środa, 2 grudnia 2015

Konkursy z Języka Angielskiego


W środę 4 listopada 11 uczniów trzecich klas gimnazjum zmagało się w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Niespełna dwa tygodnie później 12 uczniów klas szóstych przystąpiło również do rozwiązywania zadań Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, przeznaczonego dla uczniów szkoły podstawowej. Niestety żadnemu z uczestników nie udało się uzyskać wymaganej liczby punktów, a tym samym zakwalifikować do etapu rejonowego. Na uwagę zasługuje wynik Leonarda Klatkiewicza z klasy 6b, który zdobył 25 pkt./40pkt. i niewiele brakowało a reprezentowałby naszą szkołę w dalszym etapie konkursu.


A.M-K

3 komentarze:

  1. Konkursy są bardzo potrzebne, aby zamotywać do nauki języka. Ja biorę się za lekturę https://lincoln.edu.pl/warszawa/blog/jezyk-angielski-czasy-przeszle i w następnym konkursie także startuje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli organizowane są konkursy językowe to wiem, że dzieci podchodzą do tego z bardzo dużą odwagą. W końcu nauka języka angielskiego nie jest taka łatwa. Dla starszych osób dobrym pomysłem jest czytanie książek https://www.jezykiobce.pl/7-angielski/s-1/chce_korzystac_z-e_book/categories-angielski gdyż wtedy poznajemy praktycznie słowa których używamy zazwyczaj przy codziennych czynnościach.

    OdpowiedzUsuń