poniedziałek, 30 maja 2016

II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Gminnym


30 maja w naszej szkole odbył się po raz drugi Konkurs Wiedzy o Samorządzie Gminnym. Na godzinę 9 przybyli do szkoły zaproszeni goście oraz zawodnicy. Wszystkich powitał dyrektor Zespołu Szkół, pan Janusz Bilski, po czym głos zabrał także wójt, pan Zbigniew Grabowski. Pan Grabowski podarował też swoją książkę jako nagrodę dla najlepszej uczestniczki. 

Udział w konkursie wzięły trzy drużyny: ze Skoków, z Gołańczy i z Wapna. Pierwszą konkurencją był test wiedzy z zakresu Ustawy o samorządzie gminnym, w którym zwyciężczynią została Weronika Kruszka z Gołańczy, również zeszłoroczna laureatka. W drugiej konkurencji trzyosobowe drużyny miały za zadanie napisać rozprawkę na temat demokracji, z którą wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze. Jury w trzyosobowym składzie: Leszek Baczyński, Maciej Ryska i Anna Wagner po podliczeniu punktów ogłosiło wyniki: pierwsze miejsce zajęła drużyna z Wapna, drugie - z Gołańczy, a trzecie ze Skoków. W skład naszego zespołu wchodziły: Julia Kolińska, Klaudia Bednarek i Pamela Szejner, która zastępowała chorą Wiktorię Wlizło. 

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy na temat samorządu lokalnego. Indywidualną nagrodę główną w wysokości 100zł ufundowała Rada Rodziców, a nagrody rzeczowe - Rada Gminy Wapno. Dziękujemy bardzo. 

Anna Wagner
FOTO (MR)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz