niedziela, 22 listopada 2009

Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Szachach

W Wągrowcu zagrało 36 pasjonatów szachów, w tym 3 uczniów naszej szkoły. Dla naszych uczniów, to dopiero początek szachowej kariery ale nie było najgorzej. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z czasem 15 minut na zawodnika Patryk Bochna i Kamil Sikorski zdobyli po 3,5 punkta, Miłosz Sikorski 2 punkty. W turnieju zagrali również absolwenci naszej szkoły - bracia Tomkowiak. Tomasz zdobył 5 punktów (bardzo dobry wynik), Krzysztof zdobył 4 punkty. Mistrzem Powiatu w Szachach został Krzystof Szwon (7,5 pkt.) dużą niespodziankę sprawiła Izabela Hoffmann, która została Mistrzynią Juniorów (wyprzedziła swojego brata Przemysława) i oczywiście Mistrzynią Powiatu Kobiet (6 pkt.) Opiekun wapieńskiej ekipy - Jacek Haja zajął 6 miejsce (6 pkt.)