poniedziałek, 1 lipca 2024

Pięciobój lekkoatletyczny i Sportowa Klasa

W tym roku, ze względu na wyłączenie z użytku skoczni w dal, pięciobój składał się jedynie z czterech konkurencji: skoku wzwyż, biegu na 60 m, biegu na 600/1000 m i rzucie piłką palantową/oszczepem. Żeby zostać sklasyfikowanym, trzeba było zaliczyć przynajmniej dwie z tych konkurencji. Taka sztuka udała się osiemnaściorgu uczniom, którzy w zależności od zajmowanych miejsc, gromadzili za nie punkty.

W kategorii dziewcząt do lat 13 trzy zwycięstwa i jedno drugie miejsce zapewniły zwycięstwo Zuzannie Bejnarowicz. Kolejne miejsca na podium zajęły Marcelina Piechowiak i Anastazja Szymkowiak. Wśród chłopców do lat 13 bezkonkurencyjny był Sylwester Kępiński, który zgarnął komplet zwycięstw i ustanowił rekord szkoły. Drugie i trzecie miejsce zajęli Kamil Cieśliński i Miłosz Adamski.
U starszych uczniów sklasyfikowano jedynie trzy osoby: w kategorii dziewcząt zwyciężyła Maja Konieczna przed Aleksandrą Ratajewską. Wśród chłopców wymaganą liczbę startów uzyskał jedynie Brajan Dorobiała.
Uczestnicy Mistrzostw Szkoły, oprócz indywidualnych osiągnięć, gromadzili również punkty dla swoich klas. Najliczniej swoją klasę reprezentowali uczniowie 6a - zanotowali 53 starty w zawodach. Zdobyli także najwięcej złotych medali - 22. Nic więc dziwnego, że to właśnie im przypadł tytuł Sportowej Klasy.