Strony
▼
środa, 22 grudnia 2010
FINAŁ AKCJI POMÓŻMY CHORYM DZIECIOM
20 grudnia zakończyła się Wielka Świąteczna Akcja naszej szkoły i Tygodnika wągrowieckiego „Nie jesteś sam”. Nasi uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i pokazali, że można na nich liczyć. Zaangażowali się w akcję w 100% i do ostatniego dnia znosili upominki dla chorych dzieci, które Święta Bożego Narodzenia będą musiały spędzić niestety w szpitalu z dala od bliskich. Najwięcej zapału wykazali uczniowie Szkoły Podstawowej dzięki, którym udało się zebrać: ponad 100 pluszaków, 10 układanek (puzzli), 2 gry, 6 lalek, kilka samochodzików i traktorów z przyczepami, kolekcję dinozaurów, kilkanaście książeczek dla dzieci i bajek na DVD a nawet walkman z kasetami i wiele innych zabawki. Zebrane dary zostały przekazane do redakcji Tygodnika wągrowieckiego. Każda klasa wykazały się ogromną chęcią pomocy, a najwięcej upominków przynieśli uczniowie z klasy Va. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu chorych dzieci serdecznie dziękujemy za okazałe serce i udział w akcji.
Anna Markiewicz-Kluczyńska
wtorek, 21 grudnia 2010
RR zaprasza na ZABAWĘ
która odbędzie się w Restauracji „ALMA”
Damasławek ulica Nowa
15.01.2011 r. w godz. 20.00 - 4.00
Bawić będziemy się przy muzyce zespołu
„Nastroje”
Cena biletu 150 zł/ 1 para
W cenie biletu zapewniamy pełną konsumpcję.
Atrakcją będzie ”Biały Walc”, podczas którego będzie można zakupić dla partnerki czekoladę za 10 zł.
Zapisy w sekretariacie szkoły. Przy zapisie obowiązuje wpłata zaliczki w kwocie 30zł, która nie ulega zwrotowi.
Ostateczne wpłaty do 7 stycznia 2011 r.
Więcej informacji pod nr tel. 672611011
Damasławek ulica Nowa
15.01.2011 r. w godz. 20.00 - 4.00
Bawić będziemy się przy muzyce zespołu
„Nastroje”
Cena biletu 150 zł/ 1 para
W cenie biletu zapewniamy pełną konsumpcję.
Atrakcją będzie ”Biały Walc”, podczas którego będzie można zakupić dla partnerki czekoladę za 10 zł.
Zapisy w sekretariacie szkoły. Przy zapisie obowiązuje wpłata zaliczki w kwocie 30zł, która nie ulega zwrotowi.
Ostateczne wpłaty do 7 stycznia 2011 r.
Więcej informacji pod nr tel. 672611011
Liczymy na wsparcie
Rodzicu, Absolwencie, Przyjacielu
Wspieraj Naszą Akcję i Przekaż 1% NA SZKOŁĘ w Wapnie
Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko wskazać w rocznym rozliczeniu PIT, gdzie ma trafić 1% Twojego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół). Jeżeli nie podejmiesz tej decyzji, o Twoich pieniądzach będą decydować inni! . Wystarczy w deklaracji PIT wpisać TO, CO ZNAJDUJE SIĘ W ZAŁĄCZONEJ TABELI To wszystko - żadnych dodatkowych dokumentów, procedur ani czekania. Urząd Skarbowy zajmuje się resztą sam.
Przekaż 1% podatku naszej szkole. Poinformuj o tym rodzinę, znajomych.
Pamiętaj! Im szersze działania, tym lepszy wynik.
Wspierając naszą szkołę, polepszysz warunki nauki uczniów. Zróbmy razem coś więcej dla Naszych Dzieci. Na co przeznaczymy pozyskane kwoty, poinformujemy na szkolnej stronie internetowej. Dziękujemy za wsparcie: uczniowie, dyrekcja, nauczyciele.
pobierz wzór
czwartek, 16 grudnia 2010
ŻYCZENIA
Niech te Święta Bożego Narodzenia
przyniosą nam wiele radości,
Niech uśmiech zagości w domach,
Niech ogarnie nas ciepło wigilijnej świecy,
a jej blask zamieni się w żywe iskierki w oczach.
Niech samotność odejdzie w niepamięć,
Niech zima otula nas białym puchem,
jak ciepły koc przy kominku.
Niech bieluteńkie gwiazdeczki
skrzypią wesoło pod naszymi butami
na wieczornym spacerze.
Niech dobry Bóg namaluje
szczęście na naszych twarzach,
Niech miłość dotyka nas delikatnie,
lecz bez ustanku.
Niech marzenia płyną wysoko w górę
i spełniają się.
Mnóstwa prezentów pod zieloną choinką,
pyszności na wigilijnym stole,
wspaniałej rodzinnej atmosfery
wypełnionej melodią staropolskich kolęd,
a także spełnienia marzeń w Nowym Roku życzy
uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły
Dyrekcja ZS w Wapnie
Choinka marzeń
środa, 15 grudnia 2010
wtorek, 14 grudnia 2010
ZMIANA planu
SEZAM – KONKURS Z J. ANGIELSKIEGO
14 grudnia odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs z języka angielskiego SEZAM organizowany przez Szkolną Akademię Wiedzy w Warszawie. W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas III-VI SP i 13 uczniów z kl. I-III G. Koordynatorem konkursu była p. Anna Markiewicz-Kluczyńska i p. Justyna Szweda-Kalka. Wyniki konkursu poznamy na początku lutego 2011 r.
poniedziałek, 13 grudnia 2010
Hala w śniegu
Konkurs - prezentacja świąteczna
Konkurs na prezentację multimedialną na temat Świąt Bożego Narodzenia (zwyczaje, tradycje)
Czas prezentacji do 2,5 min
Termin nadsyłania do 15.XII
Komisja:
J.Haja
I.Napierała
M.Ryska
============
Wyniki:
1. miejsce - Maciej Gębiak
2. miejsce - Joanna Olszewska, Maria Łochińska, Marta Wagner (ex equo)
-
wyróżnienia: I.Miloch, M. Antkowiak, J.Żurek
Czas prezentacji do 2,5 min
Termin nadsyłania do 15.XII
Komisja:
J.Haja
I.Napierała
M.Ryska
============
Wyniki:
1. miejsce - Maciej Gębiak
2. miejsce - Joanna Olszewska, Maria Łochińska, Marta Wagner (ex equo)
-
wyróżnienia: I.Miloch, M. Antkowiak, J.Żurek
Zbiórka żywności
sobota, 11 grudnia 2010
XII WIMS -szachy indywidualne Poznań
Warunki atmosferyczne jakie panowały w sobotni poranek stawiały pod olbrzymim znakiem zapytania wyjazd naszej ekipy do Poznania. Zdecydowaliśmy się jednak wyruszyć. Kierował opiekun - Jacek Haja, ponadto wyruszyli: Aleks Dobroniecki, Kamil Sikorski i Magdalena Wróblewska. Ostatecznie udało nam się dotrzeć na czas. W pierwszej rundzie Magda zwyciężyła a chłopcy przegrali, później było różnie. Bardzo dobrze stał Kamil, który po szóstej rundzie miał 3 punkty ale nie udało mu się wykorzystać szansy i z trzech pozostałych partii wygrał tylko jedną - ostatnią. Jednak 4 punkty w takiej poważnej imprezie (finale wojewódzkim), to bardzo dobry wynik. Całkiem nieźle wypadła Magdalena, która ostatecznie zdobyła 3,5 punkta (tylko 0,5 pkt. mniej od zakładanego wyniku). Natomiast Aleks miał słabszy dzień, zdobył tylko 2 punkty i powinien szybko zapomnieć o tym turnieju. Bardzo dobrze wypadły młode reprezentantki naszego powiatu ze szkoły w Jabłkowie, które swój awans wywalczyły w Wapnie - Anita Sydow miała 4,5 a Weronika Sydow 4 punkty.
Na szczęście droga powrotna nie była już tak niebezpieczna (śnieg na drogach stopniał).
Nasza ekipa wróciła z mocnym postanowieniem poprawy wyniku w przyszłym roku. :-)
JH
„Tydzień Pluszowego Misia”
Historia misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych, Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent, ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Wydarzenie uwiecznił na rysunku Clifford Berryman. Rysunek ukazał się w gazecie „The Washington Post”. Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Misie, miśki, misiaczki
Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z małych i dorosłych ma swojego ulubionego Pluszaka. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu albo piękny i kolorowy zajmujący w domu honorowe miejsce. Może to być Miś, który posiada piękne, ważne imię ku czci i pamięci zacnych przodków, a może to być Miś zupełnie bez imienia. Miś Pluszowy nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.
„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”
To słynne zdanie, wyśpiewane przez Misia Uszatka, towarzyszy nam od najmłodszych lat i dlatego pod tym właśnie hasłem w bieżącym roku, po raz pierwszy w Zespole Szkół w Wapnie, obchodzony był Tydzień Pluszowego Misia. Przez siedem dni szkoła udekorowana była pracami plastycznymi przedstawiającymi postać misia, a wykonanymi przez uczniów. W bibliotece uczniowie nie tylko mieli okazję zobaczyć wystawę maskotek i książek, ale również, czytając gazetkę ścienną, zapoznali się z postaciami misiów z różnych bajek m.in. z Misiem Uszatkiem, Colargolem, Misiem Yogi, Paddingtonem, Kubusiem Puchatkiem, Gumisiami.
Całemu przedsięwzięciu, przygotowanemu przez bibliotekarkę Natalię Baliniak, towarzyszyły różnorodne zadania. Do najważniejszych należało noszenie przez uczniów i nauczycieli pluszowych misiaków.
Każda klasa wykonała postać misia i zawiesiła go na drzwiach swojej pracowni. W bibliotece trwała wystawa przyniesionych przez uczniów pluszowych misiów, a także wystawa książek o przygodach misiów. W każdą przerwę, również w bibliotece, chętni uczniowie czytali młodszym kolegom i koleżankom wiersze, opowiadania i bajki o misiach.
Podczas przerw uczniowie mieli okazje śpiewać, tańczyć i bawić się przy „miniowych” piosenkach.
Konkursy i nagrody
Podczas Tygodnia Pluszowego Misia bibliotekarka przeprowadziła w klasach II i III szkoły podstawowej lekcje z „udziałem” pluszowych misiów przyniesionych przez uczniów.
W klasach II i III został ogłoszony konkurs pod hasłem „Mój przyjaciel miś”. Zwycięzcą została Weronika Żarnowska, a wyróżnienie otrzymały Oliwia Nowakowska i Weronika Wiśniewska.
Przez cały tydzień organizator akcji obserwował zaangażowanie wszystkich osób i w ostatnim dniu, podczas apelu, przyznał nagrody w poszczególnych kategoriach:
NAJWIĘKSZY PRZYJACIEL MISIÓW – Malwina Mrozowska – wykonała strój misia i przez cały tydzień uczennica aktywnie uczestniczyła w zabawach organizowanych w bibliotece,
KLASY NAJBARDZIEJ ZAANGAŻOWANEJ W AKCJĘ TYDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – III a Gimnazjum – klasa wykonała gazetkę o misiach, zorganizowała w sali wystawę misiów i książek; uczniowie wykonali portrety misiów, które również zostały wyeksponowane w izbie lekcyjnej; w imieniu Kubusia Puchatka napisali list do dzieci z prośbą, by dzieci nigdy nie zapomniały o misiach oraz wykonali instrukcję obsługi misia,
UCZNIA, KTÓRY SWOIM CZYTANIEM ZAINTERESOWAŁ DZIECI – Bartosz Tomassi – uczeń z chęcią i zaangażowaniem czytał bajki młodszym dzieciom, wzbudzając ich zainteresowanie i ciekawość,
NAJWIĘKSZEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE, KTÓRY TOWARZYSZYŁ KLASIE PODCZAS TYGODNIA PLUSZOWEGO MISIA- Natan Piasecki – uczeń przyniósł ogromnego Kubusia Puchatka, który obserwował uczniów podczas lekcji,
Iwona Ratajczak
WŁAŚCICIELKA NAJWIĘKSZEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE, KTÓRY OTRZYMAŁ NAGRODĘ ZA TO, ŻE AKTYWNIE TOWARZYSZYŁ WSZYSTKIM PODCZAS TYGODNIA PLUSZOWEGO MISIA. Duży miś towarzyszył mi podczas przerw, a także zajmował zacne miejsce za biurkiem w trakcie lekcji.
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych, Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent, ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Wydarzenie uwiecznił na rysunku Clifford Berryman. Rysunek ukazał się w gazecie „The Washington Post”. Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Misie, miśki, misiaczki
Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z małych i dorosłych ma swojego ulubionego Pluszaka. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu albo piękny i kolorowy zajmujący w domu honorowe miejsce. Może to być Miś, który posiada piękne, ważne imię ku czci i pamięci zacnych przodków, a może to być Miś zupełnie bez imienia. Miś Pluszowy nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.
„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”
To słynne zdanie, wyśpiewane przez Misia Uszatka, towarzyszy nam od najmłodszych lat i dlatego pod tym właśnie hasłem w bieżącym roku, po raz pierwszy w Zespole Szkół w Wapnie, obchodzony był Tydzień Pluszowego Misia. Przez siedem dni szkoła udekorowana była pracami plastycznymi przedstawiającymi postać misia, a wykonanymi przez uczniów. W bibliotece uczniowie nie tylko mieli okazję zobaczyć wystawę maskotek i książek, ale również, czytając gazetkę ścienną, zapoznali się z postaciami misiów z różnych bajek m.in. z Misiem Uszatkiem, Colargolem, Misiem Yogi, Paddingtonem, Kubusiem Puchatkiem, Gumisiami.
Całemu przedsięwzięciu, przygotowanemu przez bibliotekarkę Natalię Baliniak, towarzyszyły różnorodne zadania. Do najważniejszych należało noszenie przez uczniów i nauczycieli pluszowych misiaków.
Każda klasa wykonała postać misia i zawiesiła go na drzwiach swojej pracowni. W bibliotece trwała wystawa przyniesionych przez uczniów pluszowych misiów, a także wystawa książek o przygodach misiów. W każdą przerwę, również w bibliotece, chętni uczniowie czytali młodszym kolegom i koleżankom wiersze, opowiadania i bajki o misiach.
Podczas przerw uczniowie mieli okazje śpiewać, tańczyć i bawić się przy „miniowych” piosenkach.
Konkursy i nagrody
Podczas Tygodnia Pluszowego Misia bibliotekarka przeprowadziła w klasach II i III szkoły podstawowej lekcje z „udziałem” pluszowych misiów przyniesionych przez uczniów.
W klasach II i III został ogłoszony konkurs pod hasłem „Mój przyjaciel miś”. Zwycięzcą została Weronika Żarnowska, a wyróżnienie otrzymały Oliwia Nowakowska i Weronika Wiśniewska.
