wtorek, 11 listopada 2014

Mistrzostwa ZS w Wapnie w Szachach

Tylko jedenaścioro zawodniczek i zawodników stanęło do boju o tytuły i puchary. Faworyt nie zawiódł - Michał Kaiser z 3B gimnazjum został Mistrzem ZS w Szachach na rok szkolny 2014/2015. Wygrał wszystkie 7 partii. W kategorii dziewcząt zwyciężyła uczennica kl. 2B Wiktoria Marglarczyk. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i puchary. Wszyscy uczestnicy mogli posilić się rogalami ufundowanymi przez Pana Arkadiusza Skibińskiego (DZIĘKUJEMY!)
Dla niektórych zawodników był to pierwszy turniej szachowy. Cieszy udział szczególnie tych najmłodszych. Martwi trochę absencja tych starszych gimnazjalistów.
Bardzo możliwe, iż w przyszłości Mistrzostwa Szkoły będą rozgrywane właśnie w tym terminie (11.11) Bardzo dobrze zaprezentowała się rodzina Głąb - Wiktoria, Adrian i Marcin robią szybkie postępy. Bracia Jaruzal - Nikodem i Marcel dopiero zaczynają swoją przygodę z szachami ale mają potencjał. Zabrakło braci Wojtych, którzy mają dość daleko do szkoły i jednak nie dotarli na turniej. Nieźle zagrali dzisiaj: Gabriel Szymkowiak i Miłosz Kuchta.