piątek, 21 marca 2014

Młodzi przedsiębiorczy

Od 3 marca w ramach projektu gimnazjalnego grupa dziewcząt z klasy IIa Gimnazjum bierze udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej. Program nosi nazwę "Młodzi przedsiębiorczy - zakładamy i prowadzimy firmę" i polega na relacjonowaniu działań w ramach zakładania i prowadzenia własnego wirtualnego przedsiębiorstwa. W tym projekcie biorą udział Daria Czerniachowska, Magda Komasa, Agnieszka Antkowiak i Zuzanna Skibińska, a opiekunką grupy jest Anna Wagner. Zadania, które stoją przed uczestniczkami to zaliczanie kolejnych modułów kursu poprzez wypełnianie formularza na stronie CEO oraz dokumentowanie swoich działań na blogu. 
Wirtualne przedsiębiorstwo już istnieje, nosi nazwę LiteStyle i będzie się zajmowało szyciem oryginalnych strojów na indywidualne zamówienie. Grupa opracowała już własne logo, wybrała formę prawną spółki jawnej i dowiedziała się, jakie kroki należy podjąć, aby założyć własne przedsiębiorstwo. 
Po zaliczeniu modułu I otrzymaliśmy bardzo pozytywny komentarz od mentora kursu i wkrótce przejdziemy do modułu II, w którym zajmiemy się badaniem rynku. Zakończenie działań w ramach prowadzenia firmy jest przewidziane równocześnie z zakończeniem projektu gimnazjalnego na 28 maja 2014r.
AW

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz