wtorek, 28 kwietnia 2015

Sejmik GSU

IX POWIATOWY SEJMIK
GIMNAZJALNYCH SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH.

28 kwietnia 2015 r. przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum: Marta Karaśkiewicz, Natalia Rakowicz i Kamil Sikorski wraz opiekunem samorządu Panią Moniką Stachowiak reprezentowali nasze gimnazjum na IX Powiatowym Sejmiku Gimnazjalnych Samorządów Uczniowskich w Gołańczy. Gośćmi sejmiku były władze samorządowe z Powiatu Wągrowieckiego, obecny był również Wójt Gminy Wapno Pan Zbigniew Grabowski, Samorządy Uczniowskie z 10 Gimnazjów w Powiecie wraz z opiekunami.
Głównym tematem tegorocznego spotkania była „Inicjatywy podejmowane przez szkolną radę samorządu uczniowskiego wykraczające poza teren szkoły”.
Uczniowie naszej szkoły przedstawili jak działają poza murami naszej szkoły, jak współpracujemy ze społecznością lokalną i nie tylko. Przedstawili również działalność prospołeczną naszego samorządu w szkole i na terenie naszej miejscowości. Na nasze wystąpienie przygotowaliśmy multimedialną prezentacje z przemówieniem. W części warsztatowej gimnazjaliści pracowali w różnych grupach, które zespołowo odpowiadali na trzy różne tematy
1.      „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”. Tematyka XXI Sesji Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
2.      Jak podnieść frekwencję wyborczą i zachęcić dorosłych do udziału w wyborach?
3.      Jak młodzież może wpływać na postawy prospołeczne dorosłych obywateli?
Okazało się, że młodzi ludzie mają całkiem konkretne pomysły jak działać w tych tematach.

Wyjazd wspólnie uważamy za udany i czekamy już na zaproszenie w przyszłym rokuJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz