niedziela, 23 października 2011

Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Szachach

Troje najlepszych zawodników z naszej szkoły wybrało się w niedzielny poranek, na konfrontację z najlepszymi zawodnikami w naszym powiecie. Nie można powiedzieć, że wrócili "na tarczy", chociaż nagrodę udało się zdobyć tylko Magdalenie Wróblewskiej, która zajęła 3 miejsce w kategorii kobiet. Walczyli dzielnie ale za przeciwników mieli zaprawionych w szachowych bojach przeciwników. Ostatecznie Wojtek Wróblewski zdobył 4 punkty, jego siostra Magdalena i Patryk Bochna po 3,5. To są wyniki do zaakceptowania i dość dobry prognostyk przed nadchodzącymi Mistrzostwami Powiatu SZS (szkoły podstawowe 18 listopada w Wapnie o godz. 9.30 świetlica w Podolinie, gimnazja 22 listopada w Wągrowcu w Gimnazjum Miejskim).
Duży sukces odniósł opiekun wapieńskiej ekipy, który zajął samodzielne 3 miejsce w klasyfikacji generalnej i był jedynym zawodnikiem, któremu udało się pokonać obecnego (wielokrotnego) Mistrza Powiatu - Krzysztofa Szwona.