Strony

czwartek, 23 czerwca 2022

Zakończenie roku szkolnego klas 1-3

 

Minął kolejny rok szkolny. 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 1-3. Główną rolę odegrali uczniowie klasy trzeciej, którzy kończyli pierwszy etap edukacyjny. Nie zabrakło wielu pięknych słów podziękowań i życzeń dalszych sukcesów ze strony pani Dyrektor Anny Wagner oraz wychowawcy pani Ewy Mężydło. Po rozdaniu świadectw, nagród i dyplomów nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy trzeciej pod kierunkiem pani Ewy Mężydło oraz pani Agaty Mika. A teraz wakacje... czas start!

wtorek, 21 czerwca 2022

Wycieczka do Londynu - 2022/23


Uczniowie zainteresowani wyjazdem do Londynu w przyszłym roku szkolnym, mogą zgłaszać chęć swojego uczestnictwa w warsztatach językowych w stolicy Anglii, do nauczycielki języka angielskiego na adres mailowy: anna.markiewicz@wapno.edu.pl.

W ofercie są trzy opcje do wyboru:
London - must see (6 dni, przejazd autokarem)
London - śladami Harry'ego Pottera (6 dni, przejazd autokarem)
Londyn - 5 dni, przelot samolotem
Wycieczka autokarem dojdzie do skutku jeśli zgłosi się co najmniej 40 osób lub 20 osób z naszej szkoły i poszukamy w tym samym terminie 20 osób z innej szkoły. Alternatywą jest wylot samolotem, wówczas liczba 15-20 osób jest wystarczająca, lecz koszty wyjazdu są nieco wyższe.
Poniżej znajdują się szczegóły ofert tj. program, termin, zakwaterowanie  oraz wydatki związane z wycieczką. 

A.M-K
-

Mistrzostwa szkoły w skoku wzwyż

 

Druga z konkurencji skocznościowych przyciągnęła dziesięcioro uczestników. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Najwyżej skakali: Wiktoria Maksym (7a), Remigiusz Rajnik (7a), Samanta Szprejda (8b) i Eryk Broda (8a).

Radosław Piechowiak

PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA

 

🌳🌳🌳PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA🌳🌳🌳
Nasz świetlica otrzymała certyfikat za udział w ogólnopolskiej kampani PRZYTUL się do DRZEWA🌳🌳🌳Akcja ta miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do Pożaru!
Koordynator A.P

„Świetliczaki na tropie...zagadek”

 




„Świetliczaki na tropie...zagadek”

to II edycja  Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego organizowanego

przez Redakcję dwumiesięcznika "Świetlica w Szkole",

do którego przystąpiła Nasza szkolna świetlica.

Przez cały rok szkolny 2021/22 wspólnie: rozwiązywaliśmy mnóstwo ciekawych zadań, obserwowaliśmy piękno przyrody, poznawaliśmy ciekawostki historyczne i kulturalne, dbaliśmy o ekologię wokół nas, wykonywaliśmy zupełnie inne niż zawsze prace plastyczne! Oj, działo się, działo!

Podczas jednego z zadań Świetliczaki poznali sztukę aborygeńską i wykonali niesamowite prace metodą kropkowania. Pojawiły się różne arcydziełka - i wszystko to za pomocą jedynie farb, pędzelków lub koralików wykorzystywanych w hafcie diamentowym.

W ramach kolejnego zadania z projektu - Świetliczaki tropiły ptaki. Zaczęliśmy od wyjaśnienia znanych powiedzeń i przysłów, następnie obejrzeliśmy film przyrodniczy o gatunkach ptaków w Polsce i wykonaliśmy gazetkę. Ostatnim etapem zadania była praca plastyczna, którą uczniowie wykonywali samodzielnie. Kilkoro Świetliczaków, za wykonane zadanie, otrzymało nagrody.

Wykonanych zadań było znacznie więcej, dlatego spełniliśmy warunki zawarte w programie i nasza Grupa Świetlicowa otrzymała Certyfikat.

 

 

Dumne ze swoich Świetliczaków

opiekunki projektu

Iwona Ratajczak i Agnieszka Piechowiak

poniedziałek, 20 czerwca 2022

Lekcje wychowania fizycznego inne niż wszystkie


Dzięki uprzejmości Państwa Anny i Jacka Jach, którzy wypożyczyli mi sprzęt do hobby horsingu uczniowie mieli możliwość wziąć udział w zawodach. 

Hobby horsing polega na tym, że uczestniczący symulują zawody jeździeckie, ujeżdżają hobby horse’a, czyli kukiełkę na kiju. Przeskakują też przez niższe i wyższe przeszkody. 

Rywalizacja była zacięta, a zabawa wyśmienita :) 

DR


FOTO

piątek, 17 czerwca 2022

Wycieczka w Kotlinę Kłodzką 13-14-15.06.2022 r.

 


Sukces naszych uczniów – pokonali własne słabości i zdobyli Szczeliniec Wielki 922 m n.p.m.

                                        Kotlina Kłodzka 13-14-15.06.2022.

        Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać uroki Gór Stołowych i Ziemi Kłodzkiej. 13 czerwca o godzinie 5 rano wyruszyliśmy w drogę w kierunku południowym. Przed godziną 11 dojechaliśmy do miejsca pierwszej atrakcji. Z radości na nasz widok Niebo tak wzruszyło się, iż zapłakało rzewnymi łzami, co pokrzyżowało nasze pierwsze plany. Mając na uwadze zdrowie uczniów nie ryzykujemy, nie narażamy młodzieży na przemoknięcie oraz choroby
i zmieniamy pierwszą atrakcję na Park Trampolin JumpWorld Kłodzko. Po wyskakaniu się i straceniu odrobiny energii wyruszamy w dalszą drogę, żeby po 45 minutach móc ruszyć w poszukiwaniu złota do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Zwiedzamy "Sztolnię Gertrudy", "Chodnik Śmierci", spotkamy Gnoma w Chodniku Śmierci,  widzimy jedyny w Polsce podziemny wodospad  w "Sztolni Czarnej Górnej" i mamy okazję przejechać się „podziemnym tramwajem” o wdzięcznej nazwie „Gacek”. Zmęczeni poszukiwaniami złota udajemy się na zasłużony odpoczynek do punktu noclegowego. Na miejscu następuje zregenerowanie sił i aktywność, która trwa do następnego dnia ;)

   Drugi dzień wita nas Słońcem i rozpoczynamy ładowanie akumulatorów podczas śniadania,
a potem zwiedzamy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Muzeum zajmuje się gromadzeniem i udostępnianiem zabytków związanych z papiernictwem, drukarstwem oraz całą miejscowością. To tu dowiadujemy się, jak i z czego wytwarzano kiedyś papier. Po zwiedzeniu udajemy się drogą 100 zakrętów, by na godzinę 12 dotrzeć do Rezerwatu Błędnych Skał. Okazuje się, że błędne to faktycznie błędny labirynt z szeregiem różnorodnych form skalnych. Z trudem po czworakach przeciskamy się przez różne szczeliny, obcieramy butelki wystające z plecaków, ale idziemy do przodu. Wiele skał ma tu własne nazwy np.: "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel", "Wielka Sala". Kto to wymyślił, tyle zapłacić
i jeszcze tak się zmęczyć? Błędne zaliczone, zatem w drogę i ruszamy do Miejscowości Karłów, by zdobyć Szczelinec Wielki położony na 919 m n. p. m., który jest wyjątkową atrakcją turystyczną w Polsce. Na szczyt Szczelińca prowadzą liczące ok 700 stopni kamienne schody.  Zbudowane zostały na przełomie XVIII i XIX w. przez Franciszka Pabla i z pewnymi przeróbkami służą zwiedzaniu do dziś. Szczeliniec jest pozostałością najwyższego poziomu Gór Stołowych, w którym erozja wyrzeźbiła wspaniałe formy skalne. Do najbardziej znanych należy np.: "Kwoka", "Mamut" (zwany także "Małpoludem"), "Wielbłąd", "Głowa Księżniczki Emilki", "Słoń" i "Kazalnica". Niezmiernie ciekawym fragmentem Szczelińca Wielkiego jest tzw. "Piekiełko", do którego również i my docieramy i mamy okazję uwiecznić to miejsce na fotce zwłaszcza, że nawet w tak ciepłą czerwcową pogodę leży tu śnieg. "Piekiełko" jest szczeliną skalną o długości ok. 100 m i głębokości blisko 20 m ze specyficznym mikroklimatem o niskiej temperaturze i dużej wilgotności powietrza. Polskie skalne miasto poznane, teraz czas na Skalne Miasto w Czechach. Jeszcze zakupy i w końcu padnięci docieramy na obiad do punktu noclegowego. Po jedzeniu następuje ponowne cudowne odzyskanie sił – opiekunowie jeszcze nie zdążyli zjeść a tu już kolejka z zapytaniem - pani idziemy do Bied…. ? I kto tu był zmęczony?

     Trzeci dzień ze Słońcem. Rano po śniadaniu pakujemy walizki do autokaru i podjeżdżamy na parking Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. I tu trageeeeedia – znowu trzeba iść z buta przez 20 minut i to pod górkę, kto wymyślił tyyyyyyle chodzenia? Góry i pokonywanie wszystkich tras w celu nacieszenia oka pięknem przyrody to jedyny przykład, iż w życiu nie ma nic bez wysiłku i by coś osiągnąć trzeba włożyć w to trochę sił. Niektórzy sami przyznali „Proszę pani tu jest wszędzie ładnie, ale czemu trzeba tyle się męczyć i chodzić?”  Cóż – samo życie. Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie jest najdłuższą z jaskiń sudeckich i jedną z najdłuższych i najgłębszych w Polsce. Po dojściu na miejsce dzielimy się na 4 grupy – limity zwiedzania ze względu na ochronę tego pięknego miejsca i zaczynamy podziwiać podziemny świat. Piękna szata naciekowa w postaci stalagmitów, stalaktytów, stalagnatów do tego kolorowe oświetlenie, muzyka, wszystko to sprawia, że to miejsce jest wyjątkowe. Po wyjściu z jaskini p. Iwona stwierdza „teraz wiem, dlaczego upierałaś się tak na tą jaskinię”. Potwierdza się powiedzenie „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Została nam już tylko droga powrotna na parking i dalej ruszamy w kierunku Wrocławia. Tu planowany obiad, a następnie zwiedzanie budynku Hali Stulecia, określanej mianem perły modernizmu wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oglądamy wystawę multimedialną Visitor Centre oraz ciemności wnętrza hali ;) Na koniec czeka nas pokaz Fontanny Multimedialnej, która jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Konstrukcja zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono punkty świetlne, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wodnym widowiskom towarzyszy muzyka klasyczna, współczesna, pop oraz ambient. Szkoda, że nie możemy jej podziwiać podczas zmroku. Czas nas goni, więc ruszamy w trasę do domu. Po drodze obowiązkowy Mac…. W Wapnie wstawiamy się ok. 2230. Rodzice czekają już na parkingu. Tyle dni spokoju to za dużo, czas, że już wrócili wszyscy cali zdrowi.  

      Organizator kieruje podziękowania dla p. Justyny Korbal, Marioli Frasz, Magdaleny Maroszek, Iwony Napierały – dzięki Wam nasza nasz gromadka miała zawsze dobrą opiekę. Podziękowania dla p. Karola Pauszek za bezpieczną podróż. Podziękowania dla dyrekcji PNGS za umożliwienie bezpłatnego wejścia na teren PNGS w celu wzbogacenia wiedzy o Górach Stołowych. Zorganizowania wyjazdu dla naszych uczniów podjęła się p. Ewa Ryska.

Dzień 1 https://photos.app.goo.gl/Fih9oK43aiLs6J6n8 

Dzień 2 https://photos.app.goo.gl/8uuxGMhFPWwyTWop7

Dzień 3 https://photos.app.goo.gl/2ZDV4jkqxdRzrqEA6

Filmy https://photos.app.goo.gl/X2fGsfuyBKGQEF919


czwartek, 16 czerwca 2022

Sukces Gabriela Zimnego w The Big Challenge Contest


Wiosną br. 20 uczniów z naszej szkoły, z klas 4-8, wzięło udział w międzynarodowym konkursie języka angielskiego pod nazwą "The Big Challenge". Konkurs był podzielony na 5 poziomów trudności. W każdym poziomie moduł testowy składał się z 55 pytań, do których były 4 możliwe odpowiedzi. Zadaniem uczniów było wybranie jednej, poprawnej odpowiedzi. Pytania sprawdzały wiedzę z zakresu słownictwa, rozumienia tekstu pisanego i ze słuchu, gramatyki i ogólnej znajomości kultury. Najlepiej z anglojęzycznymi  zadaniami na poziomie A1-B1, poradził sobie Gabriel Zimny z kl.7a, który uzyskał 343,75 punktów na 350 możliwych i tym samym zajął  pierwsze miejsce w województwie i trzecie miejsce w kraju, pokonując ponad 2200 uczniów z całej Polski. Gabryś  otrzymał nagrody gwarantowane oraz nagrody prestiżowe przewidziane dla laureatów konkursu tj, dyplom First Class National Honours, słuchawki bezprzewodowe, The Big Challenge T-shirt, oraz puchar National Cup. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali anglojęzyczne książki, plakaty i dyplomy. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji z nauki języka angielskiego.

A.M-K

Prawa konsumenta 2022 - wyniki konkursu

 


Na początku czerwca br. Towarzystwo Społeczno - Prawne w Wągrowcu rozstrzygnęło plastyczny konkurs powiatowy pod nazwą "Prawa Konsumenta 2022". Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o prawach konsumenta oraz rozwijanie zainteresowań związanych z tą dziedziną prawa. Pracę sześciu uczennic z naszej szkoły zostały nagrodzone:
Michalina Rochowiak z kl.8a zajęła II miejsce
Blanka Pisarek i Natasza Biniewska z kl.8a zajęły ex aequo III miejsce
wyróżnienia otrzymały: Jagoda Kubisz z kl.5 oraz Dominika Cieślinska i Wiktoria Bachora z kl.7a.
Serdecznie gratulujemy!

A.M-K

wtorek, 14 czerwca 2022

Pozdrowienia z Błędnych Skał

 

Wielu uczniów nie ma w szkole, ... ale przesyłają pozdrowienia :) Wkrótce więcej zdjęć.

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej

 Ostatnim sportem drużynowym w jakim mogli rywalizować nasi uczniowie była piłka siatkowa. Do Mistrzostw zgłosiły się dwa zespoły złożone z ósmoklasistów. 8a w składzie Szymon Zadroga, Olimpia Wiertel, Klaudia Hemmerling, Michalina Rochowiak, Eryk Broda i Mateusz Maksym zagrała pod nazwą Team Nice. Natomiast 8b, czyli Team Polonez, wystawiła w swoich szeregach Amelię Walczak, Huberta Sikorskiego, Kacpra Szafranka, Oliwiera Adamczewskiego, Wojciecha Wagnera, Samantę Szprejdę oraz Martynę Kuryś.

Mecz rozstrzygnął się w trzech setach, a tytuł Mistrzowski powędrował do Team Nice. Obsługę techniczną meczu sprawowały Sandra Czerwińska i Liwia Białożyt.

Team Nice - Team Polonez 3:0 (25:13;25:23;25:12)

Radosław Piechowiak

"PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA"

 

Nasza świetlica wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii "PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA". #straznicylasow Strażnicy Lasów #przytulsiedodrzewa

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym i Crossmintonie

 

Dwie tytułowe konkurencje sportowe skupiły na starcie łącznie trzydzieścioro uczniów. W zmaganiach przy stole wzięło udział pięcioro uczestników, a Mistrza wyłoniono w systemie gry każdy z każdym. Tytuł trafił do Huberta Sikorskiego, który zanotował komplet zwycięstw. Drugie miejsce zajął Mateusz Nowicki, a trzecie Michalina Rochowiak.
W "szybkim badmintonie", jak można przetłumaczyć Speed Badminton czyli pierwotną nazwę Crossmintona, ze względu na dużą liczbę uczestników zastosowano system pucharowy do pierwszej porażki. Do finału awansowali Kacper Szafranek (w półfinale pokonał Szymona Komasę) oraz Fabian Raczkowski (w półfinale pokonał Samantę Szprejdę). Mecz o tytuł rozstrzygnął na swoją korzyść w dwóch setach Kacper. Trzecie miejsce zajęła Samanta.

Radosław Piechowiak

Dzień Szalonej fryzury


 7 czerwca obchodziliśmy w szkole dzień szalonej fryzury. Uczniowie wykazali się kreatywnością i na ich głowach można było podziwiać małe dzieła sztuki. Wyłoniono zwycięzcę z najbardziej oryginalną fryzurą. Wygrali Marcelina Kropkowska oraz Tymoteusz Pietrus.

AP

Wycieczka do Wrocławia



W środę 08.06.2022 uczniowie klasy 4b, 5 oraz 6 wraz z opiekunami p. Joanną Hemmerling, Kingą Modzelewską-Łasut, Sylwią Modzelewską oraz Anną Markiewicz-Kluczyńską udali się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Pierwszego dnia przemierzaliśmy najciekawsze zakątki stolicy Dolnego Śląska. Odbyliśmy ciekawy spacer po mieście z przewodnikiem szukając wrocławskich krasnali i licząc kłódki na mostach. Zwiedziliśmy Stary Rynek, Ostrów Tumski, Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Stare Jatki słynące ze zwierzęcych figur z brązu, odpoczywaliśmy w przepięknym wirydarzu Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, przeszliśmy przez wciąż tętniącą życiem zabytkową Halę Targową i zobaczyliśmy dawny budynek miejskiego więzienia. Następnie udaliśmy się do podziemnego schronu z czasów II wojny światowej, w którym obecnie mieści się Galeria Sztuki Filmowej "Movie Gate", gdzie uczniowie mogli podziwiać oryginalne rekwizyty z planów filmowych, a na koniec wziąć udział w interaktywnych zabawach i łamigłówkach. Po południu odwiedziliśmy niezwykłe Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis" . Jest to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe ukazują wodę z różnych fascynujących perspektyw. A wieczorem podziwialiśmy zachód słońca z największego poza Warszawą wieżowca Sky Tower. Rozpościerająca się panorama miasta i okolic z 49 piętra zrobiła na nas niesamowite wrażenie. 

Drugiego dnia statek wycieczkowy "Nerida" zabrał nas z Przystani Kardynalskiej na kojący rejs po Odrze. Ponownie mogliśmy podziwiać panoramę Wrocławia, lecz z innej perspektywy. Przed południem zaczęła się nasza przygoda z fauną i florą w największym ogrodzie zoologicznym w Polsce. Ogromne wrażenie zrobiło na nas Afrykarium i oceanarium prezentujące ekosystemy wodne "czarnego lądu". Na zakończenie pobytu we Wrocławiu odbyliśmy spacer po Ogrodzie Japońskim oraz uczestniczyliśmy w seansie "grających fontann" w Parku Szczytnickim podziwiając z zewnątrz Halę Stulecia - obiekt wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

A.M-K

piątek, 10 czerwca 2022

Klasa trzecia w Toruniu i Żninie

Ostatnie dni upłynęły uczniom klasy trzeciej pod znakiem wycieczek i wyjazdów. 6 czerwca wybraliśmy się do urokliwego Torunia. Pierwszym punktem wycieczki był seans pt. „Cudowna podróż” w Planetarium im. W. Dziewulskiego, podczas którego wzbogaciliśmy swoją wiedzę o wszechświecie. Następnie udaliśmy się do Muzeum Zabawek i Bajek, gdzie dzieci „przeniosły się” w niezwykły dla nich świat lat minionych, w którym poznały zabawki swoich rodziców, dziadków i pradziadków, a także miały możliwość stworzenia własnej zabawki. Ostatnim etapem wycieczki był spacer po malowniczym Starym Rynku, spotkanie z symbolami miasta, czyli z pomnikiem Mikołaja Kopernika, ze statuetką grającego na skrzypkach flisaka otoczonego zasłuchanymi żabami, ze staromiejskim osiołkiem oraz z pieskiem Filusiem trzymającym w pysku melonik  i pilnującym parasolki swojego pana. Sprawdziliśmy również, czy „Krzywa Wieża” jest rzeczywiście krzywa.                                               

 9 czerwca wzięliśmy udział w Piłkarskim Mundialu klas trzecich, zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie. Krajem, który reprezentowaliśmy była Argentyna. Chłopcy brali udział w rozgrywkach, a dziewczynki dzielnie im kibicowały. Na zakończenie zarówno grający i kibicujący otrzymali medale.

AM

FOTO 1

FOTO 2

środa, 8 czerwca 2022

Podsumowanie 14. Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

 

Amelia Łasut laureatką XIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”.

8 czerwca br. w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Poznaniu odbyło się podsumowanie XIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”, w którym uczestniczyła Amelia Łasut (z opiekunem – M. Ryską). Konkurs organizowany jest przez poznański Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, IPN Oddział w Poznaniu, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

Podczas uroczystości wręczono nagrody i dyplomy zwycięzcom tego konkursu. Jego laureatką została Amelia Łasut z klasy 8a. Amelia już od kl. 4 z wielką wytrwałością brała udział w kolejnych edycjach rywalizacji na temat Powstania Wielkopolskiego. Cierpliwość i wytrwałość przyniosły efekt w postaci sukcesu w tym konkursie na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Sukces tym bardziej cenny, bo premiowany także dodatkowymi punktami w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Po zakończeniu oficjalnej uroczystości wszyscy jej uczestnicy mieli okazję zwiedzić Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 i zapoznać się z jego ekspozycją.

Gratulacje i wielkie brawa dla Amelii!


Finalistami konkursu zostali: Olimpia Wiertel (8a), Bartosz Rakowicz i Wiktor Urban (7b) oraz Ksawery Kropkowski (5).

MR

FOTO<<(MR)


wtorek, 7 czerwca 2022

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Cystersach

 


2 V 2022 roku uczennice klasy VII a, Dominika Cieślińska i Nina Sierszchulska, godnie reprezentowały naszą szkołę podczas XVIII Powiatowego Konkursu wiedzy o Cystersach, który miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Wągrowcu. Konkurs zorganizowany przy współpracy z Muzeum Regionalnym w Wągrowcu, po raz pierwszy w tym roku otrzymał rangę kuratoryjną. Tematem wiodącym tegorocznego konkursu była działalność gospodarcza cystersów z klasztoru w Łeknie i Wągrowcu.

Serdecznie gratuluję i życzę sukcesów! 

J.Hemmerling


poniedziałek, 6 czerwca 2022

Elitarne rzuty

 


Do walki o Mistrzostwo Szkoły w rzutach przystąpiło niewiele osób. Dość powiedzieć, że w konkurencjach rzutu piłką palantową i rzutu oszczepem nie przyznano aż sześciu medali. Tym większa chwała uczniom, którym chciało się przyjść. I tak wśród oszczepników bezkonkurencyjni byli Michalina Rochowiak (8a) i Bartosz Rakowicz (7b). Wśród rzucających piłką palantową rywalizacja była zacięta. Ostatecznie wśród dziewcząt przyznano dwa pierwsze miejsca: dla Marceliny Piechowiak (4a) i Ewy Vytisk (5). U chłopców najdalej rzucał Kacper Kaczmarek (5), a srebro wywalczył Kamil Cieśliński (4a).

Radosław Piechowiak