czwartek, 22 września 2011

Decyduję o Europie – poznając ją

Udział w projekcie zorganizowanym przez ODN w Poznaniu.

14 września 2011 roku troje uczniów i dwóch nauczycieli wzięło udział w warsztatach pt. „Decyduję o Europie – poznając ją” w Poznaniu. Warsztaty te są częścią projektu przybliżającego ideę wspólnej Europy zorganizowanego przez ODN Poznań.
Głównymi założeniami wyjazdu było:
-przybliżenie znaczenia Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej
-kształtowanie postaw współuczestnictwa w budowaniu wspólnej Europy
-wyposażenie nauczycieli w umiejętności efektywnego nauczania o Unii Europejskiej
Uczniowie w składzie: Aleksandra Łasut, Jagoda Kwiatkowska i Wojciech Wróblewski brali udział w warsztatach: „Europa ojczyzn czy ojczyzna europejska?- moderator (Rada Programowa Projektu)” oraz „Prezydencja Rady Unii Europejskiej w Poznaniu - moderator (Regionalne Centrum Informacji Europejskiej)”. Były to warsztaty w których trzeba było się wykazać wiedzą i kreatywnością – z czym nasi uczniowie poradzili sobie bez problemu. Aleksandra zdobyła nagrodę dla szkoły w postaci książki, która znajduje się w bibliotece szkolnej.
Nauczyciele Pani Monika Stachowiak i Anna Markiewicz – Kluczyńska uczestniczyły
w wykładach: „Prezydencja Rady Unii Europejskiej w Poznaniu - moderator (Regionalne Centrum Informacji Europejskiej)”, „Jak wykorzystać możliwości edukacyjne, jakie stwarza UE? O projektach UE słów kilka”, „UE w nowej podstawie programowej” oraz „Efektywne metody nauczania o UE - moderator (Rada Programowa Projektu)”. Każdy uczestnik wyjazdu otrzymał upominek w postaci notatników czy gadżetu z logo UE.
Wyjazd okazał się być bardzo ciekawy i pouczający, pogłębił wiedzę i rozszerzył zainteresowania uczestników.

AJW - KME

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz