piątek, 28 lutego 2014

Światowy Dzień Kota


Koty potrafią być zabawne - łaszenie się, nieudane skoki, stroszenie futerka w nietypowych dla nich sytuacjach, szalone pogonie za piłeczką, szok wywołany kontaktem z wodą.
Aby zwrócić uwagę na te urocze stworzenie w szkole obchodzony był ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA .
Przygotowane zostały wystawy prac plastycznych przedstawiające koty w różnej postaci w wykonaniu klas I-III. Podczas przerw dla uczniów organizowane były kocie zabawy: śpiewanie piosenek, malowanie twarzy, papieroplastyka, kolorowanki i zagadki. Również odbył się koci turniej, w którym uczniowie klasy II sp. odpowiadali na pytania do inscenizacji utworu „Chory kotek” S.Jachowicza, wypowiadali się o zdrowej żywności (by nie być chorym z przejedzenia jak kotek w utworze), pili mleko na czas, zwijali kłębek wełny oraz malowali koty z zamkniętymi oczami.
Pojawił się również oryginalny kot Zespołu Szkół w Wapnie o imieniu Rademenes. Jest to kot, który integruje wszystkie klasy Naszej szkoły.
W tym dniu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt.”Mój przyjaciel kot”. W kategorii klas I-III sp. koty tak zauroczyły komisję, że wszystkie otrzymują wyróżnienie.
W kategorii klas IV-VI – I miejsce Weronika Szymkowiak, II miejsce – Weronika Żarnowska, III miejsce – Jagoda Łożyńska i Aneta Łożyńska.
Również wyróżnienie, za koty w przestrzeni otrzymują: Patrycja Bryzik, Aleksandra Bryzik i Oliwa Nowakowska.

Podziękowania dla wszystkich klas, za udział i zaangażowanie w obchody ŚDK: przebieranie się za kota, dekorowanie klas i wykonanie plakatów, które zdobiły korytarze NASZEJ SZKOŁY.

N.Baliniak
----
zobacz (NB)

zobacz (JH)

1 komentarz: