być działania w salach, do których wchodzi kamera.
Potrzebne będą kolorowe baloniki, kolorowe kartki, kolorowe chusty, kolorowe piłki, kolorowe duże zabawki, itp. Osoby z miejsc gdzie kamera już była będą mogły się dostać na salę gimnastyczną ale albo za kamerą albo od schodów z drugiej strony (klas 1-3).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz