czwartek, 31 marca 2016

Szachowy prezent od AMICIS

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku nauczyciel Jacek Haja wystartował z projektem "100 zegarów dla szachistów - arcymistrzowie dla amatorów" Wtedy się nie udało ale przed zakończeniem tamtego projektu były prowadzone negocjacje z Fundacją AMICIS, która chciała pomóc naszym młodym szachistom. Ostatecznie - SUKCES - nasza szkoła otrzymała 50 szachowych zegarów elektronicznych DGT1001! Teraz już żaden turniej nie będzie "straszny" :) Do tej pory przy większych imprezach szachowych np. PITS trzeba było organizować sprzęt, to generowało dodatkowe koszty. Teraz jesteśmy "szachową stolicą" powiatu i będziemy mogli organizować imprezy szachowe rangi wojewódzkiej :)
AMICIS - DZIĘKUJEMY!
-
Od środy rozgrywane są w Poznaniu Mistrzostwa Polski w Szachach - potrwają do czwartku. Kto myśli, że szachy to sport, gdzie się tylko siedzi i siedzi i siedzi ... powinien obejrzeć filmik (poniżej) :)
Przy okazji informuję, że 10 kwietnia w naszej szkole odbędą się powiatowe finały rozgrywek szachowych i warcabowych "Złotej Wieży". Natomiast pod koniec miesiąca spodziewana jest wizyta (już trzecia) młodych szachistów z Niemiec. Zajęcia kółka szachowego odbywają się w środy o godz. 17-ej, w sali 12.
-
JH

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz