wtorek, 30 marca 2021

THE FOOD PYRAMID

 

Uczniowie klas siódmych na lekcji języka angielskiego poznali zasady zdrowego odżywiania oraz nowe słownictwo z tej dziedziny, następnie samodzielnie wykonali w języku angielskim projekt edukacyjny o racjonalnym żywieniu pt. the Food Pyramid - piramida żywieniowa.

A.M-K

Zbiórka zużytych baterii

 

Zbliża się termin odbioru zużytych baterii ze szkoły w Wapnie, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły, którzy chcieliby oddać baterie do utylizacji o przyniesienie ich do szkoły najpóźniej do połowy kwietnia i zostawienie w holu głównym. Baterie proszę zważyć, ewentualnie policzyć i podpisać - informację wraz ze zdjęciem należy przekazać wychowawcy, który poinformuje szkolnego koordynatora zbiórki. 

A.M-K 

poniedziałek, 29 marca 2021

ZIMOWY KONKURS PIOSENKI

 


WYNIKI


Kategoria: klasy 1 –3


I miejsce NATASZA PISAREK KL.3A

II miejsce GABRIELA GODAWA KL.2

III miejsce AGATA LEMAŃSKA KL.3B



Kategoria: klasy 4 – 8


I miejsce AMELIA ŁASUT KL.7A

II miejsce JAGODA KUBISZ KL.4

III miejsce NATASZA BINIEWSKA KL.7A

Wyróżnienie SZYMON NOWAKOWSKI KL.4


Serdecznie gratulujemy laureatom!

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom.


Komisja konkursowa w składzie: A. Rajewska, M. Mrówczyńska, B. Dziergas


Informacje na temat odbioru dyplomów i nagród zostaną przesłane na maile uczestników.


poniedziałek, 22 marca 2021

„Global Money Week”

 


Global Money Week to międzynarodowa kampania z zakresu edukacji finansowej adresowana do dzieci i młodzieży.

Tegoroczna kampania odbywa się w dniach 22-28 marca 2021 r. pod hasłem "Learn.Save.Earn".  – „Zdobywaj wiedzę. Zarabiaj. Oszczędzaj”.

Hasło przewodnie GMW w 2021r. nawiązuje do potrzeby budowania odporności finansowej i dbałości o zdrowie w obecnych wyjątkowych okolicznościach związanych z pandemią COVID-19.

W akcji Global Money Week bierzemy udział po raz pierwszy.

Celem akcji jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, przygotowanie młodego pokolenia do podejmowania świadomych decyzji finansowych, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym. 

W Polsce akcja została objęta patronatem Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) i Ministerstwa Finansów.

Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach: „Banknot przyszłości” oraz „Moja skarbonka”.

Sylwia Modzelewska





Pierwszy Dzień Wiosny!

22 marca obchodzimy dzień wiosny w naszej szkole. Samorząd szkolny zorganizował ten dzień zdalnie. Uczniowie mieli do wykonania zadanie - należało przesłać zdjęcie w dowolny przebraniu. Oczywiście spisali się na medal, a efekty można podziwiać w kolażu.

  1. P.

niedziela, 21 marca 2021

Dzień Wiosny kl. 1-3


19 marca uczniowie klas I-III świętowali nadejście wiosny . Ubrani w kolorowe stroje, przyozdobieni kwiatami i z uśmiechami na twarzach stawili się rano w szkole, aby przywitać nową porę roku.
Świętowanie rozpoczęliśmy od warsztatów plastycznych, podczas których uczniowie wykonali portrety Pani Wiosny. Następnie przenieśliśmy się na boisko szkolne, gdzie paliło się już ognisko, przy którym można było się ogrzać oraz upiec sobie kiełbaski i pianki. W międzyczasie dzieci brały aktywny udział w zabawach ruchowych i grach zespołowych.
Na zakończenie zgodnie z tradycją postanowiliśmy pozbyć się Marzanny, aby przegonić zimę. Choć tego dnia pogoda nie zwiastowała jeszcze nadejścia nowej pory roku, my wiemy , że wiosna już jest z nami!!!
Serdeczne podziękowania kierujemy dla Samorządu Uczniowskiego i ich opiekuna pani Agnieszki Piechowiak, za przygotowanie Marzanny, paniom Magdalenie Maroszek i Ilonie Godawie za zorganizowanie drewna do ogniska oraz panu Tomkowi Bojarskiemu za opiekę nad ogniskiem.
SW
--

piątek, 19 marca 2021

Zawieszenie dostaw komponentu


W
okresie nauki zdalnej zostaje zawieszona dostawa komponentu owocowo-warzywnego i nabiału dla WSZYSTKICH  DZIECI!!!!!! 

O uruchomieniu poinformujemy w późniejszym czasie!

Święte Słowa ...

 

Pięć lat temu zrealizowaliśmy Projekt "ŚWIĘTE SŁOWA STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO", przed rokiem szykowaliśmy się do drugiej jego edycji, ale niestety wybuch pandemii pokrzyżował nam te plany. Teraz jednak uznaliśmy, że przybliżanie i głębsze poznawanie wspaniałej postaci Prymasa Tysiąclecia zdaje się być bardzo potrzebne, szczególnie, gdy Uchwałą Sejmu i Senatu RP prymas Stefan Wyszyński został patronem 2021 roku, roku. A zatem gorąco i serdecznie pragniemy zaprosić Państwa do II-giej edycji tego Konkursu, którego tematem jest przygotowanie pracy plastycznej w formie PLAKATU promującego jedną, wybraną (z podanych przez Organizatora) myśli Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

DO DNIA 15 MAJA czekamy i przyjmować będziemy ZGŁOSZENIA wraz z PRACAMI. W załączeniu przesyłamy Regulamin, Kartę zgłoszeniową do ww. Projektu i Wykaz cytatów do wyboru. Więcej konkursowych szczegółów jest dostępnych na naszej stronie internetowej www.fundacjabowarto.pl.

czwartek, 18 marca 2021

KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice,

w związku z wprowadzeniem od 20 marca 2021 r. rozszerzonych zasad bezpieczeństwa na cały kraj, dzieci z etapu edukacji wczesnoszkolnej będą od poniedziałku 22 marca uczyły się zdalnie przez najbliższe trzy tygodnie (do 9 kwietnia). W razie potrzeby proszę zgłaszać do sekretariatu zapotrzebowanie na sprzęt do nauki zdalnej. Dzieci korzystają z tych samych narzędzi, co do tej pory -czyli platformy Google Classroom i komunikatora Meet. Przerwa świąteczna trwa od 1 do 6 kwietnia.

Dzieci, które przychodziły do szkoły, aby stąd realizować lekcje zdalne będą również musiały zostać w domu, przynajmniej do czasu modyfikacji formy nauczania na hybrydową.

Rozporządzenie MEiN w tej sprawie nie zostało jeszcze opublikowane. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie rządowej
https://www.gov.pl/web/koronawirus/od-20-marca-w-calej-polsce-obowiazuja-rozszerzone-zasady-bezpieczenstwa.

Zaplanowany na poniedziałek dzień związany z powitaniem wiosny nadal obowiązuje. Tego dnia dzieci z klas I - III też nie będą miały lekcji zdalnych. Proszę poświęcić ten czas na przygotowanie dzieci, sprzętu, materiałów i domową organizację pracy.

Zdaję sobie sprawę, że jest to bardzo trudny czas i stoi przed Państwem kolejne wyzwanie, aby poradzić sobie z pracą zawodową i opieką nad dziećmi. Wiem też, że przedłużająca się izolacja i praca na odległość w
klasach IV - VIII niekorzystnie wpływa nie tylko na motywację i mobilizację dzieci, ale także na ich kształtującą się osobowość i stan psychiczny. Dziecko ma naturalną potrzebę przebywania w towarzystwie rówieśników i tworzenia z nimi oraz z osobami dorosłymi prawidłowych relacji. W tej chwili ta potrzeba została ograniczona, co może niekorzystnie wpływać na zachowanie dzieci i ich poczucie bezpieczeństwa. Jeśli zaobserwujecie u dzieci niepożądane zachowania lub coś niepokojącego, możecie zwrócić się o pomoc do pedagoga szkolnego. Można umówić się na spotkanie lub rozmowę telefoniczną dzwoniąc pod numery 503429600,  672611011. Można tez skorzystać z profilu na FB Dwa słowa od pedagoga -
https://www.facebook.com/Dwa-s%C5%82owa-od-pedagoga-103752261578485 i z aplikacji messenger. Postaramy się pomóc.

Życzę dużo siły i dużo zdrowia,

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza
Anna Wagner

poniedziałek, 15 marca 2021

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi


 Pi jest niewątpliwie najsłynniejszą liczbą świata. W przybliżeniu równa jest 3,14.

Tak w notacji amerykańskiej zapisuje się datę 14 marca (Amerykanie najpierw wymieniają miesiąc, potem dzień) i dlatego tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pi.

W ramach obchodów tego święta w naszej szkole uczniowie:

- obejrzeli film wyjaśniający skąd się wzięła,

- poznali wiele ciekawostek o liczbie Pi,

- poznali różne metody zapamiętania jej rozwinięcia dziesiętnego,

- rozwiązywali rozmaite łamigłówki matematyczne.

Obchody tego dnia mają na celu popularyzację matematyki jako naukowej dziedziny. Również w Polsce z roku na rok „Dzień liczby Pi” staje się coraz bardziej popularny.

Cieszymy się, że pomimo nauki zdalnej, udało się zorganizować ten dzień.

Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział!

S. Modzelewska

I. Napierała



Niebieskie serce dla autyzmu

 


I. Cele konkursu:

  • wzbudzenie zainteresowania problemami osób z autyzmem oraz kształtowanie tolerancyjnych postaw w stosunku do osób dotkniętych autyzmem;

  • pogłębienie oraz promowanie wiedzy o tym, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu;

  • rozwój umiejętności plastycznych;

  • kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez pracę plastyczną.

II. Format pracy- A4, technika- dowolna.

III. Pracę proszę podpisać imieniem, nazwiskiem oraz klasą.

IV. Kryteria oceny prac: zgodność z tematem, estetyka wykonania, kreatywność w doborze materiałów.

V. Pracę oddajemy poprzez zrobienie zdjęcia i przesłanie go na adres: agata.mika@wapno.edu.pl do dnia: 09.04.2021r.

Organizator:

Agata Mika

Propozycja na Dzień Wiosny

 


Komunikat do Rodziców ósmoklasistów


 Szanowni Rodzice ósmoklasistów,

w środę rozpoczynają się testy diagnostyczne, inaczej zwane egzaminami próbnymi. Pamiętajcie proszę o tym, aby nie posyłać na nie dzieci, które są chore lub podlegają kwarantannie. Przypomnijcie dzieciom o
dezynfekcji rąk i konieczności zachowania dystansu. Przed wejściem każdemu zmierzymy temperaturę. Uczniowie przynoszą ze sobą do szkoły tylko legitymacje,  czarne długopisy, a na matematykę dodatkowo linijkę.
Mogą także zabrać butelkę z wodą. Tego dnia uczniowie klas ósmych są zwolnieni z pozostałych lekcji zdalnych.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji,

Dyrektor
Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Wapnie
Anna Wagner

niedziela, 14 marca 2021

Bezpieczeństwo!

 

10 września, zaproszenie na spotkanie od pierwszoklasistów przyjęła mł. asp. Ewa Jańczak.

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, zagadnienie, które jest szeroko omawiane w ramach programu „Bezpieczny Puchatek” w którym uczestniczy klasa pierwsza.

Pani Ewa zapoznała dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym. Dzieci miały okazję porozmawiać o odpowiednim zachowaniu w drodze do szkoły.

Zostały omówione zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz bezpieczeństwo podczas pobytu w domu i w szkole. Ponadto przedstawicielka Komendy Gołańcz, podkreślała, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Po omówieniu głównych zasad bezpieczeństwa dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za poświęcony czas.

Uczniowie klasy pierwszej z wychowawcą.




wtorek, 9 marca 2021

Wyniki konkursu na plakat z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu





Zwycięskie plakaty wykonały:

AMELIA ŁASUT

OLIMPIA WIERTEL


WYRÓŻNIENIE;

JULKA SMOGÓR

DOMINIKA CIESLIŃSKA

GABRYŚ ZIMNY

SZYMON SZEJNER

MATEUSZ CZERWIEŃ


Gratulujemy !!!!

poniedziałek, 8 marca 2021

Przypomnienie

 

Szczegóły<<<

Mleko-owoce-warzywa dla dzieci z klas VI-VIII



Szanowni Rodzice klas VI-VIII,

dostawy komponentu mleko-owoce-warzywa dla dzieci z klas VI-VIII zostają wstrzymane ze względu na ograniczenia po stronie dostawcy. Nowa umowa, która obowiązuje od dzisiaj, przewiduje dostawy mleka i warzyw tylko dla klas I-V. Rodzice dzieci z klas IV-V odbierają komponent w tym samym terminie, co do tej pory, czyli we wtorki.

