niedziela, 26 marca 2017

Powiatowy Konkurs Matematyczny


18 marca w Zespole Szkół w Żelicach odbył się XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny.
Corocznie w konkursie uczestniczą nasi uczniowie i dotąd wielokrotnie zajmowali bardzo wysokie miejsca. Podobnie było i w tym roku.
W kategorii klas pierwszych Nikodem Jaruzal rozwiązał bezbłędnie 13 zadań z 15 i tym samym uzyskał III miejsce. W kategorii klas trzecich miejsce III zajęła Wanessa Pietrus, która poprawnie rozwiązała 12 zadań z 15.
Powiatowy Konkurs Matematyczny na stałe wpisał się w pracę dydaktyczną nauczycieli matematyki gimnazjów powiatu wągrowieckiego. Głównym celem konkursu jest kształtowanie i rozwój talentów matematycznych naszych uczniów. W tegorocznej edycji wzięło udział 53 uczniów z 9 gimnazjów z terenu naszego powiatu. Zmagania konkursowe odbywają się w trzech kategoriach: dla klas I, II i III. Na drodze eliminacji szkolnych każde gimnazjum wskazuje po dwóch finalistów z danej grupy uczniów.
Oprócz wyróżnionych uczniów, naszą szkołę reprezentowali również: Kinga Jaruzal, Aleksandra Sajnaj (kl.1), Natalia Hemmerling, Dawid Wlizło (kl. II) oraz Weronika Żarnowska (kl.III).
Od kilkunastu lat konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Wągrowieckiego i Wójta Gminy Wągrowiec. 
Uczniów do konkursu przygotowywały: Monika Stachowiak i Iwona Napierała.
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje.

I. Napierała

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz