wtorek, 31 października 2017

Półfinał Mistrzostw Powiatu Wągrowieckiego w Piłce Nożnej Halowej

We wtorek 31 października reprezentanci naszej szkoły w halowej piłce nożnej wzięli udział w półfinale Mistrzostw powiatu wągrowieckiego, rozgrywanych w Wągrowcu. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn z pięciu szkół. Wapnianie trafili do grupy z Niemczynem, Gimnazjum Miejskim i Gimnazjum Gminnym z Wągrowca. Uzyskawszy wszystkie możliwe rozstrzygnięcia w grupie, tj. zwycięstwo, porażkę i remis, nasi reprezentanci zajęli w niej trzecie miejsce. Pozwoliło to zmierzyć się z drugą drużyną Gimnazjum Miejskiego o miejsce piąte w końcowej klasyfikacji. Ta potyczka zakończyła się zwycięstwem naszych reprezentantów.

SP Wapno: Nikodem Jaruzal, Ernest Pawłowski, Mateusz Sokołowski, Wojciech Smaga, Dawid Wlizło, Adam Goździk, Marcin Głąb, Bartosz Broda, Jakub Czerwiński.

SP Wapno - SP Niemczyn 4:3 (W. Smaga, A. Goździk - 2, D. Wlizło)
SP Wapno - Gimnazjum Gminne I W-c 0:3
SP Wapno - Gimnazjum Miejskie II W-c 0:0
SP Wapno - Gimnazjum Gminne II W-c 3:0 (B. Broda, M. Sokołowski, D. Wlizło)

Radosław Piechowiak

poniedziałek, 30 października 2017

MATEMATYKA w obiektywie - konkurs!

Super nagrody! Warto spróbować! Termin zgłoszeń - do 15.11.2017!
SZCZEGÓŁY<<
-
(5.11.17) Zostało 10 dni do założenia konta i wysłania prac (maksymalnie 6). Jest podział na kategorie wiekowe: do lat 20 i powyżej. Jeśli ktoś ma kłopoty, to służę pomocą. Ja już wysłałem moje prace :)
JH

piątek, 27 października 2017

Bal Wszystkich Świętych :)

RSU zorganizowało dla społeczności szkolnej Bal Wszystkich Świętych :) Wielu uczniów było przebranych za swoich patronów. Dobra zabawa trwała cztery godziny.
-
FOTO (ER)
FOTO (JH)

Mistrzostwa Powiatu SZS w Szachach

Po kilku latach Drużynowe Mistrzostwa Powiatu SZS w Szachach wróciły do budynku Szkoły Podstawowej w Wapnie. Podobnie jak w roku ubiegłym wystartowało 5 drużyn czteroosobowych. Każda drużyna musiała mieć w składzie przynajmniej jedną dziewczynę. Stawką był awans do finału wojewódzkiego. Już na początku turnieju było jasne, iż wszystkie drużyny mają awans do rozgrywek wojewódzkich zapewniony, ponieważ z powiatu awansują dwie najlepsze a w każdej kategorii były tylko po 2 drużyny. Bardzo możliwe, że w 2018 r. pojawią się reprezentacje szkół, w których ruszył program "Szachy w szkole". W tej edycji jeszcze nie czuły się na siłach wystartować w takich rozgrywkach.

W składzie Gimnazjum Wapno grali:
  • Gabriel Szymkowiak,
  • Marcin Głąb,
  • Dawid Wlizło,
  • Wiktoria Głąb.


W składzie SP Wapno grali:
  • Mateusz Kolasa,
  • Mikołaj Grewling,
  • Jan Ciszewski,
  • Ksawier Pawłowski
  • Zuzanna Grewling.
___
Wszystko rozstrzygnęło się właściwie w pierwszej rundzie, w której rywalizowały ze sobą reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów z Wapna i Skoków. SP Wapno pokonało SP Skoki w stosunku 4:0 natomiast gimnazjaliści z Wapna ulegli gimnazjalistom ze Skoków 1:3.
Tym razem lepiej wypadli młodsi uczniowie z Wapna, którzy zajęli w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce a z gimnazjalistami z Wapna zremisowali, chociaż mogli nawet wygrać. Zawody rozpoczęły się punktualnie o 10-ej a zakończyły tuż po 12-ej. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary a ufundowane przez SZS. Teraz trzeba się mocno przygotowywać do finałów wojewódzkich!
Zawody sędziował i relację napisał - Jacek Haja
__
FOTO (JH)

czwartek, 26 października 2017

Próbna ewakuacja

W dniu dzisiejszym została przeprowadzona próbna ewakuacja z budynku szkolnego. Przebieg był bardzo sprawny. Na szczęście nie padał deszcz.
JH

środa, 25 października 2017

KWIATEK DLA NAUCZYCIELA

Wyniki konkursu pt.”Kwiatek dla nauczyciela”
W kategorii kl. I-III
  1. Ola Kafka kl. III B
  2. Jagoda Kubisz kl. I
  3. Aleksandra Ratajewska kl. I
W kategorii kl. IV – VI
  1. Agata Zadroga kl. IV A
  2. Aleksandra Bryzik kl. VI A
  3. Maksymilian Matuszak ki. V B
Wyróżnienie dla uczestniczki konkursu - Izy Grajek.
Serdecznie dziękuję za udział wszystkim uczestnikom konkursu.


J.Hemmerling

Wybory do RSU

FOTO (MR)

Pasowanie na ucznia

FOTO (ER)

NAUCZYCIEL W PRACY - wyniki

Wyniki konkursu plastycznego
NAUCZYCIEL W PRACY
organizowanego przez świetlicę szkolną

Dziękujemy za udział w konkursie NAUCZYCIEL W PRACY! Dla każdego uczestnika przygotowaliśmy dyplom i upominek, a dla zwycięzców nagrody.
I miejsce – PAMELA SZEJNER
II miejsce – BLANKA PISAREK
III miejsce – IZABELA GRAJEK
GRATULACJE!
Wszystkie prace można podziwiać w świetlicy szkolnej.
AR


poniedziałek, 23 października 2017

Uwaga klasy 1-3!

W tym tygodniu dodatkowe zajęcia sportowe się nie odbędą.

Radosław Piechowiak

HOT-DOGI

Uczniowie klasy 7-ej będą w najbliższą środę (25.10) prowadzić sprzedaż hot-dogów w cenie 3 zł.

Finał ogólnopolskiego konkursu „List do taty”

3 października 2017 roku uczniowie klasy VI b udali się do Piły na subregionalny finał ogólnopolskiego konkursu „List do taty”, w którym wzięły udział 32 szkoły z północnej Wielkopolski. Naszą szkołę w konkursie reprezentowało dziewiętnaścioro uczniów z klasy VI b. Uroczystość wręczenia nagród, odczytania wybranych listów, jak i nagrodzenie wszystkich dzieci i wychowawców biorących udział w konkursie odbyła się w sali Auditorium Maximum w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile. Po części oficjalnej, wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na emisję nominowanego do Oskara filmu "Nazywam się Cukinia".
Jak podkreśliło jury, spośród 670 stron listów bardzo trudno było wyłonić zwycięską pracę! Konkurencja była ogromna! Komisja wyłoniła tylko pięciu laureatów-jednym z nich został nasz uczeń-Marcin Wawrzyniak!
W nagrodę Marcin pojechał na wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedził Sejm i Senat oraz Centrum Nauki Kopernik. Dodatkowo otrzymał również liczne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!

niedziela, 22 października 2017

Klasy 5a i 5b w TVP.



12 października klasy 5a i 5b wyjechały na długo wyczekiwaną wycieczkę do Oddziału TVP w Bydgoszczy. Warto było czekać:)
Uczniowie poznali bliżej funkcjonowanie Telewizji Polskiej, mieli możliwość zobaczyć to czego nie widać podczas telewizyjnej transmisji. Zobaczyli m.in. jak wygląda studio telewizyjne (pełne kamer i świateł), pomieszczenia reżyserskie, newsroom, charakteryzatornia oraz studio nagrań lokalnych wiadomości „Zbliżenia”. Każdy mógł wczuć się w rolę operatora kamery, prezentera, „pogodynki”, zasiąść w fotelu reportera czy dźwiękowca.
Ta wycieczka to niezwykłe przeżycie i nowe doświadczenie, połączone z niesamowitą ilością nowych informacji i wiadomości. Młodzi obserwatorzy zgodnie doszli do wniosku, iż dzięki wycieczce do telewizji stali się bardziej świadomymi odbiorcami programów telewizyjnych, wiedzą już, że praca w telewizji to godziny nagrań, często pod presją czasu.


Serdecznie dziękujemy pracownikom TVP w Bydgoszczy za gościnność, poświęcony nam czas, miłą atmosferę i niesamowitą ilość nowych dla nas informacji.
-
FOTO kl. 5b
-
Wycieczkę do TVP połączyliśmy z wizytą w Porcie Lotniczym oraz Muzeum Mydła i Historii Brudu.
Na lotnisku czekało na nas wiele atrakcji. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez pracowników, którzy poświęcając nam swój czas oprowadzili nas po Porcie i opowiedzieli nam o swojej pracy. Mieliśmy okazje obserwować przylot oraz odlot samolotu pasażerskiego. Zwiedziliśmy terminal, przeszliśmy przez odprawę biletowo – pasażerską, kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów, przeszliśmy na płytę postojową, uczestniczyliśmy w pokazach sprzętów lotniczych, byliśmy w bagażowni oraz hali przylotów.
Na koniec odbył się quiz sprawdzającą zdobytą wiedzę na temat lotniska, który wygrali Maks Matuszak i Ksawier Pawłowski z kl. 5b. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a wszyscy pozostali uczestnicy pamiątkowe upominki.
Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy.
To niezwykłe muzeum, tak jak jego nazwa! Odbyliśmy tu podróż w czasie, poznając historię poprzez ciekawostki, również te nie najlepiej pachnące. Podszkoliliśmy się w praniu na tarze, przenieśliśmy w czasie do średniowiecznej łaźni. Każdy z uczestników wycieczki w ramach warsztatów wykonał własne mydło, które oczywiście zabrał ze sobą na pamiątkę.

(Opiekunowie: Iwona Napierała, Anna Markiewicz-Kluczyńska, Maria Pietrowska, Edyta Gaszyńska)
FOTO (Port)
FOTO (Muzeum)

czwartek, 19 października 2017

Bal Wszystkich Świętych


Wybory do RSU



Koncert profilaktyczny "Rodzina nade wszystko"



Koncert profilaktyczny dla uczniów i rodziców.

W środę 18 października 2017r. gościliśmy w naszej szkole panów Jacka i Mateusza Musiatowiczów z Krakowa, którzy przestawili uczniom klas VI-VII SP, II-III G profilaktyczny program słowno-muzyczny pt.: „Rodzina nade wszystko”. Program trwał 2 godziny lekcyjne. Przypominał najważniejsze wartości rodziny, uświadamiał znaczenie wspólnego spędzania wolnego czasu i wzajemnego wspierania się w trudnych sytuacjach życiowych. Poruszono również sprawę dysfunkcji w rodzinie, które wpływają destrukcyjnie na dzieci i młodzież (np. alkoholizm, przemoc w rodzinie itp.) Opowiadania przeplatane były niesamowitą gitarową muzyka naszych gości i przez to m.in. tworzyły świetny klimat spotkania i ogromne zainteresowanie młodzieży.
Przykro nam tylko, że mimo przekazanych pisemnych zaproszeń w koncercie uczestniczyło tak niewielu rodziców. :(
Dziękujemy tym rodzicom, którzy mimo swoich obowiązków, uczestniczyli razem ze swoim dzieckiem w rodzinnym koncercie. :)
Koordynatorem spotkania była Brygida Dziergas (pedagog szkolny).

FOTO (MR)

środa, 18 października 2017

"Złoty klon" - w Łeknie


W dniu dzisiejszym, w Bibliotece Publicznej w Łeknie odbył się cykliczny, już XXIII,  konkurs recytatorski pt: "Złoty klon", który podzielony był na trzy kategorie wiekowe: uczniów klas I - III , IV - VI szkoły podstawowej i VII - II i III gimnazjum. Każdy uczestnik musiał przygotować recytację jednego wybranego utworu polskich poetów. Młodsze dzieci wybierały wiersze Józefa Ratajczaka, większe Ludwika Jerzego Kerna, a gimnazjaliści Wojciecha Młynarskiego.  W konkursie tym reprezentowali nas uczniowie szkoły podstawowej w osobach: Cieślińska Dominika, Pawłowska Laura i Rozmarynowska Łucja z klasy IIIa  oraz Łasut Amelia z klasy IVa, Wlizło Daria z VIa, Czerwińska Wiktoria i Szewczuk Agata z klasy VIb. Natomiast Marta Korbal i Dawid Wlizło byli reprezentantami z naszego gimnazjum. Łącznie w zmaganiach recytatorskich tego dnia wzięło udział 104 uczestników. Z przyjemnością informujemy społeczność szkolną, iż Amelia Łasut i Dawid Wlizło otrzymali wyróżnienia w swoich kategoriach. Serdecznie gratulujemy! Bardzo pięknie wybrane przez siebie wiersze powiedziały też Czerwińska Wiktoria, Pawłowska Laura i Marta Korbal, mimo że nagród nie zdobyły. Wszystkim uczestnikom oraz paniom przygotowującym ich do konkursu: Bogusławie Maćkowiak, Iwonie Ratajczak i Kindze Modzelewskiej - Łasut dziękujemy za trud włożony w pracę nad tekstami i życzymy dalszych sukcesów nie tylko na tym polu. 
JK

czwartek, 12 października 2017

SZACHY - informacje o turniejach

22 października w Wągrowcu - Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Szachach
27 października w Podolinie - Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego SZS w Szachach Drużynowych (sp, gim, spg - zgłoszenia przez SRS)
JH

Konkurs - "Matematyka w Twoim życiu"

Informacje i regulamin <<<
Zainteresowani proszeni o kontakt :)
JH

Konkurs Fotograficzny - "Jesienne barwy lasu"

REGULAMIN

Owoce i warzywa oraz produkty mleczne

Szanowni Państwo,
W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi ilości porcji owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach „Programu w szkole” prosimy
o przekazanie poniższych informacji rodzicom dzieci uczęszczających do prowadzonej przez Państwa szkoły podstawowej.
Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce
i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.
W ramach programu dzieci mogą bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz brać udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzanych przez szkoły podstawowe mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.
Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:
·       owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki
·       warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki
·       soki: owocowe, warzywne, mieszane
W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45.
Produkty mleczne objęte programem to:
·       mleko białe
·       jogurt naturalny
·       kefir naturalny
·       serek twarogowy
W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.
Ponadto, przypominamy szkołom, że zgodnie z Warunkami udziału w „Programie dla szkół” za jakość owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych udostępnianych dzieciom w ramach programu odpowiedzialność ponoszą zatwierdzeni dostawcy, którzy dostarczają porcje owocowo-warzywne lub mleczne do szkół. Szkoła podstawowa uczestnicząca w programie zobowiązana jest m.in.
do każdorazowego sprawdzenia ilości i jakości dostarczonych przez dostawcę produktów. W przypadku, gdy dostarczone owoce i warzywa lub mleko i przetwory mleczne nie spełniają wymagań jakościowych lub ich wygląd/zapach budzą jakiekolwiek wątpliwości dotyczące świeżości i przydatności do spożycia nie powinny zostać przyjęte przez szkołę. Szkoła ma obowiązek odmówić przyjęcia tych produktów i zgłosić taką sytuację do dostawcy i Oddziału Terenowego KOWR. Natomiast dostawca zobowiązany jest do wymiany wadliwej partii produktów.
Jednocześnie informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w „Programie dla szkół” można uzyskać na stronie internetowej http://www.kowr.gov.pl/.

                                                                                    Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

                                                                                      Departament Wspierania Konsumpcji

środa, 11 października 2017

Wizyta teatru "Kurtyna " z Krakowa

Wizyta teatru "Kurtyna " z Krakowa

W środę-11 października br. gościliśmy w naszej szkole aktorów teatru "Kurtyna" z Krakowa, którzy przestawili uczniom naszej szkoły przedstawienia profilaktyczne:
klasy I-III SP "Tu rządzi kot"
klasy IV-VI SP "Możesz odkryć siebie na nowo"
klasy VII,II-IIIG. "Labirynt "
Przedstawienia poruszały ogrom trudnych życiowych problemów, które spotykają dzieci i młodzież na co dzień. (problemy w grupie rówieśniczej, cyberprzemoc, alkoholizm, przemoc w rodzinie itp.)
koordynatorem spotkania była B.Dziergas-pedagog

wtorek, 10 października 2017

Szkoła Małego Inżyniera

Dzisiaj Nasza Szkoła pojawiła się na liście zgłoszeń Konkursu "Szkoła Małego Inżyniera" :)
W konkursie będzie można wygrać np. klocki do nauki robotyki o wartości 6000 zł.
-
Głosowanie rozpocznie 24 listopada i potrwa do 8 grudnia. Zatem jest jeszcze trochę czasu. W głosowaniach mamy już trochę doświadczeń. Podobno tym razem głosowanie ma być prowadzone bardziej uczciwymi metodami.
JH

wtorek, 3 października 2017

NOC NAUKOWCÓW


29 września 2017 roku w Poznaniu odbyła się ogólnopolska akcja „Noc Naukowców” (www.nocnaukowcow.pl). Impreza miała miejsce już po raz jedenasty i tym razem na to niecodzienne wydarzenie wybrała się grupa 45 uczniów z naszej szkoły pod opieką Ilony Godawy, Moniki Stachowiak, Ewy Ryski, Joanny Hemmerling oraz Kingi Modzelewskiej-Łasut. Naszym celem była znana Poznańska uczelnia - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy o 15:40, a w godzinę później grupa była już na miejscu. Nowoczesne budynki wydziału: biologii, chemii, fizyki i historii robiły niemałe wrażenie. Każdy mógł się po nich poruszać samodzielnie i zagłębiać się w tajemnice świata naukowego i stać się prawdziwą jego częścią.
W korytarzach budynków uniwersyteckich znajdowało się wiele stanowisk naukowych, przyciągających swoją różnorodnością - od przygotowanych przysmaków z glonów poprzez zdrowe napary ziołowe, smaczne lody z ciekłego azotu, do tematycznych konkursów z nagrodami. Istniała również możliwość zobaczenia kolekcji owadów egzotycznych takich jak : patyczaki, krocionogi, pająki, straszyki czy też ślimaki azjatyckie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i obejrzeć widowiskowe wystawy, doświadczenia, które ściśle były powiązane z określonym tematem.
Do Wapna grupa wróciła ok. godziny 23.00, a - w czasie powrotu - w autobusie nie milkły dyskusje o ciekawym świecie otaczającej nas fizyki, chemii, biologii, geografii i historii. Warto było!

Ilona Godawa
FOTO (IG, ER)

niedziela, 1 października 2017

„Kwiatek dla nauczyciela”

KONKURS

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
ogłaszam konkurs dla uczniów
klas I - III i IV – VI SP
pt. „Kwiatek dla nauczyciela”

Dowolna technika, forma i wybór materiałów.
Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane dyplomy i nagrody.

Podpisane prace, należy oddać do 10.10.2017r.                                                                              
                                                                           J. Hemmerling

                                                                               (sala nr 35)