Strony

czwartek, 31 maja 2018

PREZENTACJA PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH


PREZENTACJA PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH
22 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się tegoroczna gala Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych.
  W zamyśle projekt edukacyjny jest grupową pracą zespołu uczniów pod kierunkiem opiekuna-koordynatora, której celem jest rozwiązanie jakiegoś problemu. Projekty mogą mieć charakter twórczy lub badawczy. Ich różnorodność zależy w głównej mierze od pomysłowości uczniów oraz opiekunów, proponujących założony przez siebie temat lub akceptujących temat wybrany przez uczniów. Praca nad realizacją projektów trwa od października do maja, zajmuje, więc około siedmiu miesięcy. W tym czasie zespoły uczniowskie muszą wykonać szereg działań prowadzących ich do finału projektu. Zadaniem opiekuna jest tworzenie przyjaznej, twórczej atmosfery, koordynowanie działań uczniów, wspieranie ich i pomoc w zdobyciu materiałów i realizacji zadań.
W tym roku szkolnym mogliśmy podziwiać efekt pracy siedmiu grup projektowych:
Grupa 1
temat projektu; Rok Ireny Sendlerowej; opiekun – pani Brygida Dziergas
członkowie grupy: Iskra Oliwia, Wróblewska Katarzyna, Zagórska Agata
Grupa II
Temat projektu: Pierwsza Pomoc; opiekun – pani Magdalena Maroszek
członkowie grupy: Jach Oliwia, Maślanka Ewelina , Pijanowska Edyta, Pisarek Kinga, Zielińska Natalia
Grupa III
Temat projektu Pozalekcyjna aktywność fizyczna w Szkole Podstawowej w Wapnie; opiekun – pan Radosław Piechowiak
członkowie grupy: Bednarski Marcin, Klatkiewicz Leonard, Siwek Kamil, Sokołowski Mateusz, Tonn Szymon, Wiśniewski Jakub
Grupa IV
Temat projektu: Tradycje wielkanocne; opiekun – ks. Adam Dyderski
członkowie grupy: Raczkowska Sonata, Wawrzyniak Dominika
Grupa V
Temat projektu: Magiczna matematyka; opiekun – pani Iwona Napierała
członkowie grupy: Fik Dominika, Grajek Wiktoria, Ridiger Nicola, Sajnaj Aleksandra, Sajnaj Iga
Grupa VI
Temat projektu: Wielka podroż pszczół; opiekun – pani Ewa Ryska
członkowie grupy: Czerwiński Jakub, Jaruzal Nikodem, Kuchta Miłosz, Szymkowiak Gabriel, Wojtych Mikołaj
Grupa VII
Temat projektu: Osobliwości naszej miejscowości; opiekun – pani Iwona Ratajczak
członkowie grupy: Głąb Wiktoria, Jaruzal Kinga, Kruś Paula, Pietrus Kornelia, Pisarek Agata.
Prezentacja Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych, przygotowana przez uczniów naszej szkoły, dostarczyła wszystkim obecnym wielu wrażeń oraz wzbogaciła wiedzę w zakresie różnych dziedzin nauki, jak również życia, o nowe i ciekawe informacje.
Opiekę nad wydarzeniem sprawowały wychowawczynie klas II gimnazjum p. Iwona Ratajczak i p. Monika Stachowiak.


VII Powiatowy Konkurs Matematyczny

26 maja w Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku odbył się VII Powiatowy Konkurs Matematyczny Szkół Podstawowych. Corocznie w konkursie uczestniczą nasi uczniowie. W tym roku naszą szkołę pod opieką p. Moniki Stachowiak reprezentowali:
w kategorii klas IV: Olimpia Wiertel i Huber Sikorski
w kategorii klas VI: Laura Aleksandrowska i Weronika Wlazło
w kategorii klas VII: Zuzanna Grewling.
W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych w powiecie wągrowieckim. Uczniowie przez 90 minut zmagali się z zadaniami matematycznymi. Test zawierał zadania zamknięte jak również zadania otwarte. Zadania były bardzo podchwytliwe bardzo zróżnicowane pod względem trudności - miały wyłonić najlepsze głowy matematyczne w naszym powiecie. Weronika Wlizło z klasy VI a zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii – serdeczne gratulacje!!! Każdy uczestnik otrzymał dyplom i gratulacje, zwycięzcy nagrodę książkową 
MS

środa, 30 maja 2018

Informacja

W czwartek 31 maja, w związku z "Bożym Ciałem" nie ma zajęć dydaktycznych, natomiast w piątek (1.06), w związku z wcześniejszymi ustaleniami również nie ma zajęć dydaktycznych ale szkoła zapewnia opiekę w świetlicy od godz. 8-ej do 14-ej.

niedziela, 27 maja 2018

Trzy dni słońca :)


Pod hasłem - Trzy dni słońca!

Samodzielności, odpowiedzialności, zaradności, obycia, wiedzy, kultury, oszczędzania, współdziałania,..... i można tak długo wymieniać - tego wszystkiego uczą nas wycieczki!

Dzień I: 23.05.2018 r.

Zamek Pieskowa Skała, Grota Łokietka.

Wczesnym rankiem, bo już o godzinie 3.40 zbieramy się wszyscy na szkolnym parkingu, by wyruszyć o godz. 400 w drogę na tak długo wyczekiwaną wycieczkę. Pakowanie bagaży, ostatnie pożegnanie z rodzicami i startujemy w drogę. Pierwszy postój robimy o godz. 710. Zakupy, toaleta i dalej w drogę, by po godzinie ponownie rozprostować nogi na kolejnym przystanku. O dziwo w autobusie nie padają pytania "daleko jeszcze?" - no może kilka typu, o której będziemy? Pierwszy punkt zwiedzania to Zamek Pieskowa Skała w Ojcowskim Parku Narodowym. Trochę wysiłku by podejść pod górę na dziedziniec zamku i zaczynamy zwiedzanie muzeum zamkowego. Mimo trudu słuchania przewodnika, bo to przecież to, czego młodzież w większości nie lubi, spacerowania po komnatach zamkowych i zachowania ciszy, podziwiamy kolejne sale. Teraz idziemy pod Ostaniec, jakim jest Maczuga Herkulesa. Sesja fotograficzna obowiązkowa i w końcu koniec przymusu zwiedzania. Wszyscy byli dzielni i dali radę - a to dopiero początek. Dalej udajemy się do Czajowic i zwiedzamy Grotę Łokietka. Ciemno, mokro - pani przewodnik z dużym bagażem doświadczenia ogarnia całą naszą setkę bez problemu:) Po nie całej godzinie pobytu w jaskini kierujemy się już na Kraków i punkt noclegowy. Targamy ciężkie walizki na 4, 5 i 6 piętro. Po zakwaterowaniu udajemy się na obiad. Pierwsze danie zupa krem z warzyw. Drugie gotowany filet z kurczaka w sosie koperkowym z surówkami - i tu stwierdzenie pań z kuchni, "ale u was marnuje się pieniądze" - no tak, wiele osób oddaje prawie całe porcje obiadu. Są jednak tacy, którzy zjadają wszystko pozostawiając czysty talerz. Czas na odpoczynek i wieczorny spacer na Krakowski Rynek - pięknie oświetlone Sukiennice, kamienice, Kościół Mariacki i obowiązkowe zdjęcie pod pomnikiem naszego patrona szkoły Adama Mickiewicza. Dzień kończymy spotkaniami w pokojach. Standard pokoi może nie najwyższy, ale, po co ma być wyższy skoro i tak nikt by go nie zauważył w tym wielkim........... zdjęcia pokazują wszystko ;) Dobranoc idziemy spać!

Dzień II: 24.05.2018 r.

Kraków.
Startujemy po śniadaniu o 930. Pod Wieżą Ratuszową, która jest jedyną pozostałością po Ratuszu i pochodzi prawdopodobnie z XIV wieku spotykamy się z panią Anią i p. Małgosią, które są naszymi przewodnikami po mieście. Zaczynamy maraton;) Zwiedzamy Rynek Starego Miasta największy średniowieczny plac Europy, który powstał na przecięciu starych szlaków handlowych w 1257 r. na planie kwadratu o bokach nieznacznie przekraczających 200 m. Nad Królewskim Rynkiem góruje Bazylika Mariacka, do której udajemy się by poznać jej historię i zobaczyć słynny Ołtarz Wita Stwosza. Z wyższej wieży kościoła zwanej Hejnalicą, co godzinę rozbrzmiewa hejnał grany na żywo przez trębaczy. Centralne miejsce na Rynku zajmują zabytkowe Sukiennice - średniowieczna budowla handlowa, do dziś służąca kupcom. Można tu kupić, albo pooglądać przepiękne, często typowo polskie wyroby, od biżuterii, przez ubiory po np. szachy. My też robimy tu zakupy pamiątek. W kolejnych punktach zwiedzania spacerujemy przez Plany Krakowskie – unikalny w skali europejskiej park miejski (ok. 21 ha powierzchni) utworzony na obszarze dawnych fortyfikacji miejskich Krakowa. Udajemy się na Wawel, który był siedzibą książęcą i królewską oraz centrum politycznym państwa polskiego od XI do XVI wieku. Wzniesiony został na lewym brzegu Wisły na południe od lokowanego miasta. Tu zwiedzamy reprezentacyjne komnaty królewskie. Podziwiamy duże partie renesansowych fryzów ściennych, strop wielkiej sali zwanej Poselską z 30 rzeźbionymi głowami ludzkimi. Najcenniejszym elementem ekspozycji renesansowych komnat są arrasy, utkane w Brukseli na zamówienie Zygmunta Augusta w. XVI, o tematyce biblijnej, bądź z ornamentem groteskowym oraz z herbami Polski i Litwy. Obok Arrasów występują gobeliny różnica między nimi wynika z okresu stosowania nazwy oraz z miejsca pochodzenia tkanin. Arras - nazwę stosowano do XVI w. zaś gobelin od XVII w. W tym punkcie zwiedzania wszyscy mają już dość - i mają prawo być zmęczeni, ale jeszcze czeka nas Dzwon Zygmunta i Groby Królewskie znajdujące się w kryptach pod Katedrą Wawelską w Krakowie. Dajemy radę. Widzimy sarkofag Józefa Piłsudskiego, Sarkofagi w Krypcie Zygmuntowskiej, Grobowiec Stefana Batorego oraz Sarkofag Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii. Już na sam koniec wdrapujemy się na wieżę by dotknąć serca Dzwonu Zygmunta i pomyśleć sobie życzenie - oby każdemu się spełniło:) Po zejściu wszyscy myślą, że to już koniec - żegnamy panią przewodnik, ale jeszcze sami podążamy w kierunku Wisły, by zobaczyć legendarnego Smoka Wawelskiego – rzeźbę odlaną z brązu i osadzoną na głazie stojącym nad Wisłą przy wzgórzu wawelskim. Tu padają tak długo wyczekiwane słowa - idziemy coś zjeść i wypić - zasłużony wypoczynek dla wszystkich po tak ogromnej dawce wiedzy. Do hotelu wracamy o 1800. Podobno zrobiliśmy 25 km - należą się słowa uznania dla wszystkich! Wieczór mija szybko. Zasypiamy i budzimy się ostatniego dnia.

Dzień III: 25.05.2018 r.

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia.

Sama przyjemność. Po śniadaniu i spakowaniu bagaży o 900 wyruszamy do Energylandii w Zatorze. Niestety korki przedłużają naszą drogę. W parku rozrywki jesteśmy do godziny 15 - trochę krótko - dla są tacy, którzy mówią, że wystarczy i nie trzeba dłużej - jak zwykle tyle ile osób tyle zdań. Kto odważny wsiada na najszybsze coastery i śmiga w obłokach "dotykając" Słońca. Mayan, Formuła Roller Coaster, Speed Water Coaster, Space Gun, Aztec Swing, Space Booster - zaliczone przez większość o wzroście 140 cm. Niestety wszystko, co najlepsze najszybciej się kończy. Przed nami długa trasa do domu, zatem czas na zbiórkę i wyjazd w drogę powrotną. Jeszcze tylko obiad w Restauracji Malinowy Dwór i już tylko podróż autokarem, która niestety przedłuża się nam ze względu na ponowne wielkie korki. Do Wapna dojeżdżamy o godzinie 050 i tu kończymy swoją wycieczkę.

Najważniejsze - w Krakowie pani przewodnik pochwaliła naszych uczniów za ogromne zdyscyplinowanie - wielkie dzięki dla WAS drodzy wychowankowie!

Podziękowania kieruję do opiekunów wycieczki: Iwony Kanarkowskiej, Renaty Hałas, Angeliki Echaust Dziaoszek, Marii Pietrowskiej, Anny Wagner, Iwony Napierały, Magdaleny Maroszek - utrzymać takie stadko w ryzach to nie lada wyzwanie.

Szczególne podziękowania za bezpieczną i sprawną podróż dla naszych kierowców pana Krzysztofa Kamińskiego i pana Sławomira Ridigiera.

