sobota, 10 grudnia 2011

Szachy - SZS w Poznaniu na 3+

Troje uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do finału wojewódzkiego szachów indywidualnych: Magdalena Wróblewska, Patryk Bochna i Adrian Urban. Nie będziemy ukrywać, że oczekiwania były większe. Oczywiście nie chodziło tu o podium, ponieważ startowali tam również zawodnicy z kadry narodowej - celem było uzyskanie wyniku 50%. Okazało się jednak, iż było to zadanie zbyt trudne. Wszyscy zdobyli po 3 pkt. co jest wynikiem tylko zadowalającym. Miejmy nadzieję, że zdobyli trochę doświadczenia, bo szczęścia im trochę zabrakło. Walczyli dzielnie i chwała im za to :) W drodze powrotnej, w mimo wszystko w wesołych nastrojach, uczniowie stwierdzili, iż była to wina zaćmienia Księżyca :)
Rewelacyjnie wypadła inna reprezentantka naszego powiatu - Oliwia Szwon (z SP 4 w Wągrowcu), która zdobyła 6 pkt. i zajęła 8 miejsce.
W czasie zawodów można było zobaczyć wystawę "Szachy w średniowieczu".
Razem w zawodach grało ponad 200 młodych szachistek i szachistów. Na sali gry można było spotkać wielu utytułowanych szachistów m.in. wielokrotną mistrzynię Polski, polską arcymistrzynię Hannę Ereńską-Barlo.