poniedziałek, 26 września 2011

Poznajemy leśne życie – 24 września 2011 r.


Poznajemy leśne życie – 24 września 2011 r.
Sobotni czas można spędzać różnie. Uczniowie klas 4-6 naszej szkoły podstawowej postanowili sobotni czas wolny spędzić w lesie.
Przed południem o 930 wyjechaliśmy autokarem do lasu, gdzie wspólnie spacerując ścieżką przyrodniczą mieszczącą się w Ośrodku Edukacji Leśnej w Durowie odkrywaliśmy tajniki leśnego życia. Wędrując lasem poznawano zasady jego użytkowania, sposoby ochrony oraz roli i znaczenie podstawowych funkcji lasu. Okrywano zależności i powiązania, jakie występują miedzy poszczególnymi organizmami a środowiskiem ich życia. Poznawano rzadkie okazy roślinności. Po spacerze był czas wolny i odpoczynek. Frajdę sprawiło również pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz pobyt w kawiarni i degustacja lodów. Wyjazd był także okazją do podziwiana widoków nad wągrowieckim jeziorem. e.r.
---
zobacz

piątek, 23 września 2011

KONKURS!!! WIDOCZNY, ZNACZY BEZPIECZNY


Jakie znaczenie w warunkach ograniczonej widoczności ma noszenie elementów odblaskowych?

Czy zdajesz sobie sprawę, z jakiej odległości jesteś widoczny, kiedy masz na sobie ciemne ubranie?

Wystarczy niewielki element odblaskowy, aby jadący o zmierzchu lub wieczorem samochód mógł cię zobaczyć już z odległości 150m.

Ta odległość może uratować życie.

Zapraszam klasy IV-VI SP oraz I-III gimnazjum do udziału w konkursie „Widoczny, znaczy bezpieczny”. Zadaniem każdej klasy jest:

1. Wykonanie jak największej liczby plakatów o formacie minimum A3. Technika dowolna.

2. Zaprezentowanie na plakacie ww. hasła.

3. Tematyka plakatu ma być związana ze stosowaniem elementów odblaskowych w warunkach ograniczonej widoczności.

4. Termin oddawania prac – 15.10.2011 r.


Organizator
Anna Wagner

Sprzątanie Świata


Po przerwie obiadowej klasy udały się w wyznaczone rejony.

czwartek, 22 września 2011

Konkurs - zaprojektuj ubranie dla polskiego Syriusza

Decyduję o Europie – poznając ją

Udział w projekcie zorganizowanym przez ODN w Poznaniu.

14 września 2011 roku troje uczniów i dwóch nauczycieli wzięło udział w warsztatach pt. „Decyduję o Europie – poznając ją” w Poznaniu. Warsztaty te są częścią projektu przybliżającego ideę wspólnej Europy zorganizowanego przez ODN Poznań.
Głównymi założeniami wyjazdu było:
-przybliżenie znaczenia Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej
-kształtowanie postaw współuczestnictwa w budowaniu wspólnej Europy
-wyposażenie nauczycieli w umiejętności efektywnego nauczania o Unii Europejskiej
Uczniowie w składzie: Aleksandra Łasut, Jagoda Kwiatkowska i Wojciech Wróblewski brali udział w warsztatach: „Europa ojczyzn czy ojczyzna europejska?- moderator (Rada Programowa Projektu)” oraz „Prezydencja Rady Unii Europejskiej w Poznaniu - moderator (Regionalne Centrum Informacji Europejskiej)”. Były to warsztaty w których trzeba było się wykazać wiedzą i kreatywnością – z czym nasi uczniowie poradzili sobie bez problemu. Aleksandra zdobyła nagrodę dla szkoły w postaci książki, która znajduje się w bibliotece szkolnej.
Nauczyciele Pani Monika Stachowiak i Anna Markiewicz – Kluczyńska uczestniczyły
w wykładach: „Prezydencja Rady Unii Europejskiej w Poznaniu - moderator (Regionalne Centrum Informacji Europejskiej)”, „Jak wykorzystać możliwości edukacyjne, jakie stwarza UE? O projektach UE słów kilka”, „UE w nowej podstawie programowej” oraz „Efektywne metody nauczania o UE - moderator (Rada Programowa Projektu)”. Każdy uczestnik wyjazdu otrzymał upominek w postaci notatników czy gadżetu z logo UE.
Wyjazd okazał się być bardzo ciekawy i pouczający, pogłębił wiedzę i rozszerzył zainteresowania uczestników.

AJW - KME

środa, 21 września 2011

Wycieczka klas 5


Uczniowie klas 5a i 5b, korzystając z dobrej pogody wybrali się na wycieczkę rowerową do Smuszewa. Opiekunami byli: p. Ilona Godawa, p. Ryszard Popiel i p. Jacek Haja. Jak zwykle celem wycieczki do Smuszewa był pałac i jezioro. Okazało się, że prawdopodobnie prace remontowe przy budynku pałacu zostały wstrzymane (a już zanosiło się, że coś będzie się działo). Ognisko się udało, uczniowie zobaczyli tereny, na których znajdowało się kiedyś grodzisko prasłowiańskie większe od Biskupina. Wielu uczniom udało się znaleźć kawałki ceramiki. Najciekawszy okaz udało się jednak znaleźć pani Ilonie. Wycieczka była na tyle udana, że już zaczęła się dyskusja dokąd będzie następny wyjazd.
JH
-
zobacz

środa, 7 września 2011

Plan, zastępstwa, itd.


Plan jeszcze ... nie jest ostatecznie zatwierdzony, jeśli ktoś jest ... "bystry", to się zorientuje według obrazka. W przyszłym tygodniu będzie już pewniejszy.
Zastępstwa jak zwykle na stronie.

sobota, 3 września 2011

czwartek, 1 września 2011

Rok szkolny 2011/2012 - rozpoczęty!


Wkrótce może pojawi się więcej zdjęć i dłuższy komentarz. W telegraficznym skrócie:
-297 uczniów,
-29 nauczycieli + 5 w ramach zastępstw;
-rok szkolny będzie wyjątkowo długi (do ostatniego piątku czerwca);
-wszyscy uczniowie w jednym budynku (pierwszaki też);
-uczniowie klasy 5a będą mieli zajęcia w świetlicy socjoterapeutycznej (radiowęźle)
-uczniowie klasy 3 będą mieli zajęcia w sali 12;
-sala gimnastyczna niestety jeszcze nie gotowa;
---------
zobacz

środa, 31 sierpnia 2011

Plan lekcji na 2 września!



Górna tabelka to szkoła podstawowa, dolna gimnazjum. (plan może ulec zmianie!)
----
1.09. - w planie na zdjęciu powyżej jest błąd, klasa IIIA w piątek na 5 lekcji ma j.niemiecki (a nie matematykę)
----
już wiadomo, że dla niektórych klas plan na następny piątek będzie się różnił od tego!
----
nastąpiła również zmiana w przydziałach sal lekcyjnych
kl. I zajęcia w 35
kl. IIa i IIb w 31
kl. III w 12
----
w tym przypadku 2 września klasy, które miały przydział do sali 12, będą miały zajęcia w 020!



Stypendia!

Zespół Szkół w Wapnie informuje, że termin składania wniosków na stypendium socjalne upływa z dniem 15.09 br.
Wnioski do odbioru w sekretariacie Zespołu Szkół w Wapnie.

wtorek, 30 sierpnia 2011

Obchody 100-lecia


W imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Wapno i Komitetu Organizacyjnego zapraszamy na uroczyste obchody 100 rocznicy powstania Kopalni Soli w Wapnie. W programie m.in. premiera filmu Aleksandra Danielskiego "Wapno 1978 - krajobraz po katastrofie" (przedstawiającego stan zniszczeń centrum Wapna) oraz prezentacja albumu fotograficznego poświęconego kopalni i jej znaczeniu dla Wapna.

piątek, 26 sierpnia 2011

Komunikat

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele.
Wakacje dobiegają końca. Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny.

Informuję, że Nowy Rok Szkolny 2011/2012 rozpoczyna się 01.09.2011r.

Program rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego:

- 9.00 Msza św. w Kościele św. Barbary w Wapnie

- 10.00 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego – Zespół Szkół w Wapnie, sala gimnastyczna.
Serdecznie zapraszamy
Dyrekcja
=====
pobierz plan dowozu w dniu 1 IX (poprawka z 31.08.2011)
=====
plan dowozu w I półroczu (wersja z 31 VIII)

piątek, 19 sierpnia 2011

Wyniki konkursów


Konkurs wiedzy o Kopalni Soli w Wapnie:
1 m. - Roma Goździk
2 m. - Weronika Bąk
3 m. - Zuzanna Szambelan

Konkurs plastyczny na plakat poświęcony 100 rocznicy powstania kopalnia:
1 m. - Magdalena Wróblewska
2 m. - Natalia Rakowicz
3 m. - Marta Karaśkiewicz

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 3 września br. na uroczystej sesji Rady Gminy Wapno poświęconej 100 rocznicy powstania Kopalni Soli
MR

wtorek, 9 sierpnia 2011

Ogłoszenie - Praca

Dyrekcja Zespołu Szkół w Wapnie zatrudni od 01.09.2011r.nauczycieli z pełnymi kwalifikacjami (przedmiotowymi i pedagogicznymi) na stanowiska:

- nauczyciel matematyki (szkoła podstawowa, gimnazjum)na okres od 01.09.2011r. – 24.12.2011r. (na zastępstwo)
-----
poniższe już nieaktualne:
- nauczyciel- bibliotekarz na okres od 01.09.2011r. – 15.11.2011r. (na zastępstwo)

wtorek, 5 lipca 2011

Najlepsi uczniowie na spotkaniu u Wójta


Po raz trzeci wyróżniający się uczniowie w nauce, sporcie, wolontariacie oraz mający najwyższe osiągnięcia w konkursach zostali zaproszeni przez Wójta Gminy Wapno na spotkanie, które odbyło się 27 czerwca w Urzędzie Gminy.

Wyróżnieni uczniowie to:

Maciej Gębiak ucz. Klasy III a G- najlepszy absolwent gimnazjum, średnia ocen 5,5
finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, reprezentant szkolnej drużyny piłki siatkowej
Roma Goździk ucz. Klasy III a G -najlepsza absolwentka gimnazjum, średnia ocen 5,5
-najlepiej napisany egzamin - 81 pkt. ( część humanistyczna i matematyczno – przyrodnicza),
Joanna Olszewska ucz. Klasy III a G -najlepsza absolwentka gimnazjum, średnia ocen 5,5,
- I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Matematycznym dla gimnazjalistów w Żelicach
Hubert Ratajczak ucz. Klasy Via -najlepszy absolwent szkoły podstawowej,
średnia ocen 4,92
Malwina Mrozowska ucz. Klasy III a G - najlepszy sportowiec w roku szkolnym 2010/2011
Klaudia Ciężka ucz. Klasy III b G - najaktywniejsza wolontariuszka w roku szkolnym 2010/2011
Oliwia Nowakowska ucz. Klasy III b SP- Uczennica uzdolniona artystycznie, w roku szkolnym 2010/2011 została Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego – „Ekoimpresje”( po raz trzeci wyróżniona).
Na spotkaniu obecni byli: Wójt Gminy Wapno, p. mgr inż. Andrzej Bąk, Sekretarz Urzędu w Wapnie p. mgr inż. Alina Grabowska i dyrektor szkoły p. mgr Małgorzata Włodarczyk. Wójt i Sekretarz Gminy Wapno wręczyli uczniom listy gratulacyjne i różyczki, w podziękowaniu za trud włożony w swoją edukację, pielęgnowanie i rozwijanie zainteresowań, życząc dalszych sukcesów w dalszej edukacji oraz zrealizowania marzeń.
Również do Urzędu Gminy zostały zaproszone nauczycielki odchodzące na emeryturę – pani mgr Halina Cichocka i pani mgr Teresa Hołysz - Janicka, którym Wójt Gminy Wapno, p. mgr inż. Andrzej Bąk i Sekretarz Urzędu w Wapnie p. mgr inż. Alina Grabowska osobiście podziękowali za pracę na rzecz dzieci i życzyli zdrowia, oraz zrealizowania planów na emeryturze.
Dla wszystkich nauczycieli podziękowaniem za wyedukowanie tak wspaniałych wychowanków był złożony bukiet kwiatów na ręce p. dyrektor. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, przy dobrych plackach i herbacie.
Małgorzata Włodarczyk

środa, 22 czerwca 2011

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011



-
zobacz foto cz.1
-
Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami:
zobacz foto cz. 2 (wtorkowe zakończenie klas 1-3)
ZOBACZ FOTO cz. 3 (główne uroczystości)
-
możliwe, iż pojawią się jeszcze filmiki ... wkrótce

poniedziałek, 20 czerwca 2011

IIb Gimnazjum w Izbie Pamięci


IIb to już ostatnia klasa gimnazjalna, która w ramach obchodów 100 rocznicy powstania kopalni soli odwiedziła Izbę Pamięci. Lekcję historii poświęconą kopalni soli i jej znaczeniu w życiu Wapna i jego mieszkańców prowadził podobnie jak poprzednie M. Ryska.

Program zakończenia roku szkolnego

22 czerwca br.
g. 9.00 msza w kościele
g. 10.00 (ok.) uroczystości na sali gimnastycznej
-
plan dowozu .doc