piątek, 5 października 2018

Międzynarodowy Dzień Muzyki

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto zostało ustanowione
w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki (IMC), działającej przy UNESCO. Celem obchodów jest pokazanie, jaka muzyka jest wyjątkowa i jakie dobro w sobie kryje, oraz promowanie muzyków.
Międzynarodowy Dzień Muzyki to okazja do wielu koncertów i innych okołomuzycznych wydarzeń.
W naszej szkole dzień ten był pretekstem, by podczas przerw międzylekcyjnych słuchać szeroko pojętej muzyki klasycznej. Słuchaliśmy Chopina, Moniuszki, Mozarta, Beethovena w wersjach tradycyjnych. Słuchaliśmy Czajkowskiego w mocnej, metalowej aranżacji. Słuchaliśmy symfonicznej muzyki filmowej i muzyki inspirowanej klasycznymi tematami. Na zakończenie zabrzmiało słynne Bolero Ravela.
Świętujmy dalej!
Przed nami koncert w wykonaniu członków Młodzieżowego Ruchu Miłośników Muzyki
Pro Sinfonika z Poznania. W skład Pro Sinfonika wchodzą muzycy Filharmonii Poznańskiej.
W oczekiwaniu na koncert, muzykę poważną (chociaż nie zawsze aż tak poważną) przybliżać nam będą Klasyczne Poniedziałki. Od drugiej przerwy, w każdy poniedziałek, zabrzmi muzyka klasyczna jak również muzyka innych gatunków, nieco mniej popularnych, jak np. jazz czy muzyka celtycka. W niedzielę na naszej stronie internetowej umieszczana będzie informacja na temat utworów, które usłyszymy w poniedziałek (to dla wnikliwych;))
Bardzo dziękuję Oskarowi Grabarskiemu, Kimi Ajwang oraz Wiktorii Czerwińskiej za pracę
w radiowęźle szkolnym podczas Międzynarodowego Dnia Muzyki.

A.R.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz