wtorek, 22 grudnia 2009

Wigilia szkolna


W wigilijnej atmosferze w wapieńskiej szkole

We wtorek 22 grudnia w Zespole Szkół w Wapnie miał miejsce dzień wigilijny. W ostatnim przed zimową przerwą świąteczną dniu zajęć szkolnych nie było zwykłych lekcji, lecz specjalne zajęcia poświęcone nadchodzącym Świętom.
Najpierw uczniowie w swoich salach lekcyjnych wykonywali bożonarodzeniowe stroiki i ozdoby choinkowe oraz układali świąteczne życzenia. Inwencja uczniów, pomysłowość i zaangażowanie przyniosło niezwykłe efekty. Po wytężonej pracy przyszedł czas na świętowanie. Uczniowie po wcześniejszych przygotowaniach zasiedli do wigilijnego stołu. Wszystkie klasy zorganizowały klasowe wigilie. Oczywiście oprócz słodyczy, domowych wypieków i napojów nie zabrakło także opłatka. Uczniowie gimnazjum i starszych klas podstawówki wymieniali się upominkami. Młodszych gwiazdor obdarował przygotowanymi przez rodziców i wychowawców paczkami ze słodyczami. Przy świątecznych stołach zasiedli również rodzice, którzy wcześniej podobnie jak ich pociechy wykonywali świąteczne ozdoby.
Po przerwie wszyscy zgromadzili się w Sali gimnastycznej, gdzie odbyło się ogólnoszkolne spotkanie wigilijne. Maluchy z klas II SP (przygotowane przez swoje wychowawczynie p. A. Wojcińską i p. T. Hołysz-Janicką) przedstawiły jasełkę a wszyscy śpiewali kolędy do akompaniamentu w wykonaniu Wiktorii Marglarczyk z kl. IIIb SP. Po jasełce przedstawiciele poszczególnych klas odczytali ułożone przez uczniów życzenia świąteczne i zwiesili na choince klasowe ozdoby. Za najciekawsze i najbardziej oryginalne specjalna komisja uznała życzenia klas I SP i IIIb Gimn.
Po prezentacji klasowych prac ksiądz Adam Dyderski odczytał fragment Ewangelii wg Św. Łukasza i złożył wszystkim bożonarodzeniowe życzenia. Świąteczne życzenia złożyła także dyrektor Zespołu Szkół p. Małgorzata Włodarczyk oraz przedstawicielki Rady Rodziców p. Małgorzata Wróblewska i p. Halina Cwajna. A potem już rozdano przygotowane przez ks. Dyderskiego opłatki i wszyscy składali sobie świąteczne i noworoczne życzenia.
Za całość programu wigilijnego odpowiedzialna była katechetka - p. Teresa Grembocka.
Zobacz jedną (wkrótce inne) z fotorelacji.
Zobacz cz.2

1 komentarz: