piątek, 12 grudnia 2014

Szachy - podwójne ZŁOTO!

Kolejny raz Drużynowe Mistrzostwa Powiatu SZS w Szachach odbyły się w Wapnie a dokładnie w świetlicy wiejskiej w Podolinie. Wystartowało 7 drużyn czteroosobowych. Każda drużyna musiała mieć w składzie przynajmniej jedną dziewczynę. Stawką był awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w lutym. Warunki gry były znakomite. Sprzęt był znakomity i apetyt na sukces był ogromny. W latach ubiegłych Wapno bywało często bardzo gościnne. W tym roku miał być sukces i ... udało się. Drużyna Gimnazjum Wapno pewnie wygrała cały turniej. Drużyna SP Wapno była czwarta w generalnej klasyfikacji ale wygrała w kategorii szkół podstawowych. BRAWO!!!
W składzie Gimnazjum Wapno grali:
  • Michał Kaiser,
  • Adrian Urban,
  • Kamil Sikorski,
  • Wiktoria Marglarczyk.


W składzie SP Wapno grali:
  • Adrian Głąb,
  • Marcin Głąb,
  • Dawid Wlizło,
  • Wiktoria Głąb.
Zwycięstwo w kategorii szkół ponadgimnazjalnych już na starcie miała zapewnione drużyna ZSP 2 z Wągrowca w składzie: Wojciech Osada, Jakub Wicher, Filip Konarski i Marta Tyrakowska. Awans do rozgrywek wojewódzkich miała również drużyna Gimnazjum Skoki w składzie: Sebastian Mazurek, Paweł Bartsch, Jan Fliszkiewicz i Jagoda Berent ale zajęła jednak tylko drugie miejsce. Drużyna ta wystąpiła w osłabieniu, ponieważ najlepsza juniorka z powiatu, Weronika Sydow, w tym samym czasie brała udział w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym. Dużą niespodziankę sprawiła drużyna SP4 z Wągrowca w składzie: Tomasz Mycielski, Mateusz Walkowiak, Michał Kubele, Joanna Mycielska i Kacper Zieliński - zajęła premiowane awansem drugie miejsce wśród sp. Zepchnęła na trzecie miejsce drużynę ze Skoków, która od wielu lat wygrywała klasyfikację wśród szkół podstawowych, w składzie: Filip Flaczyński, Mateusz Kamiński, Bartosz Sierszuła i Aleksandra Tyl. Czwarte miejsce wśród szkół podstawowych zajęła SP Jabłkowo, gdzie na pierwszej szachownicy znakomicie radziła sobie Anita Sydow.
___
Zawody rozpoczęły się punktualnie o 10-ej a zakończyły tuż po 13-ej. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy a zawodnicy medale ufundowane przez SZS. 
Dla wapieńskich szachistów były to wyjątkowo szczęśliwe zawody - pierwszy raz udało się wygrać obie klasyfikacje (sp i gim). W końcu, w obu drużynach grały Wiktorie! Teraz trzeba się mocno przygotowywać do finałów wojewódzkich!
Zawody sędziował i relację napisał - Jacek Haja
___
ZOBACZ (JH)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz