piątek, 5 grudnia 2014

Awans był blisko

Młodzi piłkarze z klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej walczyli w piątek w finale powiatu wągrowieckiego rozgrywek Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Mimo iż do turnieju zgłosiło się pięć drużyn, do rywalizacji w Wapnie przystąpiły ostatecznie tylko dwie: SP Wiatrowo i gospodarze. Bez podjęcia walki poddały się SP Damasławek, SP Niemczyn i SP Smogulec.

Spotkanie finałowe było bardzo emocjonujące. W pierwszej połowie mimo naporu naszych zawodników piłka nie wpadła do bramki. Tuż przed przerwą, po przejęciu inicjatywy, udało się to natomiast gościom. W drugiej połowie nasi rywale strzelili kolejne dwie bramki i, kiedy wydawało się, że wynik jest już przesądzony, do głosu ponownie doszli wapnianie. Dwie bramki Ksawiera Pawłowskiego przywróciły bojowego ducha naszej drużynie i goście do końcowego gwizdka drżeli o wynik. Mimo gorącego dopingu niestety więcej bramek nie udało się strzelić - mecz wygrali chłopcy z Wiatrowa 3:2. Tym samym zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego, czego im gratulujemy i życzymy powodzenia. Nasi zawodnicy godnie przyjęli porażkę i już czekają na następną edycję turnieju.

Unia Wapno: Oskar Grabarski, Marcel Jaruzal, Kacper Sokołowski, Ksawier Pawłowski, Jakub Andrzejewski, Filip Majchrowicz, Kacper Hałas, Fabian Adamczewski, Oliwier Łasut, Kacper Kuchta, trener: niżej podpisany.