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Adama Mickiewicza w Wapnie

Anna Wagner

Dzień Kobiet

 

Powyżej życzenia od pracowników, a poniżej od uczniów :)



niedziela, 7 marca 2021

WYNIKI KONKURSU SKOCZNOŚCIOWEGO

 


PAJACYKI 2021

1 marca 2021 został rozstrzygnięty szkolny konkurs skocznościowy, w którym wzięły udział dziewczęta klas 6 i 8 oraz uczniowie klasy 4. Do pobicia był rekord należący do OLIWII KUSZ 1500 pajacyków jednorazowo. W tym roku został pobity, również należy do OLIWII i wynosi 1530 pajacyków.

II miejsce zajął KAROL FRYDRYCH z kl. IV, a III miejsce przypadło KLAUDII OLLEK z kl. VIII

Zwycięzcom i wszystkim , którzy wzięli udział gratuluję. Jesteście WIELCY !!!


Dorota Rakowicz

piątek, 5 marca 2021

MISTRZ PRZERWY NA CZYTANIE-LUTY

 

1 marca 2021 roku odbyło się podsumowanie pierwszego etapu akcji pn. PRZERWA NA CZYTANIE. Uczniowie z klas I-III przez cały luty uczęszczali na zajęcia czytelnicze, gdzie poznali historię Koszmarnego Karolka, utrwalili wiedzę na temat zasad dobrego zachowania a nawet dowiedzieli się tego, skąd się biorą dziury w serze i dlaczego dżdżownica nie ma nóg. Najmłodsi czytelnicy zawsze mieli przy sobie specjalny paszport, w którym zbierali ślady swoich literackich przygód. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, wśród najbardziej aktywnych uczestników przyznano następujące uhonorowania:

MISTRZ PRZERWY NA CZYTANIE: NATASZA PISAREK I MARIA WIECZOREK

WICEMISTRZ PRZERWY NA CZYTANIE: MAJA UCIŃSKA

NAGRODA SPECJALNA DLA NAJBARDZIEJ UWAŻNEGO CZYTELNIKA: KALINA SIERSZCHULSKA

Gratulujemy zdobycia zaszczytnych tytułów!

Akcja trwa nadal! Marcową PRZERWĘ NA CZYTANIE rozpoczęliśmy od rozwiązywania zagadek kryminalnych z Detektywem Pozytywką. Zapraszam do biblioteki wszystkich poszukiwaczy czytelniczych przygód oraz amatorów zagadek detektywistycznych!

Przerwa na czytanie odbywa się codziennie w godzinach: 845-855, 940-950, 1035-1045

kml

POWIATOWE SUKCESY RECYTATORSKIE


 

W tym roku w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Kleks”, który kierowany był dla uczniów klas I-VI, naszą szkołę reprezentowali: Laura Socha, Teresa Socha, Marcelina Piechowiak, Mateusz Czerwień, Aleksandra Sikorska, Laura Kolińska, Jagoda Kubisz. Konkurs odbywał się w formie online i był podzielony na dwie kategorie wiekowe. Jest nam miło ogłosić, że komisja konkursowa doceniła interpretacje naszych uczniów i przyznała następujące uhonorowania:

KATEGORIA KLAS I-III

Teresa Socha-miejsce III

Laura Socha-wyróżnienie



KATEGORIA KLAS IV-VI

Jagoda Kubisz-wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach recytatorskich!

kml

Prace plastyczne naszych uczniów

 









wtorek, 2 marca 2021

Mniej owoców i warzyw

 Dzisiaj przypada termin odbioru, ale ze względu na mniejszą dostawę komponentów, wystarczy tylko dla dzieci z klas I-V. Będziemy wdzięczni za dalsze przekazywanie informacji (dla uniknięcia niepotrzebnych wyjazdów)