Podziękowania dla dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Wapnie za umożliwienie tak wartościowego wyjazdu, bo przecież każdy wie, że podróże kształcą najbardziej!

ewa ryska
-
FOTO 1 (ER)

piątek, 25 maja 2018

IV Konkurs Wiedzy o Samorządzie Gminnym

W piątek 25 maja odbył się IV Powiatowy Konkursu Wiedzy o Samorządzie Gminnym. Konkurs składał się z dwóch części - testu indywidualnego i etapu drużynowego. W konkurencji indywidualnej zwyciężyła Gabriela Mistrzak z SP Skoki. Natomiast w rywalizacji drużynowej najlepszy okazał się zespół reprezentujący SP Skoki w składzie: Gabriela Mistrzak, Kamila Przywarska, Jakub Świętek. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.
FOTO (MR)

RODO

Szanowni Państwo, w dniu 25.05.2018 r. zacznie obowiązywać rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej „RODO”.
W związku z tym przekazujemy Państwu informacje na temat tego, w jaki sposób przetwarzamy Państwa dane osobowe oraz jakie są Państwa uprawnienia z tym związane. Poniższe zasady będą obowiązywały od dnia 25 maja 2018 r.
Administratorem Państwa danych będzie Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Wapnie pl. Mickiewicza 2, 62-120 Wapno, reprezentowana przez Dyrektora.
Od chwili wejścia w życie RODO musimy informować Państwa o tym, w jakim celu i na jakiej podstawie przetwarzamy Państwa dane osobowe. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami, aby mieli Państwo świadomość, w jaki sposób są przetwarzane Państwa dane. Co do zasady dyrektor szkoły przetwarza dane osobowe dzieci, rodziców, nauczycieli, czy też innych pracowników na podstawie przepisów prawa, które w sposób szczególny regulują różne kwestie związane z funkcjonowaniem systemu oświaty. Są to przede wszystkim przepisy: 
-ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2015 r. poz. 2156, z późn. zm.), 
-ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2016 r. poz. 1379, z późn. zm.) 
-ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej (Dz. U. z 2015 r. poz. 45, z późn. zm.) oraz aktów wykonawczych do ww. ustaw. 
Przetwarzanie danych osobowych dzieci oraz ich rodziców odbywa się na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. z 2014 r. poz. 1170, z późn. zm.)
Usługodawcą dziennika elektronicznego jest firma HMEDIA sp. z o.o., z siedzibą w Gliwicach, przy ul. Kościuszki 1c, 44-100 Gliwice, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000420165, z kapitałem zakładowym 5000zł w całości wpłaconym, REGON 242927531, NIP 6312645738, („HMEDIA” lub „Usługodawca”). Między Usługodawcą a Administratorem danych została odrębna umowa dotycząca usługi powierzenia przetwarzania danych.
Usługodawcą szkolnego serwisu internetowego jest Google, z tą firmą SP nie ma podpisanej umowy dlatego należy starannie zapoznać się z polityką prywatności Google.
Jak się z nami skontaktować w sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych? Mogą Państwo realizować swoje uprawnienia pisząc pod adresem Inspektora Ochrony Danych: iod.wapno@gmail.com

czwartek, 24 maja 2018

WYNIKI ZMAGAŃ LITERACKICH


Zadaniem uczniów z klas IV-VI było zredagowanie opisu ulubionej postaci literackiej. Klasy starsze zmierzyły się zaś z recenzją ulubionej książki.

Zwycięzcy w kategorii klas IV-VI:
-Kimbali Ajwang (VI b),
-Laura Aleksandrowska (VI b).

Zwycięzcy w klategorii klas starszych:
-Dawid Wlizło (III G),
-Marta Korbal (III G).

Gratulujemy!

Pozdrowienia z Krakowa

Pozdrowienia z Krakowa od uczniów kl. IV - VII sp i II - III gim.

środa, 23 maja 2018

wtorek, 22 maja 2018

MISTRZ ŁAMAŃCÓW JEZYKOWYCH W KATEGORII KLAS STARSZYCH



Rozrewolwerowany rewolwerowiec zrewolwerowywał się na rewolwerowisku przy zrewolwerowanych rewolwerowcach.
To właśnie z takimi łamańcami musieli się zmierzyć uczniowie z klas starszych naszej szkoły. Rywalizacja trwała dwie godziny… Wszystkim uczestnikom gratuluję odwagi i determinacji
Wyniki zmagań językowych:
  • Wiktoria Grajek MISTRZ ŁAMAŃCÓW JĘZYKOWYCH W KATEGORII KLAS STARSZYCH,
  • Natalia Hemmerling WICEMISTRZ ŁAMAŃCÓW JĘZYKOWYCH W KATEGORII KLAS STARSZYCH,
  • Kinga Jaruzal II WICEMISTRZ ŁAMAŃCÓW JĘZYKOWYCH W KATEGORII KLAS STARSZYCH.

AKCJA PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE


Biblioteka szkolna wzbogaciła się o 32 pozycje książkowe o bardzo różnorodnej tematyce. Wszystkim darczyńcom, którzy chcieli podzielić się z innymi czytelnikami fragmentem swojego księgozbioru, gorąco dziękuję!

poniedziałek, 21 maja 2018

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „PORTRET MOJEGO ULUBIONEGO BOHATERA LITERACKIEGO”

Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III SP. Spośród wielu dostarczonych prac, które można obejrzeć na wystawie pokonkursowej przygotowanej na piętrze (tablica przy klasie 32), wybrano dwa zwycięskie dzieła autorstwa Zuzanny Ucińskiej oraz Martyny Kuchty.
Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

DRUGA EDYCJA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO SLEEVEFACE ROZSTRZYGNIĘTA


W konkursie, który łączy w sobie pasję czytania z fotografią, zwyciężyli:
  • Klaudia Hemmerling z klasy IV a SP („Meryl Streep. Znowu ona!”),
  • Gabriel Zimny z klasy III a SP („Dymna”).

Gratulujemy!

MISTRZ ŁAMAŃCÓW JĘZYKOWYCH KLAS IV-VI


W tegorocznych zmaganiach o tytuł MISTRZA ŁAMAŃCÓW JĘZYKOWYCH w kategorii klas IV-VI brało udział 24 uczestników. Walka była niezwykle zacięta! Wszyscy uczestnicy dzielnie odczytywali przygotowane łamańce. Po dwóch godzinach akrobatyki języka wyłoniono zwycięzców:
  • Marcel Jaruzal -MISTRZ ŁAMAŃCÓW JĘZYKOWYCH W KATEGORII KLAS IV-VI,
  • Amelia Łasut- WICEMISTRZ ŁAMAŃCÓW JĘZYKOWYCH W KATEGORII KLAS IV-VI,
  • Marcin Wawrzyniak- II WICEMISTRZ ŁAMAŃCÓW JEZYKOWYCH W KATEGORII KLAS IV-VI.

Gratulujemy!

Szkolny konkurs „Mistrz kaligrafii” rozstrzygnięty.


Mistrzyniami kaligrafii zostały:
  • Anna Zamiar (klasa I),
  • Natasza Mika (klasa II),
  • Łucja Rozmarynowska (klasa III).
Gratulujemy!

niedziela, 20 maja 2018

Konkurs „All about me”

W maju 12 uczniów klas IV-VII wzięło udział w szkolnym konkursie z j.angielskiego zatytułowanym „All about me”-Wszystko o mnie. Uczestnicy konkursu wykonali książeczki, w których w ciekawy sposób przedstawili siebie, swoją rodzinę, przyjaciół, pupilów, pasje i hobby. Cztery prace zostały dostrzeżone i nagrodzone pod względem zaangażowania, poprawności językowej i estetyki: I miejsce zajęła Dominika Skibińska z kl.VII, 
II miejsce przypadło Blance Pisarek z kl.IVa, na III miejscu uplasowała się Katarzyna Kuchta z kl.Vb, wyróżnienie otrzymała Wiktoria Czerwińska z kl.VI b. Pozostali uczestnicy otrzymają nagrody pocieszenia. Konkurs zorganizowała nauczycielka j.angielskiego Anna Markiewicz-Kluczyńska              

Mistrzostwa SP w rzucie piłką palantową

 
Do ostatnich chwil ważyły się losy Mistrzostw SP w Wapnie w rzucie piłką palantową. Ostatecznie udało się je przeprowadzić, choć pod koniec zmagań zaczął siąpić deszcz. Rzut oszczepem przełożono natomiast na następny tydzień. Mistrzostwa rozgrywano trybem: trzy rzuty eliminacyjne i jeden finałowy dla najlepszej ósemki. 
W konkurencji dziewcząt od pierwszej do ostatniej kolejki prowadziła K. Ajwang, która w drugiej próbie oddała najdalszy rzut Mistrzostw - 26,70 m. Drugie miejsce zajęła S. Szprejda, która w finałowym rzucie (23,45 m) z ostatniego miejsca przesunęła się na medalową pozycję. Brąz wywalczyła W. Czerwińska wynikiem 22,60 m.
U chłopców wystartowało dziesięciu zawodników, toteż dwóch z nich zakończyło swój udział na rundzie eliminacyjnej. Dwa najdalsze rzuty oglądaliśmy już w pierwszej serii. Najpierw F. Adamczewski posłał piłkę na odległość 44,45 m, a po chwili K. Pawłowski rzucił jeszcze dalej bo 45,60 m. Trzecie miejsce ostatnim rzutem (36,70 m) wywalczył K. Hałas.
RP

środa, 16 maja 2018

Kolorowe Boiska - WICI! / ZEBRANIE! (organizacyjne) - ... odwołane!!!


DZISIAJ strona koloroweboiska.pl przekierowuje na zupełnie inną stronę. Prawdopodobnie Śnieżka zrezygnowała z kolejnej edycji. W zamian jest inny projekt ale chwilowo tylko dla szkół z województwa podkarpackiego. W zwiążku z zaistniałą sytuacja piątkowe spotkanie zostaje ODWOŁANE!



W każdej chwili może ruszyć projekt. Dlatego zachęcamy do burzy mózgów! Możliwe, że wkrótce zostanie zwołane specjalne zebranie, na którym będzie można przedstawić własny pomysł na film.

Nie znamy jeszcze regulaminu, zakładamy zatem że będzie podobny do ubiegłorocznego tj. film bez montażu. Oprócz filmu potrzebna będzie ... piosenka.
-
Wszyscy zainteresowani pracą przy PROJEKCIE proszeni są przybycie na hol przed sekretariatem w piątek (18. maja) o 11:30 (przerwa przed 5-ą lekcją)
-
JH

wtorek, 15 maja 2018

"WOLNY OD UZALEŻNIEŃ"

- Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu wągrowieckiego. Ma on na celu propagowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia oraz pozytywnych form zachowania — wolnych od uzależnień (alkohol, narkotyki, hazard, internet itd.), przemocy, agresji, łamania prawa — poinformował st. sierż. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Film konkursowy musi ostrzegać przed nałogami, ma promować wolność od uzależnień. Czas trwania filmu do 5 minut, tworzyć go mogą drużyny 2 lub 3-osobowe.

- Chętni powinni zgłaszać się do swojego nauczyciela/wychowawcy w szkole lub opiekuna w kole zainteresowań, klubie i powiedz, że z grupą przyjaciół chcesz nakręcić film. Szkoły w powiecie mają informację o konkursie — dodaje st. sierż. Dominik Zieliński. - Opiekun grupy wypełnia kartę zgłoszeniową, którą wraz z filmem, należy dostarczyć do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu do wtorku 5 czerwca do godziny 14:00.

Szkoły lub instytucje pozaszkolne mogą zgłosić kilka drużyn. Każdy z uczestników, a także ich koledzy i koleżanki będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia swojego dzieła na dużym ekranie. Pokaz filmów odbędzie się w piątek 8 czerwca o godzinie 10:00 w sali Kina MDK w Wągrowcu.

Partnerami konkursu są jednostki samorządowe powiatu wągrowieckiego, którzy rokrocznie nagradzają laureatów pierwszych trzech miejsc nagrodami rzeczowymi.
-

Pliki do pobrania


poniedziałek, 14 maja 2018

Rekrutacja do SPG

Od 14 maja ruszyła rejestracja kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie wągrowieckim.
Zainteresowanych odsyłamy na STRONĘ.

TOP BOHATEROWIE SP WAPNO


W kat. klas I-III SP zwyciężyła Jagoda Kubisz z klasy I a.
W kat. klas IV-VI SP zwyciężył Jan Ciszewski z klasy V b.
W kat. klas starszych zwyciężył Leonard Klatkiewicz z klasy II b G.
W kat. grono pedagogiczne zwyciężyła p. Monika Stachowiak.

Klasy najbardziej zaangażowane w Dzień Bohatera Literackiego:
I SP
VI b SP
II b G

Wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom dziękuję za wspólną literacką zabawę☺
kml

niedziela, 13 maja 2018

Mistrzostwa SP w biegu na 60 metrów


Drugą z lekkoatletycznych konkurencji, która odbyła się w ramach Mistrzostw SP w Wapnie, był bieg na 60 metrów. Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach. Ze względu na warunki i liczbę startujących, w każdej z nich najpierw przeprowadzono półfinały. Trzy osoby z najlepszym czasem półfinałów awansowały do biegów finałowych. Wyniki przedstawiono na grafikach. Przy notowaniu wyników pomagała K. Pisarek.

R. Piechowiak

Wielkopolski Turniej Orlika w piłce nożnej

Dwie drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Wapnie wzięły udział w Wielkopolskim Turnieju Orlika w piłce nożnej. Obie awansowały do finału powiatu, w którym rywalizowały z czterema przeciwnikami. Pierwsza drużyna trafiła do grupy z Damasławkiem i Skokami, druga grała z Morakowem i SP 2 Wągrowiec. Nasi reprezentanci zgodnie wygrali i przegrali po jednym meczu, ale awansowali do półfinałów. Tam musieli uznać wyższość przeciwników i pozostało im bratobójcze spotkanie o 3. miejsce. Do finału wojewódzkiego awansowała drużyna ze Skoków. 

Gr. A
SP Wapno I - SP Damasławek 3:1 (F. Adamczewski - 3)
SP Damasławek - SP Skoki 0:4
SP Skoki - SP Wapno I 2:1 (F. Adamczewski)

Gr. B
SP Wapno II - SP Morakowo 1:0 (M. Grewling)
SP Morakowo - SP 2 Wągrowiec 0:9
SP 2 Wągrowiec - SP Wapno 6:0

Mecz o 5. miejsce
SP Damasławek - SP Morakowo 4:1
1/2 finału
SP Wapno II - SP Skoki 0:7
SP Wapno I - SP 2 Wągrowiec 0:1
Mecz o 3. miejsce
SP Wapno I - SP Wapno II 6:1 (O. Grabarski, M. Jaruzal, J. Andrzejewski, F. Majchrowicz, F. Adamczewski - 2 - M. Grewling)
Finał
SP Skoki - SP 2 Wągrowiec 1:0

SP Wapno I: Adamczewski Fabian, Hałas Kacper, Andrzejewski Jakub, Łasut Oliwier, Majchrowicz Filip, Pawłowski Ksawier, Sajnaj Paweł, Jaruzal Marcel, Grabarski Oskar.
SP Wapno II: Adamski Maciej, Grewling Mikołaj, Kuchta Kacper, Lihs Szymon, Sokołowski Kacper, Sufryt Wiktoria, Zadroga Szymon.

R. Piechowiak

Wycieczka do Gdyni (i prawie do Sopotu).

W piątek 11 maja uczniowie kl. 4b wraz kilkunastoma rodzicami oraz z koleżankami i kolegami z klas: 2, 4a, 5b, 6a, 6b i 3 gimn. udali się na wycieczkę do Gdyni i Sopotu. Po ok. 4-godzinnej podróży krótki spacer po Skwerze Kościuszki - część uczestników po raz pierwszy mogła zobaczyć m.in. "Dar Pomorza" i ORP "Błyskawicę" oraz gdyńską marinę. Po spacerze czekał wszystkich główny cel wycieczki, czyli wizyta w Centrum Nauki "Experyment". Ponad dwugodzinny pobyt w Centrum był okazją nie tylko do zabawy, ale również do nauki. Początkowo wydawało się, że większość wycieczkowiczów "przebiegnie" całą wystawę w pół godziny i zacznie się nudzić. Po 30 munitach okazało się jednak, że możliwość wykonywania różnych doświadczeń i korzystania z interaktywnych instalacji wciągnęła wszystkich tak bardzo, iż zapomnieli o upływającym czasie. Po upływie 2 godzin tylko cześć rodziców wydawała się bardzo zmęczona ;) - uczniowie bawili się w najlepsze. Po "Experymencie" i obiedzie kolejnym celem było molo i plaża w Sopocie. Niestety dotarliśmy tylko do Grand Hotelu, w pobliżu którego złapała nas ulewa z dodatkiem gradu. Rozpadało się na dobre i trzeba było wracać do autokaru. Pogoda zepsuła dalsze plany. Na szczęście w drodze powrotnej udało się poprawić uczniowskie humory (szczególnie Huberta ;) ) nieplanowaną wizytą w barze szybkiej obsługi jednej ze znanych sieci. O godz. 22 autokar szczęśliwie zaparkował na szkolnym parkingu i wycieczka dobiegła końca.
MR
FOTO (MR) 
FILMY (MR)

piątek, 11 maja 2018

Wycieczka klasy VI a do Fojutowa w Borach Tucholskich

Wycieczka klasy VI a do Fojutowa w Borach Tucholskich dn. 9 maja 2018 r.


Klasa VI a z wychowawcą - pomysłodawcą i organizatorem wycieczki klasowej p. Iwoną Miloch udała się z wizytą do Fojutowa w Borach Tucholskich i okolic. Podczas zwiedzania uczestnicy obejrzeli największy akwedukt w Polsce przenoszący wody Wielkiego Kanału Brdy nad Czerską Strugą . Chętni skorzystali z atrakcji krytego basenu kąpielowego mieszczącego się na terenie zajazdu Fojutowo. Uczniowie zwiedzili miasto Czersk (rodzinną miejscowość wychowawcy). W drodze powrotnej grupa zatrzymała się w pobliżu Rytla w celu obejrzenia z bliska skutków zeszłorocznej nawałnicy. Następnie grupa uczniów wraz z opiekunami zatrzymała się w Galerii Pomorza w Lipienicach. Organizatorowi - p. Iwonie Miloch towarzyszyła jako opiekun matka jednej z uczennic p. Beata Wlizło.

środa, 9 maja 2018

Patrioci na medal


Patrioci na medal - 8 AKCJA „WYWIEŚ FLAGĘ” ZAKOŃCZONA

W sobotę 5 maja ostatecznie zakończyliśmy akcję „Wywieś flagę”. Przypominamy – z okazji Dnia Flagi i Święta Narodowego Trzeciego Maja zachęcaliśmy do wywieszania flag.

Podobnie jak w ubiegłych latach ogłosiliśmy „konkurs” wywieszania flag. Po wykonaniu zadania uczniowie mieli dostarczyć własne zdjęcia na tle budynków z wywieszonymi flagami (lub wystawionymi w oknach). Zadanie poprawnie wykonało 37 uczniów (klasy 1-3b-4ab-5ab-6ab SP i 2ab-3 Gimn.) - a więc kilku więcej niż w maju i listopadzie ubiegłego roku (co cieszy). Tradycyjnie już w akcji wziął udział niezawodny p. Jacek Haja oraz pani Joanna Hemmerling.
Brawa dla tych, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel. Wielkie brawa dla rodziców i opiekunów, którzy pomogli swoim pociechom lub uczą je już od dawna patriotyzmu w tak prosty sposób!!!
Najlepiej spisały się klasy - 2b gimn. i jak w poprzednich latach – 7 SP oraz 4b.
A o to wykaz wszystkich uczestników akcji i fotograficzny collage.
Aleksandra Sikorska 1
Anna Zamiar 1
Mikołaj Kolasa 3b

Maciej Adamski 4a
Klaudia Hemmerling 4a
Blanka Pisarek 4a

Liwia Białożyt 4b 
Tomasz Dalka 4b
Hubert Sikorski 4b
Samanta Szprejda 4b
Paweł Wróblewski 4b

Wiktoria Wyrwał 5a
Jan Ciszewski 5b
Maksymilian Matuszak 5b
Daria Wlizło 6a
Martyna Dalka 6b
Oskar Grabarski 6b
Tomasz Wróblewski 6b

Mateusz Kolasa 7
Agata Lewandowska 7
Sandra Nowakowska 7
Dominika Skibińska 7
Szymon Szalaty 7
Agata Wiśniewska 7
Agata Pisarek 2aG
Oliwia Jach 2bG
Miłosz Kuchta 2bG
Ewelina Maślanka 2bG
Edyta Pijanowska 2bG
Kinga Pisarek 2bG
Katarzyna Wróblewska 2bG

Marcin Głąb 3G
Natalia Hemmerling 3G
Marta Korbal 3G
Dawid Wlizło 3G
  
pani Joanna Hemmerling
pan  Jacek Haja
DZIĘKUJEMY ZA ODWAGĘ!
Jeżeli ktoś przesłał lub dostarczył swoje zdjęcie a nie został ujęty w powyższym spisie proszony jest o zgłoszenie się do organizatora akcji.
-
Zobacz ALBUM