wtorek, 29 listopada 2022

Miś w szkole

 

25 XI naszą szkołę odwiedziła pluszowa osobistość! 

Nietypowy gość przeprowadzał zajęcia sportowe, egzaminował społeczność szkolną z  wiedzy na temat misiów, rozdawał słodkości i oczywiście przytulasy:)

Tego dnia odbył się również misiowy turniej z nagrodami dla najmłodszych. 
Swoją wiedzą na temat pluszowego misia wyróżnili się:
Tymoteusz Szrama,
Maja Winkel,
Gracjan Sikorski,
Oliwier Dziadoszek.

Za pomoc w organizacji misiowego święta dziękuję pomocnicy Misiolince:) 
Specjalne podziękowania dla naszego PLUSZOWEGO MISIA, którego zapraszamy do nas już za rok!

kml
__

Wojewódzkie Finały Szachów w Wapnie

 

12. i 13. grudnia odbędą się w naszej szkole Finały Drużynowych Mistrzostw w Szachach. W poniedziałek zagrają uczniowie klas 1-6, a we wtorek uczniowie klas 7-8.

Jest to wspaniałe wyróżnienie, ale też zarazem wielka odpowiedzialność. Postaramy się jednak sprostać takiemu wyzwaniu.

JH

Zabawa online :)

 


poniedziałek, 28 listopada 2022

Konkurs - "Każdy inny - wszyscy równi"

 


Konkurs matematyczny dla klas 8


 Uczniów klas 8 zachęcamy do udziału w ogólnopolskim konkursie matematyczno-ekonomicznym.

Szczegóły na stronie

Formularz rejestracyjny

Konkurs poszerza wiadomości z zakresu matematyki i ekonomii i jednocześnie daje możliwość powtórzenia i utrwalenia wiadomości przed egzaminem.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału.
Iwona Napierała
Sylwia Piechowiak

niedziela, 27 listopada 2022

"Poznaj Polskę" - Sopot i Gdańsk

 

Poznaj Polskę” – Sopot i Gdańsk

W dniach 24-25 listopada odbyła się trzecia i już ostatnia wycieczka w tym roku w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Tym razem uczniowie z klas 5a i 5b w towarzystwie kolegów i koleżanek z kl. 4 i 6 wybrali się na Pomorze. W wycieczce uczestniczyło 41 uczniów.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru brzegiem morza w Sopocie oraz po największym molo nad Morzem Bałtyckim, które ma ok. pół kilometra długości. Po spacerze i zakupie pamiątek udaliśmy się „Monciakiem” czyli słynną Ulicą Bohaterów Monte Cassino w kierunku „Krzywego Domku” – jednej z największej atrakcji Sopotu. Około południa pojechaliśmy do Gdańska. Pierwszego dnia w Gdańsku zwiedzaliśmy Śródmieście. Byliśmy na Wyspie Spichrzów, gdzie poznaliśmy nieoczywiste nazwy spichlerzy i niesamowitą historię dawnej dzielnicy magazynów portowych. Z wyspy podziwialiśmy imponujące Długie Pobrzeże, którego wyjątkową dekorację stanowią bramy wodne oraz Żuraw. Żuraw to wybudowany w XV wieku drewniany dźwig portowy, unikatowy zabytek techniki. Spacerując ul. Mariacką mieliśmy okazję poczuć ducha dawnego Gdańska. Spacer umiliła nam podniebna muzyka miasta, wygrywana z wieży gdańskiego ratusza. Byliśmy także w Kościele Mariackim, w jednym z największych kościołów z cegły na świecie. W Kościele Mariackim podziwialiśmy m.in. największy na świecie drewniany zegar astronomiczny, który powstał w latach 1464-1470. Po spacerze zakończonym przy Fontannie Neptuna udaliśmy się na obiad, a następnie na Jarmark Bożonarodzeniowy. Podczas Jarmarku poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt.

Drugiego dnia wstaliśmy wcześnie rano by zjeść śniadanie, spakować walizki i już o godz. 9.00 wyruszyć w dalsze poznawanie historii Gdańska. Tego dnia naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od Stoczni Gdańskiej, miejsca niezwykle ważnego dla historii naszego kraju. Zobaczyliśmy Pomnik Poległych Stoczniowców, Bramę nr 2, wjechaliśmy windą na taras widokowy w Europejskim Centrum Solidarności.

Następnie „Czarną Perłą” – turystycznym statkiem pirackim popłynęliśmy z Gdańska na Westerplatte. Podczas spaceru po historycznym polu bitwy zobaczyliśmy zrujnowane koszary, Cmentarzyk Poległych Obrońców oraz Pomnik Obrońców Wybrzeża. Przeszliśmy się także nadmorskim bulwarem, by pożegnać się z morzem. Następnie udaliśmy się na obiad i krótki spacer Traktem Królewskim w kierunku Jarmarku Świątecznego, zatrzymując się m.in. przy Zielonej Bramie, Fontannie Neptuna i Dworze Artusa, Domu Uphagena, Złotej Bramie. Nasz popołudniowy spacer odbywał się przy blasku świątecznych iluminacji.

Z niesamowitą historią Gdańska zapoznali nas wspaniali przewodnicy Pani Hania i Jacek Adamus.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Iwona Napierała, Magdalena Maroszek, Marlena Kubisz i Maciej Ryska.

Wycieczkę w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” zorganizowała p. Ewa Ryska.

Linki do zdjęć:

Foto (MR)

https://photos.app.goo.gl/mv9a3kj2M3EXyZ5s8

Filmik

https://drive.google.com/file/d/194Jyi3ONPOYt50XU3UK1czCZZB4z2m0g/view?usp=sharing

Foto (IN)

https://drive.google.com/drive/folders/1sP0xMungeyMuh7qdoLJzFEcJC9hh36lZ?usp=sharing



Iwona Napierała



środa, 23 listopada 2022

Świąteczne Skarpety

 


Projekt: “(Nie) zwykła matematyka” - cz.2


Uczestnicy zajęć dodatkowych z matematyki zrealizowali kolejne zadania projektowe:

  • Tangramy – chińska łamigłówka geometryczna jako wstęp do rozmowy o własnościach figur. 

  • Minecraft na kartce – czyli pola i obwody figur na kartce w kratkę . 

  • Już wiem – przygotowanie i prowadzenie portfolio matematycznego. 

  • Magiczny świat Eshera – parkietaże i mozaiki.

Uczniowie pokazali, że nie tylko chętni są do pracy, ale również niesamowicie kreatywni.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

S.Piechowiak

-

FOTO


Pasowanie uczniów klas pierwszych

 

23 listopada 2022 odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Wapnie.

W uroczystości oprócz “pierwszaków” udział wzięli rodzice, którzy dzielnie wspierali swoje pociechy, koleżanki i koledzy z klasy drugiej i trzeciej oraz zaproszeni goście. Przedstawienie uświetnili swoim udziałem uczniowie starszych klas: Marcelina, Natasza, Nikodem, Ola, Maja, Kuba, Tymek, Kasia i Sandra. Bardzo Wam dziękujemy. Piotr, dziękujemy, że czuwałeś nad wszystkim co wydawało dźwięk:)

Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierali nasze przygotowania: rodzicom, nauczycielom, paniom i panom z naszej obsługi technicznej, dyrekcji.

Pierwszoklasiści zadowoleni, z dyplomami i upominkami, a my zapraszamy na fotorelację (dziękujemy p. Paulinie, bo to jej zasługa)


Wychowawczynie klas pierwszych



FOTO

Wywieś Flagę - podsumowanie

 

Patrioci na medal - 18 AKCJA „WYWIEŚ FLAGĘ” ZAKOŃCZONA


W niedzielę 14 listopada zakończyliśmy akcję „Wywieś flagę”. Jak zawsze od kilku lat z okazji Narodowego Święta Niepodległości zachęcaliśmy do wywieszania flag.

Podobnie jak w latach ubiegłych ogłosiliśmy „konkurs” wywieszania flag. Po wykonaniu zadania uczniowie mieli dostarczyć własne zdjęcia na tle budynków z wywieszonymi lub wystawionymi w oknach flagami. W akcji wzięło udział 8 dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych i 71 uczniów naszej szkoły, 1 absolwentka oraz 11 osób dorosłych (w tym 6 nauczycieli). W sumie w akcji uczestniczyło 91 osób. Otrzymaliśmy 66 zdjęć.

Brawa dla tych, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel. Wielkie brawa dla rodziców i opiekunów, którzy pomogli swoim pociechom lub uczą je już od dawna patriotyzmu w tak prosty sposób!!!

Najlepiej spisały się klasy – 6 (69% stanu klasy!), 5a (57%), 4 (39%), 8b (38%).

Poniżej wykaz wszystkich uczestników akcji i foto-kolaż.



DZIĘKUJEMY ZA ODWAGĘ!


PS

Jeżeli ktoś przesłał lub dostarczył swoje zdjęcie a nie został ujęty w powyższym spisie proszony jest o zgłoszenie się do organizatora akcji.

MR


poniedziałek, 21 listopada 2022

Dni Promocji Zdrowia


Na zakończenie Dni Promocji Zdrowia, każda klasa miała do wykonania zadania: np. plakaty:" Piramida zdrowego żywienia " Pan Zdrówko ", a także przygotować talerz zdrowych przekąsek. Zmagania klas oceniło jury. Należy przyznać, że klasy wykonały zadania na medal, a inwencja artystyczna i pomysłowość podczas przygotowania zdrowych przekąsek nie miała granic. Brawo 👍👍👍

Dyskoteka


 Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji, 18 listopada, w naszej szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Podczas zabawy otwarty był sklepik, prowadzony przez samorząd uczniowski i wspierany przez nasze mamy, które przygotowywały ciepłe przekąski.

  1. Piechowiak

FOTO

KONKURSY-DLA KAŻDEGO COŚ MISIOWEGO!

 







niedziela, 20 listopada 2022

SP Wapno w stolicy.

 

Poznaj Polskę” ciąg dalszy - czyli SP Wapno w stolicy.

Warszawa w zasięgu marzeń. Uczniowie klasy 8a i b w małym towarzystwie klasy 7 i 5a 09 listopada udali się na podbój stolicy. Najpierw spotkanie na Placu Zamkowym z przewodnikiem i pierwsze informacje o przeszłości stolicy. Od tego miejsca zaczęliśmy zwiedzanie historycznego zespołu miasta z Traktem Królewskim. Nie zabrakło czasu na tradycyjne pamiątkowe zdjęcie pod czujnym okiem Króla Zygmunta III Wazy. Dalej udaliśmy się pod Bazylikę Archikatedralną p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Stąd ruszyliśmy w kierunku Rynku Starego Miasta. Tu spotkaliśmy słynnego na Tik Toku kataryniarza i wysłuchaliśmy krótkiej opowieści. Teraz ulicami Warszawy pokierowaliśmy się w stronę XVI wiecznego muru obronnego Warszawy i Barbakanu. Dalej Nowowiejską i Freta do kamienicy, w której urodziła się Maria Curie Skłodowska. Z tego punktu udaliśmy się pod Pomnik Granic Getta Warszawskiego oraz Pomnik Powstania Warszawskiego. W dalszej drodze nie sposób było ominąć Pomnik Małego Powstańca, by udać się ponownie na Plac Zamkowy i dalej słuchać opowieści o bogatym Krakowskim Przedmieściu, które zaprowadziło nas pod Pałac Prezydencki – siedzibę prezydenta Polski. Tu mogliśmy zapoznać się z treścią pamiątkowych tablic w hołdzie ofiarom z kwietnia 2016 r. Zmęczeni pełni wrażeń udaliśmy się na plac Józefa Piłsudskiego, by uczestniczyć w zmianie warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Tym miejscem zakończyliśmy historyczne zwiedzanie stolicy. Teraz udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, by z 30 piętra podziwiać piękną panoramę stolicy skapaną w promieniach zachodzącego Słońca. Był to ostatni punkt zwiedzania. Po regeneracji w hotelu AMICUS dalsza wieczorna wyprawa do krainy wiecznego szczęścia, jaką była historyczna Arkadia oraz pod czujnym okiem pań od biologii spacer w poszukiwaniu jesiennych biedroneczek. Na miejscu hotelowym jeszcze mała „imprezka” – urodziny Ani. Drugiego dnia po śniadaniu ruszyliśmy w kierunku zespołu zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach. Nekropolie na Powązkach są świadectwem tolerancji religijnej i wielokulturowości naszego społeczeństwa, a także miejscem pochówku wybitnych Polaków. Cmentarz wojskowy na Powązkach jest częścią pomnika historii ze względu na wartości historyczne i artystyczne, materialne i niematerialne. Bramą od ulicy Powązkowskiej wkroczyliśmy praktycznie wprost w Aleję Zasłużonych. Tu na Wojskowych Powązkach odnaleźliśmy kwaterę powstańców styczniowych, kwaterę obrońców Warszawy 1939 oraz pomnik Gloria Victis i kwatery zgrupowań bojowych walczących o Warszawę w 1944 r. Powązki Wojskowe to również miejsce wiecznego spoczynku artystów, naukowców, społeczników, lekarzy, przedsiębiorców i ludzi wielu innych profesji, którzy żyli i pracowali w Warszawie. Dalej powędrowaliśmy na Cmentarz Powstańców Warszawy - największą nekropolię powstania warszawskiego, które wybuchło 1 sierpnia 1944 r. i trwało do 2 października 1944 r. Tu chwilę zadumy spędziliśmy przy pomniku „Polegli – Niepokonani”  przedstawiającym konającego mężczyznę, który własnym ciałem zasłania wyrwę w barykadzie. Całość symbolizuje pełną poświęcenia walkę obronną ludności Warszawy. Następnym historycznym i pełnym zadumy miejscem był autentyczny fragment muru Getta Warszawskiego. Na sam koniec naszego pobytu w stolicy odwiedziliśmy barokową perełkę Warszawy, czyli Pałac w Wilanowie. Cała wycieczka była drugim wyjazdem w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę”. Przed nami jeszcze 3 wyjazd do Gdańska. Nad grupą czuwali: Ilona Godawa, Sylwia Modzelewska, Dorota Rakowicz i Ewa Ryska.



Link do albumu:
https://photos.app.goo.gl/qLJsafJMZXddX11o7


Link do filmiku:
https://drive.google.com/file/d/16FL8f0-eXbFfCBT-K1a4CW1fgI2vKNmM/view?usp=sharing


CAVALIADA FUTURE Warszawa 2022

Kolejne sukcesy sportowe Michasi prezentują się imponująco!

Konkurs pokazowy sztafeta-miejsce 1.  
Konkurs z oceną stylu jeźdźca z rozgrywką-miejsce 4.
Konkurs zwykły z rozgrywką- w finale miejsce 8.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

wtorek, 15 listopada 2022

Spektakl profilaktyczny


Kilka dni temu gościliśmy przemiłych aktorów z Grupy - T z Torunia. Jak zwykle przedstawienia profilaktyczne to wiedza, ale i też doskonała zabawa i dużo śmiechu. 
Dziękujemy Pani Marcie i Panu Krystianowi
-

Owoce od rodziców


Podczas Tygodnia Zdrowia odwiedziły nas nasze kochane mamy z Rady Rodziców. Częstowały cała społeczność szkolną pysznymi owocami. Dziękujemy
-

Śniadanie daje moc


Już tradycyjnie w listopadzie uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji "ŚNIADANIE DAJE MOC". Uczniowie klas 1-3 sami komponowali przepyszne kanapki. Było na pewno zdrowo i kolorowo.
-

Szachiści w Lüneburgu


W dniach 11-14 listopada br. młodzi szachiści z powiatu wągrowieckiego: Anna Kilarska, Kacper Kilarski, Ignacy Michalski, 
Lena Zimna, Wiktor Urban i Fabian Raczkowski, uczestniczyli w Spotkaniu Młodych Szachistów Polski i Niemiec (ostatnia trójka, to uczniowie naszej szkoły).  Patronami wyjazdu było Starostwo Powiatowe oraz Fundacja Polsko-Niemiecka. Pierwszy dzień to podróż, ale zaraz po przyjeździe na terenie hoteliku sportowego MTV Lüneburg, pojawili się przedstawiciele strony niemieckiej: Christa Krüger i Lothar Quassier, a także siedmioro młodych szachistów niemieckich, którzy wcześniej uczestniczyli w takich spotkaniach organizowanych już od kilkunastu lat naprzemiennie w Niemczech i w Polsce. Zaraz po zakwaterowaniu rozpoczęły się rozgrywki szachowe sędziowane przez Jacka Haję. Był to turniej szachów błyskawicznych i był tylko rozgrzewką przed sobotnim turniejem międzynarodowym. Jego wyniki nie miały wielkiego znaczenia, liczyła się tylko dobra zabawa. Pojawili się również dziennikarze lokalnej gazety, którzy robili zdjęcia i wywiady z młodymi szachistami. Warto wspomnieć, że właśnie na tych spotkaniach wykształciła się po stronie niemieckiej drużyna, która w młodzieżowych rozgrywkach drużynowych zajęła trzecie miejsce w Niemczech. Liderem tej drużyny jest Jeremy Hommer, który uczestniczył we wszystkich edycjach spotkań, a ostatnio grał nawet w Indywidualnych Mistrzostwach Europy. W sobotę cała ekipa po śniadaniu udała się do miejscowego Muzeum Soli. Było bardzo wesoło, bo miejscowa przewodniczka została zaskoczona przez Jacka Haję dużą znajomością tematyki solnej. Przecież Wapno też miało swoją historię "solną" a akurat Lüneburg był przez ponad 1000 lat największym dostawcą soli w Europie. I to właśnie na soli wzbogacił się to miasto. Po zwiedzaniu muzeum wszyscy udali się na obiad do azjatyckiej restauracji, a następnie do miejscowej szkoły na turniej szachowy, który był najważniejszym punktem wizyty młodych polskich szachistów. W tym turnieju zagrało 30 szachistek i szachistów, w tym sześcioro z naszego powiatu. Turniej był młodzieżowy, ale to właśnie polscy zawodnicy byli najmłodszymi i poradzili sobie bardzo dobrze. Najlepszy z Polaków był Wiktor Urban, który zajął w ogólnej klasyfikacji 9 miejsce, tuż za nim był najmłodszy zawodnik turnieju Kacper Kilarski, a 11 miejsce zajęła jego siostra — Anna Kilarska. Ta trójka zdobyła nagrody finansowe w Euro.
Kolejny dzień pobytu zaczął się od wizyty na lünebuskim basenie, który ma naprawdę wiele atrakcji np. podwójne, równoległe, zjeżdżalnie, gdzie można rywalizować w parach itp. Po wspólnym obiedzie wszyscy uczestnicy udali się do nowo otwartej areny sportowej, aby kibicować lokalnej drużynie siatkarskiej SVG Lüneburg. Emocje sięgały zenitu, bo miejscowa drużyna przegrywała w setach 0:2, a w trzecim secie było już 24:24 i brakowało dwóch punktów do porażki. Jednak to SVG Lüneburg zdobyło dwa punkty, wygrało trzeciego seta, a następnie wygrało dwa sety i ostatecznie zwyciężyło 3:2. Trudno się dziwić, że radość kibiców była ogromna. Kolacja była już ostatnim wspólnym punktem programu dla młodych szachistów. Tam były jeszcze rozmowy na temat przyszłych spotkań. Kolejne, o ile dojdzie do skutku, odbędzie się w Polsce. W poniedziałek o 8 rano śniadanie, pożegnanie z opiekunami i powrót do Wągrowca. Cztery dni minęły naprawdę błyskawicznie, atrakcji było wiele, humory dopisywały, pogoda sprzyjała, cele zostały osiągnięte.
JH
--
FOTO (JH)

Piżama party


 Klasa VI

Doradztwo zawodowe - projekt

 

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego z zakresu doradztwa zawodowego-  "Z przyszłością na TY".  

Główne cele projektu to:
zapoznanie uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy
- rozwijanie pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy i edukacji 
- przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego planowania kariery i podejmowania, przy wsparciu doradczym, decyzji edukacyjnych i zawodowych, uwzględniających znajomość własnych zasobów oraz informacje na temat rynku pracy i systemu edukacji

Agata Mika

piątek, 11 listopada 2022

Obchody Narodowego Święta Niepodległości


11 listopada miały miejsce gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Nina, Zuzia i Gabryś, dyrektor szkoły p. Anna Wagner oraz przedstawiciele Rady Rodziców – p. Marlena Kubisz i Kamila Kępińska. Po mszy św. za Ojczyznę uczestnicy obchodów złożyli symboliczne wiązanki kwiatów pod Obeliskiem ku Czci Bohaterów Poległych i Pomordowanych za Wolność Ojczyzny i odśpiewali hymn. Pod koniec uroczystości pod Obeliskiem zjawili się uczestnicy 4 Patriotycznego Rajdu Powiatowego, którego trasa przebiega m. in. przez Wapno oraz Wągrowiec, Damasławek, Gołańcz, Mieścisko i Skoki.

MR

Foto MR
https://photos.app.goo.gl/1p9wq4P8qf4W8pxs9

Filmik
https://drive.google.com/file/d/14DuWXumNVhjq6yusB_FSpVYGPfVHHaBr/view?usp=sharing

czwartek, 10 listopada 2022

Szkoła do Hymnu

 

Szkoła do Hymnu
Tak jak w ostatnich latach również w tym roku tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie i nauczyciele wzięli udział w Akcji "Szkoła do Hymnu". Symbolicznie o godz. 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewali pełną 4-zwrotkową wersję "Mazurka Dąbrowskiego".
MR
Foto MR
https://photos.app.goo.gl/iEGNjouMHb8dWpJg9

AKCJA WYWIEŚ FLAGĘ


Kolejny raz ogłaszamy akcję „Wywieś flagę”. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości  i 104. rocznicy odzyskania wolności poproście osobę dorosłą o zawieszenie biało-czerwonej flagi na swoim domu, mieszkaniu, balkonie, ogrodzeniu lub umieśćcie ją w oknie swojego domu.

Następnie poproście kogoś o zrobienie Wam zdjęcie na tle domu z wywieszoną flagą! Wyślijcie wiadomość do organizatora akcji (lub poproście o to kogoś):

-  na Facebooku/Messengerze albo

- na adres mailowy macrys@interia.pl).

Wpiszcie w niej hasło „WYWIEŚ FLAGĘ” oraz swoje imię, nazwisko i klasę, załączcie do niej (jako załącznik!) wykonane zdjęcie.

Pamiętajcie – LICZY się wywieszenie flagi a nie zrobienie zdjęcia pod „cudzą” flagą. Na zdjęciu musi być wyraźnie widać budynek, flagę i Ciebie (nie wystarczy zdjęcie z flagą trzymaną w ręku). Rodzeństwa mogą wykonać wspólne zdjęcie (podając imiona i klasy). Spróbujcie zachęcić do wykonania zdjęcia członków swojej rodziny (młodsze rodzeństwo, rodziców). Zdjęcia (jako collage) zostaną umieszczone na stronie szkoły!


 Termin nadsyłania zdjęć - do poniedziałku 14 listopada.


M. Ryska

 PS

1. Jeżeli nie masz flagi..., jeżeli Twoi rodzice nie mają flagi państwowej... noo trudno... :( ...a może jednak ...namów rodziców!!!

2. Flagi nie trzeba zdejmować 11 listopada, ani następnego dnia. Na terenie prywatnej posesji flaga może być wywieszona (w sposób prawidłowy oczywiście) każdego dnia (a nie tylko z okazji świąt państwowych).




środa, 9 listopada 2022

Mój Wymarzony Zawód

 

Zapraszamy uczniów klas I-III oraz VII- VIII do udziału w konkursie "Mój wymarzony zawód"

Przedmiotem konkursu jest stworzenie pracy plastycznej na temat swojego wymarzonego zawodu.

Organizator- Rzemieślnicza Szkoła Branżowa I Stopnia w Wągrowcu zastrzega, że zakres tematyczny powinien być związany z zawodem rzemieślniczym wybranym z  listy.

**Praca wykonana dowolną techniką plastyczną.   

**Format pracy: papier (blok techniczny, brystol lub karton) formatu A4.

**Na odwrocie pracy należy umieścić następujące informacje:

•  Imię, nazwisko oraz klasa, do której uczęszcza autor,

•  Nazwa i adres szkoły.

**Do pracy należy dołączyć podpisane przez rodzica/opiekuna prawnego oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w konkursie 


LISTA ZAWODÓW RZEMIEŚLNICZYCH, KTÓRE NALEŻY WYKORZYSTAĆ W PRACACH KONKURSOWYCH

(dopuszcza się wybór zawodu spoza listy pod warunkiem, że będzie to nadal zawód rzemieślniczy)

  1. Blacharz samochodowy,
  2. Blacharz,
  3. Cieśla,
  4. Cukiernik,
  5. Dekarz,
  6. Drukarz
  7. Elektromechanik pojazdów samochodowych,
  8. Elektromechanik,
  9. Elektryk,
  10. Florysta,
  11. Fotograf,
  12. Fryzjer,
  13. Mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych,
  14. Glazurnik,
  15. Kamieniarz,
  16. Kelner,
  17. Koszykarz plecionkarz,
  18. Kominiarz,
  19. Kosmetyczka,
  20. Kowal,
  21. Krawiec,
  22. Kucharz,
  23. Lakiernik samochodowy,
  24. Lakiernik,
  25. Malarz-tapeciarz,
  26. Mechanik pojazdów samochodowych,
  27. Mechanik motocyklowy,
  28. Mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych,
  29. Monter sieci i instalacji sanitarnych,
  30. Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,
  31. Murarz – tynkarz,
  32. Obuwnik
  33. Optyk okularowy,
  34. Operator obrabiarek skrawających
  35. Parkieciarz,
  36. Piekarz,
  37. Posadzkarz,
  38. Rzeźnik-wędliniarz, (teraz: Przetwórca mięsa)
  39. Stolarz budowlany,
  40. Stolarz meblowy,
  41. Stolarz,
  42. Ślusarz,
  43. Tapicer,
  44. Witrażownik,
  45. Wizażystka/stylistka,
  46. Złotnik-jubiler
  47. Zegarmistrz


    Druk oświadczenia można odbierać u p. Agaty Mika. 
    Prace można składać w szkole najpóźniej do 28.11.2022r. lub osobiście w siedzibie Rzemieślniczej Szkoły Branżowej I stopnia w Wągrowcu- ul. Janowiecka 1. do 30.11.2022r.
    Na zwycięzców czekają cenne nagrody, m.in.: tablety, smartwatche, głośniki bluetooth i inne.