czwartek, 20 czerwca 2019

Sportowe ostatki

Pod koniec maja i na początku czerwca odbyło się kilka zawodów sportowych z cyklu Mistrzostw Szkoły Podstawowej. I tak w konkurencjach rzutowych najlepsi byli Rochowiak Michalina 5a i Kuś Enrico 6a (piłka palantowa) oraz Jach Oliwia 3b G i Tonn Szymonn 3b G (oszczep). Bieg na 60 metrów w swoich kategoriach wygrali Wiertel Olimpia 5a, Pawłowski Ksawier 6b, Pijanowska Edyta 3b G oraz Bednarski Marcin 3b G. Mistrzami w streetballu została Rakieta Rusiec, w składzie: Wiśniewski Jakub 3b G (7 punktów), Pijanowska Edyta 3b G, Siwek Kamil 3b G (10), Kruś Paula 3a G. Królem Strzelców okazał się Siwek Kamil 3b G – 10 pkt. Puchar w piłce siatkowej również wywalczyła Rakieta Rusiec w składzie nieco odmiennym: Siwek Kamil 3b G, Tonn Szymon 3b G, Wojtych Mikołaj 3b G, Sokołowski Mateusz 3b G, Szymkowiak Gabriel 3a G, Wiśniewski Jakub 3b, Bednarski Marcin 3b. Najlepszymi pięcioboistami zostali: Kusz Oliwia 6b, Kuś Enrico 6a, Jach Oliwia 3b G, Jaruzal Nikodem 3a G. Tytuł Sportowej Klasy Roku wraz z pucharem ufundowanym przez niżej podpisanego otrzymała klasa 3b Gimnazjum.