środa, 30 października 2013

Porządkowanie obelisku i grobu Powstańców Wielkopolskich

Uczniowie kl. IA pod opieką p. M. Ryski porządkowali teren wokół obelisku ku czci Poległych za Wolność Ojczyzny. W pracach porządkowych wzięli udział wszyscy uczniowie w ramach lekcji wychowawczej. Po południu czwórka z nich (Oliwia, Natalia, Weronika i Kuba) kolejny raz w tym roku szkolnym porządkowali grób-pomnik Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu w Srebrnej Górze.
-

Dzień spódnicy :-)

ŚWIATOWY DZIEŃ SPÓDNICY W ZSP WAPNO

30 października 2013 r. obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Spódnicy”. Tego dnia uczniowie, którzy uczcili ten dzień zakładając spódniczkę mieli taryfę ulgową
i byli zwolnieni z odpowiedzi na lekcjach. A wszyscy obecni tego dnia mogli wziąć udział
w loterii fantowej. W owej loterii zostało sprzedanych ponad 100 losów i wszystkie wezmą udział w losowaniu trzech głównych nagród – losowanie odbędzie się na najbliższym apelu
tj. 12 listopada 2013 na sali gimnastycznej.

Tak wygląda frekwencja spódniczek tego dnia:
SZKOŁA PODSTAWOWA
Klasa I a - 56% 
Klasa I b – 47%
Klasa II a – 61%
Klasa II b  - 56%
Klasa III – 85%
Klasa IV a – 53%
Klasa IV b – 36%
Klasa V – 89%
Klasa VI a – 72%
Klasa VI b – 47%
GIMNAZJUM
Klasa I a – 33 %
Klasa I b – 86 %
Klasa II a – 53 %
Klasa II b – 72 %
Klasa III a – 29%
Klasa III b – 37%
WYCHOWAWCY – 93%
Oczywiście nie można pominąć pozostałych osób obecnych tego dnia w szkole frekwencja spódniczkowa przekroczyła 50%.

Na wyróżnienie tego dnia zasłużyło kilka osób: 
  1. Pana Macieja Ryski
  2. wszystkie Panie nauczycielki obecne tego dnia (panie miały 100%)
  3. wszyscy odważni chłopcy

Dziękujemy wszystkim za uczczenie tego dnia  
Samorząd Uczniowski Gimnazjum
FOTO (ER)

Omnibus października


poniedziałek, 28 października 2013

Konkurs Tesco


Zostało 10 dni ... szczegóły http://www.tescodlaszkol.pl/ :)

Konkurs z j. niemieckiego


W dniu 25 października odbył się kolejny konkurs wiedzy z Języka Niemieckiego Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus. W konkursie wzięły udział następujące osoby: Mateusz Nawrocki - uczeń klasy VI SP oraz następujący uczniowie Gimnazjum: Dominika Lihs, Marta Karaśkiewicz, Pamela Szejner, Jowita Sikorska, Julia Kolińska, Klaudia Bednarek, Wiktoria Grabowska, Sandra Zbrzeźna, Weronika Sokołowska oraz Klaudiusz Jach. Nagrody i oficjalne wynki konkursu ukażą się ok. 13 grudnia 2013 r. Konkurs zorganizowała i pzeprowadziła Iwona Miloch.

niedziela, 27 października 2013

"Złoty klon"


Cyklicznie już, również w naszej szkole, 15.10 br. odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego "Złoty klon". Dużym zainteresowaniem cieszyły się one wśród uczniów klas IV - VI, którzy dopisali najliczniej, natomiast mniejszym wśród uczniów nauczania zintegrowanego i gimnazjum. Bieżący rok upływa pod hasłem poezji Juliana Tuwima, który cieszy się, jak się okazało, dużą popularnością wśród dzieci. Przybyli na eliminacje zaprezentowali szeroki wachlarz twórczości tegoż poety. Spośród nich jury w składzie: panie Maria Szulczewska, Anna Wagner i Justyna Korbal wyłoniły następujących zwycięzców: Martę Korbal, Dawida i Darię Wlizło, Manuelę Kasprzak, Oliwię Nowakowską i Emilię Baczyńską. Wymienieni uczniowie reprezentowali naszą szkołę podczas XIX edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Złoty klon" w Łeknie. Recytowali przepięknie! Niestety nie zajęli czołowych miejsc, niemniej jesteśmy z nich dumni, ponieważ pokazali najwyższą klasę. 
GRATULUJEMY TALENTU!
JK

Wyniki konkursu "Barwy jesieni"


Wyniki Konkursu!!!
Pierwsze miejsce w konkursie Barwy Jesieni zajęła Weronika Szymkowiak z klasy VIa.
Gratulacje!!!
A Piechowiak
---
Przy okazji ZOBACZ gazetki ścienne na korytarzu szkolnym :)

piątek, 25 października 2013

Wybory RSU Gimnazjum


„Wybory Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w roku szkolnym 2013/2014”
Tegoroczne wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum miały miejsce
25 października. Głosowali uczniowie oraz nauczyciele obecni tego dnia. Spośród 18-tu kandydatów wyłoniono przewodniczącą szkoły, zastępcę oraz trzech sekretarzy.
Wyniki wyborów:
  • Przewodnicząca gimnazjum: Marta Karaśkiewicz (kl. II b) 
  • zastępca przewodniczącej: Jakub Przeworek (kl. III b) 
  • I sekretarz: Jowita Szejner (kl. III a)
  • II sekretarz: Magdalena Jucha (kl. II a)
  • III sekretarz: Agnieszka Antkowiak (kl. II a)
Gratulujemy sukcesu i życzymy owocnej pracy, której bez wątpienia nie zabraknie

Stan konkursu "Zakręcona akcja"


Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy z Języka Angielskiego


Dnia 25 października br. na 3 godzinie lekcyjnej odbyła się w naszej szkole Olimpiada Wiedzy z J. Angielskiego  pt. Archimedes Lingua Plus. Konkurs ten (dawniej Oxford Plus) od kilku lat cieszy się w naszej szkole ogromną popularnością . W obecnej - 22 już edycji wzięło udział 30 uczniów: 14 z klas czwartych, 5 z klasy piątej, 2 z klas szóstych oraz 9 uczniów gimnazjum. Uczniowie rozwiązywali testy odpowiednie dla swojej kategorii wiekowej , które składały się z zadań o charakterze zamkniętym. Jak co roku nagrody są bardzo atrakcyjne, więc z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone w połowie grudnia. Konkurs przeprowadziła nauczycielka j. angielskiego Anna Markiewicz – Kluczyńska.

Wojewódzki Konkurs J.Angielskiego


Dnia 25 października br. na 6 i 7 godzinie lekcyjnej odbył się w ZS w Wapnie, szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu z J. Angielskiego organizowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W konkursie wzięło udział 8 uczennic gimnazjum: Daria Rychert, Sara Kowalczyk, Magdalena Komasa z kl. II a G, Weronika Marglarczyk, Izabela Dawidowicz, Marika Baczyńska z kl. II b G oraz Kaja Bednarz i Dominika Michalska z kl. III b G. Warunkiem zakwalifikowania się do etapu rejonowego było uzyskanie min. 37 pkt na 50 możliwych. Niestety żadna z uczennic nie przekroczyła powyższego progu pkt. Może za rok będzie lepiej.                                                                                                                                  Konkurs przeprowadziła i przewodniczyła komisji nauczycielka j. angielskiego Anna Markiewicz-Kluczyńska.   

Pasowanie na UCZNIA :)

Dzisiaj do społeczności szkolnej zostali uroczyście przyjęci uczniowie klas pierwszych.
FOTO cz.1. (JH)
FOTO cz.2. (DG)

Tablica WYGRANA!

Dzisiaj otrzymałem wiadomość, że to NASZA szkoła otrzyma nagrodę w postaci tablicy interaktywnej w konkursie Scholaris.pl. Prawdopodobna data przekazania nagrody to 30 października br. Oczywiście można by się bawić w trzymanie informacji do ostatniej chwili ale ...

Konkur - LOGO SLPS i PSwPS


Szkolna Liga Piłki Siatkowej


Zakończyła się pierwsza seria rozgrywek. Drużyny z miejsc 1-3 otrzymują bonus +20 punktów i od teraz rywalizować będą między sobą o tytuł mistrzowski, natomiast drużyny z miejsc 4-6 walczyć będą o miejsce 4. Po zakończeniu drugiej serii zespoły z miejsc 1-2 wystąpią w finale, zespoły z miejsc 3-4 zagrają o brązowe medale, a zespoły z miejsc 5-6 powalczą o miejsce piąte.

Tabela i terminarz dostępne na stronie: http://sportwapno.cba.pl.

Radosław Piechowiak

Wyjazd na mecz Plus Ligi


czwartek, 24 października 2013

Wybory do Samorządu SP

23 października odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania zostali wybrani:

  • Klaudia Broda (6a) - przewodnicząca,
  • Marcin Szczepara (6a) - zastępca,
  • Natalia Adamska (6a) - sekretarz,
  • Natalia Hemmerling (5) - skarbnik.

poniedziałek, 21 października 2013

Kolejny konkurs




Wyobraźcie sobie szkołę za 10, 20 albo 30 lat. Czy uczniowie wciąż będą siedzieć w ławkach? Czy ciągle będą uczyć się z podręczników i pisać kredą po tablicy? A może książki zastąpią tablety, a tablica stanie się całkiem wirtualna?
Pomyślcie, jak chcielibyście się uczyć. Wyjdźcie poza szkolne mury i uruchomcie myślenie o edukacji Waszych marzeń, edukacji przyszłości. Zastanówcie się, co zrobić, aby nauka nie kojarzyła się z wykuwaniem teorii, a stała się czymś tożsamym z radością odkrywania i budzeniem ciekawości!
Pokażcie, jak wyobrażacie sobie rolę nauczyciela, uczniów i nowoczesnych technologii. Nauka na świeżym powietrzu? Dlaczego nie! A może to obowiązkowa przerwa na drzemkę jest spełnieniem Waszych marzeń? Pokażcie, że polscy uczniowie są wizjonerami, że mają pomysły na to, żeby nauka była efektowna i efektywna zarazem!

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie podstawówek, gimnazjaliści i licealiści!
Na filmy czekamy do 4 listopada!
Więcej informacji na www.millionyou.pl oraz www.ydp.pl!

niedziela, 20 października 2013

"matma mnie kręci" - jeszcze 2 tygodnie

W piątek, z pomocą p. Macieja, gimnazjalistek i klasy drugiej sp kręciliśmy zdjęcia do "Matematyki z nożyczkami". Film już jest zmontowany ale udostępniony zostanie dopiero po 3 listopada. Przypominam roztargnionym "filmowcom" (kilka wpisów wcześniej jest dokładna informacja) o tym konkursie. Żeby później nie było, że "pan nic nie mówił" :-)
JH

Konkurs Google Doodle 4

Widzieliście już pewnie plakaty (już miałem pytania o konkurs). O szczegółach można poczytać na: http://www.google.pl/doodle4google/index.html Tam jest informacja, że można na "własną rękę" (czyli prace wyśle rodzic/opiekun. Ja (Jacek Haja) będę przyjmował prace do ... 25-go listopada i wyślę je razem. Spóźnialscy już na "własną rękę" :-)
JH

wtorek, 15 października 2013

Komunikaty techniczne DE

Właściwie minął już czas uzupełniania formalności dotyczących Dziennika Elektronicznego. Bardzo proszę o zgłaszanie wszelkich niedociągnięć. (np. jest dostęp tylko do części rodzeństwa) Teraz już bezpośrednio do mnie (Jacek Haja).
Do czwartku ostatnia szansa opłaty!
(Opłaty dokonało ponad 60 osób!!!)
JH

Wygrajmy tablicę interaktywną!



Konkurs (szczegóły) jest tylko (!) dla nauczycieli, ale nagrodę - TABLICĘ INTERAKTYWNĄ  (wartości ok. 5000 zł.) otrzyma szkoła, w której uczy zwycięzca. Zasady są proste - nauczyciel poleca portal Scholaris.pl innym nauczycielom, wpisując jego dane w formularzu konkursowym, jest tam: nazwa szkoły, typ szkoły, imię i nazwisko oraz e-mail. Na podany e-mail organizator wysyła zaproszenie do rejestracji na Scholaris.pl. Jeśli zaproszony nauczyciel rzeczywiście się zarejestruje, to zapraszający otrzyma punkt. Wygra ten, kto do 20 października br. nazbiera najwięcej punktów.

Nasza szkoła stawia na nowoczesność ale ... nie dysponujemy wolnymi środkami, musimy "kombinować". Szansą są projekty i konkursy takie jak ten!
Dlatego szukamy nauczycieli, którzy gotowi są pomóc i zgodzą się, aby wykorzystać ich adresy e-mail i zarejestrują się przy pomocy przesłanego linku (! tylko wtedy uzyskamy punkt!). Adresy nauczycieli proszę przesyłać na hajajacek at gmail.com , wtedy ja (Jacek Haja) zgłoszę w portalu i na podany adres zostanie przesłane zaproszenie.
Nauczyciele z naszej szkoły już odpowiedzieli na ten apel, zatem proszę ich nie "dręczyć", potrzebni są nauczyciele z innych szkół. Możliwe, że macie w rodzinie :)
Ważny jest każdy punkt, nie jest łatwo kogoś przekonać ale ten ktoś nie musi nic poświęcać oprócz kilku minut własnego czasu (to nasza szansa!). Musi być nauczycielem! (za nie nauczyciela grozi dyskwalifikacja!)
Wyniki będą już 25 października.

JH
----
15X2013
"Podbiłem" trochę datę (z 2X) może jeszcze ktoś ma znajomego/krewnego nauczyciela?
Szanse są, ponieważ nie jest łatwo zachęcić kogoś do rejestracji.

poniedziałek, 14 października 2013

Dzień Edukacji Narodowej

O godzinie 10-ej był  apel z częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy 2 i 5 pod opieką p. Bogusławy Maćkowiak oraz występ chórzystek przygotowanych przez p. Agnieszkę Rajewską.
Później były życzenia, życzenia, życzenia ...
Później był koncert muzyczny filharmoników z Poznania.
Później była kawa i placki :)
--
Zobacz (cz. 1 JH)
Zobacz (cz. 2 MR)

Życzenia od Pani Małgosi

   "Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny". 

Z okazji Święta Edukacji Narodowej pracownikom Zespołu Szkół w Wapnie i Przedszkola składam serdeczne życzenia, wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.
                                                      Małgorzata Włodarczyk

Wyniki konkursu na nazwę teatrzyku.

Po gorącym głosowaniu udało nam się wytypować nazwę dla szkolnego teatru. Propozycji było kilka, ale najwięcej głosów zdobyła zaproponowana przez Wiktorię Maroszek  i Klaudię Broda (zwyciężczynie konkursu) nazwa SZAŁU NIE MA. A więc oficjalnie od tej pory szkolny teatr nosi nazwę 


Może szału nie ma, ale czadu damy na naszym następnym występie :-)

AW

-

piątek, 11 października 2013

13 DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE


Błogosławiony Ojciec Święty Jan Paweł II był mistrzem dialogu. Nie tylko w sensie teoretycznym. Jego pouczające słowa o tym zagadnieniu zyskiwały niezwykłą siłę oddziaływania i swoisty blask prawdziwości poprzez prezentowaną przez Papieża unikalną postawę w kontakcie z drugim człowiekiem. Cechował ją niezwykły wręcz szacunek dla tego „innego”, z którym się spotykał, budowany na respektowaniu jego ludzkiej godności. Wynikała ona ze świadomości, że każdy człowiek ma przecież Boży rodowód, nawet jeśli tego nie uznaje lub jeszcze nie odkrył. Ufamy, że obszerne zagadnienie dialogu w wymiarze publicznym, indywidualnym, wewnątrzkościelnym, ekumenicznym, międzyreligijnym, kulturowym czy naukowym, które podejmiemy podczas tegorocznego XIII Dnia Papieskiego przyniesie błogosławione i oczekiwane owoce poprawy wzajemnych relacji w naszej Ojczyźnie.      
AW

Program profilaktyczny



Wiem, że wierzysz w miłość
Choć mówisz nie ma, nie ma jej
Wierzyć chcesz, że jest
Wiem, że kochasz dom
Choć serce po sercu gubisz to
Wiem, że chcesz go mieć

Jutro jest pełne nadziei
Nie myśl, że niczego nie zmienisz
Czy pamiętasz? Obudź się, chodź
Skończyła się już noc 
I wierzę, wierzę że
Dla ciebie miejsce w niebie jest

Tym utworem zakończył Jarek Wajk wzruszający program profilaktyczny „Jutro jest…wtedy pochylisz się nad sobą”. Jarek Wajk, jeden z liderów zespołu Oddział Zamknięty, gościł w naszej szkole 9.10.2013r . W programie uczestniczyli uczniowie klas II i III Gimnazjum. 
Autor programu „mówi i śpiewa nie tylko o tym, czym jest nałóg i jaka jest cena wejścia w “piekło” nałogu, ale wskazuje również, gdzie należy szukać powodów /przyczyn/ ucieczki w “sztuczne raje”. Proponuje także ewentualną drogę wyjścia z problemu, na którą składają się, jego zdaniem, trzy, niezbędne wręcz, czynniki, mianowicie:: osobista chęć zmiany... miłość i wybaczenie, samemu sobie, a także ze strony bliskich oraz wiara i kontakt z Bogiem. 
Opowiadane historie i śpiewane piosenki kierują odbiorcę do budowania właściwych relacji w otoczeniu, w którym funkcjonuje /dom, miejsce pracy i nauki, grupa zawodowa czy rówieśnicza/ oraz zachęcają do poważnego traktowania, będącej dziś często w pogardzie, duchowej sfery życia.. Obserwuje, wyniszczającą ludzi, pogoń za sprawami materialnymi, za tzw. sukcesem... wyścig, w którym dla osiągnięcia celu trzeba zapomnieć o tym co moralne, etyczne, święte. Dzieli się z widzami refleksjami na ten temat. Dotyka również problemu " samotności wśród ludzi", także, a może przede wszystkim, wśród tych, na których miłość najbardziej liczymy. Porusza kwestię udziału mediów w procesie ogłupiania człowieka” cyt J. Wajk
Wierzę, że po programie niejeden z uczestników „ pochylił się nad sobą” i uwierzył, że „jutro jest pełne nadziei…”


FOTO (M.Ryska)

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „MY FAVOURITE SEASON”


Uczniowie klas I-IV SP w miesiącu październiku  wzięli udział w plastycznym konkursie z j. angielskiego zatytułowanym „ My favourite season” –moja ulubiona pora roku, zorganizowanym przez nauczyciela j. angielskiego p. Anne Markiewicz-Kluczyńska.  Na konkurs wpłynęło bardzo wiele prac zrobionych w różnym formacie i różnymi technikami. Wybór najciekawszych okazał się bardzo trudny, a jury miała twardy orzech do zgryzienia. Najbardziej okazałe a zarazem pracochłonne, przez co zyskały uznanie jury, okazały się prace: Darii Wlizło z kl. II a SP i tym samym zdobyła ona I miejsce, Mateusza Kolasy z kl.III SP – II miejsce, Jagody Zbrzeźnej z kl. III SP, która wraz z koleżanką z klasy Zuzanną Grewling zajęły ex aequo  III miejsce. Na wyróżnienie zasłużyły także prace: Kimbali Ajwang, Oliwii Strauchmann i Jakuba Lusiaka. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy a laureatom gratulujemy. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu. Wystawę prac pokonkursowych mogliśmy podziwiać na holu głównym szkoły przez ok. 2 tygodnie.
A.M-K 

czwartek, 10 października 2013

Dowozy w poniedziałek 14 X

W poniedziałek 14-go października obchodzić będziemy Święto Edukacji Narodowej. W tym dniu nie będzie normalnych lekcji. O godzinie 10-ej (!!! wcześniej był błąd) odbędzie się uroczysty apel na starej (!) sali gimnastycznej. Następnym punktem programu będzie koncert muzyczny. Po koncercie uczniowie miejscowi wracają do domu, dojeżdżający czekają na autobus. W tym dniu obowiązuje strój galowy.
-
plan dowozu.doc

poniedziałek, 7 października 2013

Kolejny konkurs!


Narodowy Bank Polski w ramach upowszechniania edukacji ekonomicznej wśród uczniów gimnazjów zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na pracę pisemną zatytułowaną "Jak chciałabym/chciałbym uczyć się ekonomii?". Celem Konkursu jest pogłębienie zainteresowań młodzieży ekonomią, sprawdzenie umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy ekonomicznej oraz zachęcenie dyrekcji i nauczycieli z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wdrażania w nauczaniu ekonomii elementów praktycznych, kształtujących umiejętność funkcjonowania uczniów w warunkach gospodarki rynkowej.

Do udziału w Konkursie NBP zaprasza uczniów publicznych i niepublicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (z wyłączeniem szkół dla dorosłych) uczęszczających do szkoły w roku szkolnym 2013/2014. Organizatorzy przewidują nagrody dla laureatów konkursu:

  •    za zajęcie pierwszego miejsca: nagrodę pieniężną w wysokości 3700 zł brutto,
  •    za zajęcie drugiego miejsca: nagrodę pieniężną w wysokości 3200 zł brutto,
  •    za zajęcie trzeciego miejsca: nagrodę pieniężną w wysokości 2700 zł brutto,
  •    trzy wyróżnienia: nagrodę pieniężną w wysokości po 1100 zł brutto.

Warunkiem jest napisanie pracy w formie pliku *.doc lub *.docx, nie przekraczającej 1800 znaków na stronę. W pracy należy podać źródła, z których się korzystało. Termin oddania prac - najpóźniej do 16 października 2013.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej http://www.nbportal.pl/pl/edukacja/projekty-w-realizacji/12_konkurs_na_prace_pisemna

Tam również można pobrać regulamin konkursu.

Szczegółowych informacji udziela Anna Wagner

niedziela, 6 października 2013

Konkursy, konkursy!


Wyjazd do kina


Dnia 5 października 2013 roku odbyły się 2 wycieczki do kina Cinema City we Focus Parku w Bydgoszczy. Uczniowie szkoły podstawowej wraz z opiekunami  p. Arletą Wlizło, Magdaleną Maroszek  i  Joanną Hemmerling udali się na animowane filmy w technologii 3D pt. „Smerfy 2” i  „Turbo”, natomiast uczniowie gimnazjum pod opieką p. Moniki Stachowiak i Anny Wagner obejrzeli film pt. „Obecność”. Wycieczki  zorganizowały p. Ewa Ryska i Anna Markiewicz-Kluczyńska.  

sobota, 5 października 2013

Zmiana planu lekcji

W związku z powrotem p. Justyny Szwedy-Kalki plan lekcji uległ modyfikacji. (od 7X) Na szczęście w poniedziałek zmiany będą nieodczuwalne. Nie ma zmian w klasach pierwszych i drugich szkoły podstawowe. Język angielski w klasie trzeciej sp z poniedziałku będzie w piątek. Zmiany planu będą dostępne dla użytkowników DE. Na wszelki wypadek poniżej obrazek z nowym planem.

piątek, 4 października 2013

Porządków ciąg dalszy - gimnazjaliści pamiętają o Powstańcach

Jak co roku gimnazjaliści rozpoczęli cykliczne akcje porządkowania grobu-pomnika Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu w Srebrnej Górze. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie gimnazjum porządkowali powstańczy grób pod opieką p. Macieja Ryski. Tym razem pod opieką nauczyciela historii (3 października) pracowali i uczyli się patriotyzmu uczniowie klasy Ia gimn. Na początku było wielu chętnych ostatecznie na cmentarzy zjawili się: Oliwia, Natalia, Weronika i Kuba. Niedługo konieczna będzie kolejna akcja - "liście lecą z drzew".
-
Galeria M.R. - zobacz

Dzień Spódnicy :-) ... i loteria :-)


czwartek, 3 października 2013

Ankieta na nazwę teatru :)

Po prawej stronie nowa ankieta. Zapraszamy do głosowania. :-)
AW

Sprzątanie świata (spóźnione)

Tym razem pogoda była sprzyjająca. Uczniowie naszej szkoły wyruszyli na 6 i 7 lekcji posprzątać Wapno. Chociaż wydaje się, że z roku na rok jest lepiej, to np. klasy 6-te zebrały pełne 3 worki śmieci!
JH
-
Galeria M.R. - zobacz

wtorek, 1 października 2013

Propozycje tematów do projektów gimnazjalnych

wersja .doc

Rada Rodziców (2013/2014)


Lech, Lech, Kolejorz!



W ubiegłym roku na podobny wyjazd wybraliśmy się w grudniu. Tym razem, w ostatni weekend września, czternaścioro uczniów Zespołu Szkół w Wapnie udało się w podróż do Poznania, by na jednej z aren Euro 2012 obejrzeć mecz piłki nożnej. W 10. kolejce Ekstraklasy Lech mierzył się z Widzewem Łódź i właśnie to spotkanie obserwowali nasi wychowankowie. Podróż do Poznania przebiegła zgodnie z planem. Przed stadionem, czekając na bilety, wapnianie spotkali Marcina Dornę - trenera reprezentacji Polski do lat 21. Trener drużyny walczącej o awans do Igrzysk Olimpijskich przywitał się z każdym uczniem, a następnie zrobił sobie z całą gromadką wspólne zdjęcie. Po tym zaskakującym początku zajęliśmy miejsca na stadionie i czekaliśmy na rozpoczęcie meczu. Niesieni gorącym dopingiem wapnian (i pozostałych siedemnastu tysięcy kibiców) lechici pokonali rywal. Po meczu niektórym z wycieczkowiczów udało się nawet przybić piątkę z zawodnikami gospodarzy. Rozentuzjazmowani, wróciliśmy z bagażem wrażeń do domów.


Radosław Piechowiak