czwartek, 4 czerwca 2015

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Gminnym


3 czerwca 2015r. w naszej szkole odbyła się I edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Gminnym. Został on zainspirowany Dniem Samorządowca, który obchodzimy 27 maja. Do udziału w konkursie zaproszono wszystkie gimnazja z powiatu wągrowieckiego, zgłosiły się jednak tylko dwie szkoły: z Gołańczy oraz ze Skoków. Udział wzięły także dziewczyny z Gimnazjum z Wapna: Julia Kolińska, Klaudia Bednarek i Wiktoria Wlizło. 9 uczestniczek, ponieważ były to same dziewczęta, najpierw napisało test, którego wynik typował zwycięzcę w kategorii indywidualnej. Wygrała Weronika Kruszka z Gimnazjum im. dra Piotra Kowalika w Gołańczy. Po podsumowaniu wyników indywidualnych rozpoczęła się druga tura konkursu, w której trzyosobowe zespoły z każdej ze szkół zmierzyły się z pytaniami otwartymi. W kategorii drużynowej I miejsce zdobyło gimnazjum z Gołańczy, II miejsce - Gimnazjum z Wapna oraz III miejsce - Skoki. 
Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu oraz przez Przewodniczącego Rady Gminy Wapno Radosława Kubisza. Dziękujemy sponsorom oraz wszystkim uczestniczkom konkursu, które wykazały się ogromną wiedzą w temacie władzy samorządowej, wyborów, zadań i kompetencji organów gminy. Podziękowania także dla radnego Rady Gminy w Wapnie oraz przewodniczącego Komisji Samorządowej i Spraw Społecznych, pana Leszka Baczyńskiego, za wsparcie konkursu w ramach prac jury. 
W przyszłym roku szkolnym odbędzie się druga edycja konkursu. Zapraszamy chętnych ze szkół powiatu wągrowieckiego do udziału.
Anna Wagner i Maciej Ryska

FOTO (MR)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz