niedziela, 15 listopada 2009

Szachy w SM w Wągrowcu

Do Wągrowca nasza ekipa wyruszyła w okrojonym składzie: Patryk Bochna, Norbert Bednarz i Kamil Sikorski.(jeden z zawodników zaspał i nie pojechał) W turnieju wystartowało ostatecznie 19 szachistów, w tym 11 juniorów. Funkcję sędziego pełnił Pan Starosta - Michał Piechocki. Zadanie miał trudne, bo już w czasie pierwszej rundy nastąpiła awaria zasilania i trzeba było przejść na ręczny system kojarzenia. Aby nie przedłużać turnieju czas partii został ograniczony do 10 minut na zawodnika. Rozegrano siedem rund system szwajcarskim. Ostatecznie trzech zawodników ukończyło turniej z wynikiem 6 punktów, punkty pomocnicze zdecydowały o ostatecznej kolejności i tak:
1. Jacek Haja
2. Lech Schneider
3. Mieczysław Pazderski
Wśród juniorów wygrał Mistrz Powiatu Juniorów Przemysław Hoffmann. Zwycięzcy otrzymali puchary, wszyscy zawodnicy otrzymali drobne nagrody rzeczowe. Szansa do rewanżu już za tydzień na Mistrzostwach Powiatu, tym razem w MDK (o godz. 10-ej). Miejmy nadzieję, że tym razem już bez niespodzianek technicznych. Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca w kat. juniorów: Patryk był 6, Norbert był 8 a Kamil 10. Należy jednak pamiętać, że był to ich pierwszy występ poza Wapnem. W turnieju zagrał również absolwent naszej szkoły Tomasz Tomkowiak i zagrał całkiem udanie, był 5-ty wśród seniorów.