Przez cały tydzień organizator akcji obserwował zaangażowanie wszystkich osób i w ostatnim dniu, podczas apelu, przyznał nagrody w poszczególnych kategoriach:
NAJWIĘKSZY PRZYJACIEL MISIÓW – Malwina Mrozowska – wykonała strój misia i przez cały tydzień uczennica aktywnie uczestniczyła w zabawach organizowanych w bibliotece,
KLASY NAJBARDZIEJ ZAANGAŻOWANEJ W AKCJĘ TYDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – III a Gimnazjum – klasa wykonała gazetkę o misiach, zorganizowała w sali wystawę misiów i książek; uczniowie wykonali portrety misiów, które również zostały wyeksponowane w izbie lekcyjnej; w imieniu Kubusia Puchatka napisali list do dzieci z prośbą, by dzieci nigdy nie zapomniały o misiach oraz wykonali instrukcję obsługi misia,
UCZNIA, KTÓRY SWOIM CZYTANIEM ZAINTERESOWAŁ DZIECI – Bartosz Tomassi – uczeń z chęcią i zaangażowaniem czytał bajki młodszym dzieciom, wzbudzając ich zainteresowanie i ciekawość,
NAJWIĘKSZEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE, KTÓRY TOWARZYSZYŁ KLASIE PODCZAS TYGODNIA PLUSZOWEGO MISIA- Natan Piasecki – uczeń przyniósł ogromnego Kubusia Puchatka, który obserwował uczniów podczas lekcji,
Iwona Ratajczak
WŁAŚCICIELKA NAJWIĘKSZEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE, KTÓRY OTRZYMAŁ NAGRODĘ ZA TO, ŻE AKTYWNIE TOWARZYSZYŁ WSZYSTKIM PODCZAS TYGODNIA PLUSZOWEGO MISIA. Duży miś towarzyszył mi podczas przerw, a także zajmował zacne miejsce za biurkiem w trakcie lekcji.
czwartek, 9 grudnia 2010
Spotkanie dla rodziców
Konkurs j. niemieckiego Wydawnictwa PWN
środa, 8 grudnia 2010
WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO – ETAP REJONOWY
W dniu 27 listopada 2010 r. w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego – etap rejonowy, udział wzięły Weronika Bąk i Joanna Olszewska – uczennice klasy III a naszego Gimnazjum, które przygotowywała mgr Iwona Miloch. Uczennicom gratulujemy sukcesów. Na tym etapie ukończyły swój udział w konkursie, który odbył się w Poznaniu.
SAMORZĄDNA PODSTAWÓWKA
Praca samorządu uczniowskiego w I semestrze rozpoczęła się od wyborów
RSU w skład którego weszli następujący uczniowie:
przewodnicząca – Jowita Szejner kl.6a
z-ca przewodniczącej –Kinga Walczak kl.6b
sekretarz- Oliwia Lemańska kl.6a
skarbnik- Martyna Rybarczyk kl.6a
Na podstawie propozycji uczniów opracowany został plan pracy samorządu uczniowskiego na rok szkolny 2010/2011. W październiku wykonaliśmy gazetkę na Dzień Edukacji Narodowej. W listopadzie przeprowadziliśmy sprzedaż rogali „marcińskich”, które sprzedawaliśmy za symboliczną złotówkę. Akcja, jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów jak i pracowników szkoły. Ze sprzedaży rogali samorząd zebrał 140 zł. Dzień 21 listopada to Święto Pracownika Socjalnego. W tym dniu przedstawiciele samorządu uczniowskiego naszej szkoły razem z opiekunem odwiedzają pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wapnie. Nie zapomnieliśmy o tych wyjątkowych ludziach i w tym roku. Rada samorządu SP tradycyjnie zakupiła wiązankę kwiatów i wraz z życzeniami udała się do GOPS-u. Wizyta upłynęła nam na ciekawej rozmowie przy herbacie i ciastkach. Zorganizowaliśmy również dyskotekę andrzejkową w klubie VIVA, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. 7 grudnia przeprowadziliśmy sprzedaż pierników mikołajkowych z których zebraliśmy 53 zł. Zorganizowaliśmy również akcje: „góra grosza”, zbiórka makulatury. Aby pozyskać pieniądze prowadzimy cotygodniową sprzedaż pączków lub murzynków.
Opiekun Samorządu
Magdalena Maroszek
RSU w skład którego weszli następujący uczniowie:
przewodnicząca – Jowita Szejner kl.6a
z-ca przewodniczącej –Kinga Walczak kl.6b
sekretarz- Oliwia Lemańska kl.6a
skarbnik- Martyna Rybarczyk kl.6a
Na podstawie propozycji uczniów opracowany został plan pracy samorządu uczniowskiego na rok szkolny 2010/2011. W październiku wykonaliśmy gazetkę na Dzień Edukacji Narodowej. W listopadzie przeprowadziliśmy sprzedaż rogali „marcińskich”, które sprzedawaliśmy za symboliczną złotówkę. Akcja, jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów jak i pracowników szkoły. Ze sprzedaży rogali samorząd zebrał 140 zł. Dzień 21 listopada to Święto Pracownika Socjalnego. W tym dniu przedstawiciele samorządu uczniowskiego naszej szkoły razem z opiekunem odwiedzają pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wapnie. Nie zapomnieliśmy o tych wyjątkowych ludziach i w tym roku. Rada samorządu SP tradycyjnie zakupiła wiązankę kwiatów i wraz z życzeniami udała się do GOPS-u. Wizyta upłynęła nam na ciekawej rozmowie przy herbacie i ciastkach. Zorganizowaliśmy również dyskotekę andrzejkową w klubie VIVA, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. 7 grudnia przeprowadziliśmy sprzedaż pierników mikołajkowych z których zebraliśmy 53 zł. Zorganizowaliśmy również akcje: „góra grosza”, zbiórka makulatury. Aby pozyskać pieniądze prowadzimy cotygodniową sprzedaż pączków lub murzynków.
Opiekun Samorządu
Magdalena Maroszek
wtorek, 7 grudnia 2010
POMÓŻMY CHORYM DZIECIOM!
Włączmy się do Wielkiej Świątecznej Akcji naszej szkoły i Tygodnika wągrowieckiego ”NIE JESTEŚ SAM”.
Akcja, która trwa od 7-20 grudnia 2010 r. ma na celu umilenie pobytu i podarowanie odrobiny radości w okresie Świąt Bożego Narodzenia małym pacjentom przebywającym na oddziale dziecięcym w Powiatowym Szpitalu w Wągrowcu.
W związku z tym zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w tej akcji i ofiarowanie chorym dzieciom m.in:
⁃maskotek
⁃gier planszowych
⁃puzzli ⁃zabawek
⁃książeczek
⁃bajek na DVD
⁃itp.
Wszyscy ofiarodawcy otrzymają pochwały i przyczynią się do uśmiechu na twarzy chorych dzieci.
Organizator akcji: Anna Markiewicz-Kluczyńska
poniedziałek, 6 grudnia 2010
Barbórka w Wapnie
Barbórka to święto nie tylko górników wydobywających węgiel. Obchodzą ją także tzw. biali górnicy, czyli ci z kopalni soli. Wapno zawdzięcza swój rozwój właśnie nieistniejącej już kopalni soli. Budynek naszej szkoły powstał w latach 30-tych ubiegłego wieku dzięki kopalni . Początek budowy wapieńskiej kopalni miał miejsce w roku 1911. W przyszłym roku obchodzić będziemy 100-lecie powstania kopalni. W związku z tym z inicjatywy p. Zygmunta Kubasika rok 2011 jest rokiem obchodów powstania kopalni. Głównym organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Wapno. Barbórkowe święto stało się jednym z etapów tych obchodów. Stąd kilka fotograficznych migawek z tegorocznej wapieńskiej Barbórki. Zaczęło się od mszy w kościele Św. Barbary w Wapnie celebrowanej przez proboszcza miejscowej parafii ks. Adama Dyderskiego. Po mszy wszyscy udali się pod Pomnik Pamięci Górniczej, gdzie złożono wiązanki kwiatów a następnie do Klubu Viva. Tam oficjalnie zainaugurowano obchody 100 rocznicy powstania kopalni soli. Uroczystość prowadził p. Grzegorz Pietrzycki a plan obchodów przedstawił prezes SnRRGW p. Leonard Przesławski. Głównym punktem była premierowa projekcja filmu dokumentalnego "Bohaterowie z Wapna" w reżyserii Jerzego Jernasa. Film powstał w ramach dotacji z Wielkopolskiego Funduszu Filmowego oraz Muzeum Historii Polski. Jego producentami jest Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów PTAAAK oraz Estrada Poznańska. Po części oficjalnej górnicy i pracownicy byłej kopalni udali się do baru "Stacja" na tradycyjne barbórkowe spotkanie.
MR
zobacz
Logo rocznicy
Już w listopadzie rozstrzygnięty został konkurs na logo obchodów 100 rocznicy powstania kopalni soli w Wapnie. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Wapno. Zwyciężył p. Jacek Haja (nauczyciel naszej szkoły) i jego projekt zostanie wykorzystany jako oficjalne logo obchodów. Drugie miejsce zajęła praca naszej uczennicy Zuzanny Szambelan a trzecia p. Anny Sytek.
MR
czwartek, 2 grudnia 2010
Atak zimy
Po mrozach przyszła kolej na śnieg - sypało i zamiatało tak, że autobus szkolny niestety nie dowoził.
===========
W związku z nieprzewidywalną pogodą DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA zostaje zmieniony na TYDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!! Pluszaki mogą nam towarzyszyć przez cały tydzień!
===========
poczytaj o rozgrywkach siatkówki .pdf
środa, 1 grudnia 2010
poniedziałek, 29 listopada 2010
piątek, 26 listopada 2010
Dyskoteka Andrzejkowa
26 listopada w Klubie VIVA Samorząd Uczniowski Gimnazjum pod opieką p. M. Stachowiak dzięki uprzejmości właściciela Klubu p. K. Szczepańskiego zorganizował andrzejkową dyskotekę. Oto kilka...naście fotek. Ci, którzy byli bawili się świetnie. Kogo nie było, niech żałuje.26 listopada w Klubie VIVA Samorząd Uczniowski Gimnazjum pod opieką p. M. Stachowiak dzięki uprzejmości właściciela Klubu p. K. Szczepańskiego zorganizował andrzejkową dyskotekę. Oto kilka...naście fotek. Ci, którzy byli bawili się świetnie. Kogo nie było, niech żałuje.
zobacz
WIM - szachy indywidualne sp
Tylko dziewięcioro uczniów wystartowało w powiatowym etapie WIM SZS w kategorii szkół podstawowych. Reprezentowane były tylko 3 szkoły: Jabłkowo, Damasławek i oczywiście Wapno. Do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 11 grudnia w Poznaniu awans wywalczyli: Weronika i Anita Sydow z Jabłkowa oraz Aleks Dobroniecki i Kamil Sikorski obaj z Wapna. Trzecie miejsca zajęli - Kaja Bednarz z Wapna (wśród dziewcząt) i Jakub Haja z Damasławka (wśród chłopców). O wielkim pechu może mówić Adrian Urban, który aż trzy partie zremisował mając je wygrane (zrobił paty). Ze względu na małą liczbę zawodników turniej rozegrano systemem kołowym (każdy z każdym), co ciekawe cały turniej wygrała dziewczyna - Weronika Sydow. Turniej rozgrywany był już tradycyjnie w hoteliku Unii Lechpol przy stadionie.
zobacz wyniki
zobacz fotki
Konkurs matematyczno-przyrodniczy
Sześcioro uczniów klas szóstych rozwiązywało zadania z matematyki i przyrody w ramach szkolnego etapu konkursu matematyczno-przyrodniczego.
--
Jeden uczeń - Michał Popiel z kl. 6b awansował do etapu rejonowego.
Gratulujemy!
--
Jeden uczeń - Michał Popiel z kl. 6b awansował do etapu rejonowego.
Gratulujemy!
czwartek, 25 listopada 2010
Wyniki konkursu ekologicznego
W kategorii klas I-II G (57 uczestników)
I m. - Wojciech Wróblewski (IIB)
II m. - Norbert Bednarz (IIB)
III m. - Samanta Augustyn (IIB)
-
Wyróżnienia:
Kamil Wesołowski (IA)
Kamil Łochowicz (IB)
Monika Frost (IB)
Oskar Sikorski (IB)
Błażej Szafranek (IB)
-
HC
I m. - Wojciech Wróblewski (IIB)
II m. - Norbert Bednarz (IIB)
III m. - Samanta Augustyn (IIB)
-
Wyróżnienia:
Kamil Wesołowski (IA)
Kamil Łochowicz (IB)
Monika Frost (IB)
Oskar Sikorski (IB)
Błażej Szafranek (IB)
-
HC
środa, 24 listopada 2010
Zebranie rodziców
Odbyło się ogólnoszkolne zebranie rodziców, na którym p. Grażyna Torzewska z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Wągrowcu przedstawiła uwarunkowania agresywnego zachowania młodzieży; p. Dyrektor Małgorzta Włodarczyk przybliżyła zagadnienia związane z wchodzącym w życie wymogiem realizacji projektu przez gimnazjalistów.
wtorek, 23 listopada 2010
Film ucznia naszej szkoły
Maciej Gębiak jest autorem wielu ciekawych prezentacji i filmów. Tym razem startuje w konkursie, w którym prace poddane zostały ocenie publiczności poprzez serwis YT. Zachęcamy do obejrzenia pracy Macieja i ewentualne zagłosowanie lub chociaż umieszczanie i przesyłanie poniższego linka:
http://www.youtube.com/watch?v=nlDhGq-YiiM
poniedziałek, 22 listopada 2010
Z Mickiewiczem w herbie
„Ósmy raz z Wieszczem”
Powiatowy konkurs recytatorski pod hasłem Z ADAMEM MICKIEWICZEM „W HERBIE”, nad którym patronat sprawują Starosta Powiatu Wągrowieckiego i Wójt Gminy Wapno, odbył się w naszej szkole 22 listopada. Podczas spotkania przy świecach uczczono pamięć Adama Mickiewicza.
Jurorzy oceniali recytatorów według następujących kryteriów:
Przestrzeganie czasu przeznaczonego na recytację (nie dłużej niż 3 minuty).
Zgodność recytowanego tekstu z treścią utworu.
Umiejętne wygłoszenie wybranego utworu lub jego fragmentu.
Edukacja wczesnoszkolna:
I miejsce - Agata Baran (uczennica ze szkoły podstawowej w Łeknie) – opiekun – Grażyna Wrzosek
II miejsce - Manuela Kasprzak (uczennica ze szkoły podstawowej w Wapnie) – opiekun – Anna Wojcińska
III miejsce - Martyna Michalska (uczennica ze szkoły podstawowej w Damasławku) opiekun – Jolanta Dembowska
Wyróżnienie - Zuzanna Zmudzińska (uczennica ze szkoły podstawowej w Panigrodzu)
Klasy IV – VI
I miejsce - Igor Milewski (uczeń ze szkoły podstawowej w Niemczynie) – opiekun – Mariola Łukomska
II miejsce - Karolina Gronowska (uczennica ze szkoły podstawowej w Mieścisku)
III miejsce – Pamela Jakubowska (uczennica ze szkoły podstawowej w Łeknie) – opiekun – Beata Górna
Gimnazjum:
I miejsce - Piotr Patelski (uczeń gimnazjum w Panigrodzu) – opiekun – Karolina Bembowska
II miejsce - Zuzanna Szambelan (uczennica gimnazjum w Wapnie) – opiekun - Justyna Korbal
III miejsce - Agnieszka Szmania (uczennica gimnazjum w Morakowie) – opiekun – Aneta Kolińska - Jurek
Podczas przerw uczestnicy konkursu obejrzeli film o kopalni soli w Wapnie. Wszyscy nagrodzeni otrzymali książki, a opiekunowie uczniów, którzy zajęli I miejsca - upominki i podziękowania. Wszyscy uczestnicy również otrzymali cenne książki.
Całości, jak zwykle, towarzyszyły zapalone świece, prezentacja multimedialna oraz poczęstunek.
Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach teatralnych, które poprowadził p. Andrzej Marciniak.
Natalia Baliniak
zobacz
Powiatowy konkurs recytatorski pod hasłem Z ADAMEM MICKIEWICZEM „W HERBIE”, nad którym patronat sprawują Starosta Powiatu Wągrowieckiego i Wójt Gminy Wapno, odbył się w naszej szkole 22 listopada. Podczas spotkania przy świecach uczczono pamięć Adama Mickiewicza.
Podczas zmagań konkursowych, przygotowanych kolejny raz przez Iwonę Ratajczak, uczniowie recytowali wybrane utwory polskich poetów i pisarzy.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Przewodniczący Rady Gminy Wapno – Radosław Kubisz, Kierownik GOPS – u Anna Popiel, dyrektor szkoły – Małgorzata Włodarczyk, wapieńscy górnicy: Jerzy Czajkowski (w stroju górnika) oraz Sylwester Małkowski. Ich obecność nie była przypadkowa, bowiem w bieżącym roku szkolnym trwają obchody 100 - lecia obchodów istnienia kopalni soli w Wapnie. Z tej to okazji część uczestników przygotowała do recytacji teksty poświęcone górnikom.
W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy reprezentowali gimnazja i szkoły podstawowe z: Damasławka, Łekna, Morakowa, Mieściska, Niemczyna, Panigrodza i Wapna.
Wśród jurorów byli, niezmiennie od ośmiu lat: Danuta Kaczmarek, Jolanta Kwiatkowska oraz przewodniczący jury – aktor teatru imienia Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Andrzej Marciniak.
Wśród jurorów byli, niezmiennie od ośmiu lat: Danuta Kaczmarek, Jolanta Kwiatkowska oraz przewodniczący jury – aktor teatru imienia Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Andrzej Marciniak.
Zmagania konkursowe przebiegały, już po raz drugi, w trzech kategoriach. W pierwszej części wystąpili uczniowie szkół podstawowych edukacji wczesnoszkolnej, w drugiej – uczniowie klas IV – VI, a w trzeciej – gimnazjaliści.
Jurorzy oceniali recytatorów według następujących kryteriów:
Przestrzeganie czasu przeznaczonego na recytację (nie dłużej niż 3 minuty).
Zgodność recytowanego tekstu z treścią utworu.
Umiejętne wygłoszenie wybranego utworu lub jego fragmentu.
Edukacja wczesnoszkolna:
I miejsce - Agata Baran (uczennica ze szkoły podstawowej w Łeknie) – opiekun – Grażyna Wrzosek
II miejsce - Manuela Kasprzak (uczennica ze szkoły podstawowej w Wapnie) – opiekun – Anna Wojcińska
III miejsce - Martyna Michalska (uczennica ze szkoły podstawowej w Damasławku) opiekun – Jolanta Dembowska
Wyróżnienie - Zuzanna Zmudzińska (uczennica ze szkoły podstawowej w Panigrodzu)
Klasy IV – VI
I miejsce - Igor Milewski (uczeń ze szkoły podstawowej w Niemczynie) – opiekun – Mariola Łukomska
II miejsce - Karolina Gronowska (uczennica ze szkoły podstawowej w Mieścisku)
III miejsce – Pamela Jakubowska (uczennica ze szkoły podstawowej w Łeknie) – opiekun – Beata Górna
Gimnazjum:
I miejsce - Piotr Patelski (uczeń gimnazjum w Panigrodzu) – opiekun – Karolina Bembowska
II miejsce - Zuzanna Szambelan (uczennica gimnazjum w Wapnie) – opiekun - Justyna Korbal
III miejsce - Agnieszka Szmania (uczennica gimnazjum w Morakowie) – opiekun – Aneta Kolińska - Jurek
Podczas przerw uczestnicy konkursu obejrzeli film o kopalni soli w Wapnie. Wszyscy nagrodzeni otrzymali książki, a opiekunowie uczniów, którzy zajęli I miejsca - upominki i podziękowania. Wszyscy uczestnicy również otrzymali cenne książki.
Całości, jak zwykle, towarzyszyły zapalone świece, prezentacja multimedialna oraz poczęstunek.
Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach teatralnych, które poprowadził p. Andrzej Marciniak.
Natalia Baliniak
zobacz
niedziela, 21 listopada 2010
Wyjazd do kina
W dniu 20 listopada 2010 r. odbyła się wycieczka do Multikina w Bydgoszczy dla uczniów SP na seans 3D „Zakochany Wilczek” oraz dla uczniów G na film „Skrzydlate Świnie”. Pomimo nieprzyjemnej pogody, humory wszystkim dopisywały a uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń. Wycieczkę zorganizowała p. Anna Markiewicz-Kluczyńska, a opiekę na uczniami sprawowali: p. Anna Bejma – Małek, p. Monika Stachowiak i p. Iwona Napierała.
środa, 17 listopada 2010
Dzień BRD - ZAPRASZAMY SERDECZNIE
-
19 listopada z okazji Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, odbył się Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zamiast zwykłych lekcji uczniowie wzięli udział w specjalnych zajęciach poświęconych bezpieczeństwu na drodze. Najpierw uczniowie klas I-III SP uczyli się przez zabawę pod kierunkiem pań B. Maćkowiak i R. Żarnowskiej a później klasy IV-VI SP - I-III Gimn. wzięły udział w specjalnie przygotowanych zajęciach. Drugą częścią "kierował" p. M. Ryska a w konkurencjach sportowych wspierała go p. D. Rakowicz.
program szczegółowy
turniej szachowy wyniki
turniej szachowy fotki
migawki Dnia BRD sp
migawki Dnia BRD 2
migawki Dnia BRD przekrój
poniedziałek, 15 listopada 2010
UWAGA RODZICE!
UWAGA RODZICE!
ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH RODZICÓW DO NASZEJ SZKOŁY NA SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ Z WĄGROWCA.
24 XI 2010 r.GODZ.16.00- WYKŁAD NT. „DZIECKO
AGRESYWNE- OBJAWY, PRZYCZYNY,
PRZECIWDZIAŁANIE”
(WYKŁAD WYGŁOSI PSYCHOLOG GRAŻYNA TORZEWSKA)
MIEJSCE-SALA GIMNASTYCZNA
09 XII 2010 r.GODZ.16.00- WYKŁAD PSYCHOLOGICZNY
„KARA I NAGRODA W WYCHOWANIU” (WYKŁAD
SKIEROWANY JEST DO RODZICÓW UCZNIÓW KLAS V i VI SP,
POPROWADZI GO PSYCHOLOG LESZEK SPYCHALSKI)
20 I 2011 r.GODZ.16.00 – WYKŁAD PSYCHOLOGICZNY
„KARA I NAGRODA W WYCHOWANIU” ( WYKŁAD
SKIEROWANY JEST DO RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I i II
GIMNAZJUM, POPROWADZI GO PSYCHOLOG MAŁGORZATA
KUBERACKA)
MAMY NADZIEJĘ, ŻE USŁYSZANE NA W/W WYKŁADACH INFORMACJE POMOGĄ PANSTWU ZROZUMIEĆ I ROZWIĄZAĆ WIELE NURTUJĄCYCH WAS
PROBLEMÓW.
PEDAGOG SZKOLNY: BRYGIDA DZIERGAS
ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH RODZICÓW DO NASZEJ SZKOŁY NA SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ Z WĄGROWCA.
24 XI 2010 r.GODZ.16.00- WYKŁAD NT. „DZIECKO
AGRESYWNE- OBJAWY, PRZYCZYNY,
PRZECIWDZIAŁANIE”
(WYKŁAD WYGŁOSI PSYCHOLOG GRAŻYNA TORZEWSKA)
MIEJSCE-SALA GIMNASTYCZNA
09 XII 2010 r.GODZ.16.00- WYKŁAD PSYCHOLOGICZNY
„KARA I NAGRODA W WYCHOWANIU” (WYKŁAD
SKIEROWANY JEST DO RODZICÓW UCZNIÓW KLAS V i VI SP,
POPROWADZI GO PSYCHOLOG LESZEK SPYCHALSKI)
20 I 2011 r.GODZ.16.00 – WYKŁAD PSYCHOLOGICZNY
„KARA I NAGRODA W WYCHOWANIU” ( WYKŁAD
SKIEROWANY JEST DO RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I i II
GIMNAZJUM, POPROWADZI GO PSYCHOLOG MAŁGORZATA
KUBERACKA)
MAMY NADZIEJĘ, ŻE USŁYSZANE NA W/W WYKŁADACH INFORMACJE POMOGĄ PANSTWU ZROZUMIEĆ I ROZWIĄZAĆ WIELE NURTUJĄCYCH WAS
PROBLEMÓW.
PEDAGOG SZKOLNY: BRYGIDA DZIERGAS
niedziela, 14 listopada 2010
Konkurs 100FX
W tym roku szkolnym trochę wcześniej - zainteresowani powinni obejrzeć film. Najlepsi może zostaną zaproszeni do współpracy przy projekcie który ruszy w wakacje zimowe (oprócz dyplomów, nagród i ocen z informatyki)
piątek, 12 listopada 2010
Narodowe Święto Niepodległości
Tradycyjnie już 11 listopada w dniu Narodowego Święta Niepodległości przedstawiciele naszej szkoły złożyli symboliczne kwiaty pod obeliskiem ku czci poległych za Ojczyznę. Zespół Szkół w krótkiej uroczystości reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Klaudia Ciężka, Weronika Bąk i Maciej Gębiak oraz dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Włodarczyk, opiekunka samorządu uczniowskiego gimnazjum Monika Stachowiak i nauczyciel historii - Maciej Ryska a także przedstawicielki Rady Rodziców - Małgorzata Wróblewska i Beata Baczyńska. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele władz gmin Wapno z wójtem i przewodniczącym Rady Gminy, Przedszkola i Biblioteki Publicznej. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy, na zaproszenie wójta gminy Andrzeja Bąka, wszyscy udali się do Urzędu Gminy na krótkie spotkanie przy kawie, herbacie i świętomarcińskich rogalach.
zobacz
środa, 10 listopada 2010
Święto Niepodległości - apel
Odbył się apel okolicznościowy przygotowany przez uczniów gimnazjum pod opieką pp. Marleny Mróz i Justyny Szwedy-Kalka
Po części artystycznej odbyło się jeszcze wręczenie nagród i dyplomów z niedawno przeprowadzonych konkursów.
zobacz foto
zobacz film
sobota, 6 listopada 2010
Trochę statystyki
W październiku br. padł kolejny rekord odwiedzin stron szkolnego serwisu. Utrzymywał się długo, bo od stycznia. W styczniu zawsze jest dużo odwiedzin związanych z szukaniem relacji z finały WOŚP. W wakacje zawsze jest mniej odwiedzin związanych z tym, że w szkole niewiele się dzieje (remonty) a uczniowie bardziej zajmują się aktywnym wypoczynkiem (taką mamy nadzieję) zamiast buszować w internecie. Z pewnością odwiedzin będzie dużo, gdy na stronach pojawiać się będą ciekawe materiały i najlepiej jeśli często będzie aktualizowana. Zapraszamy zatem uczniów do nadsyłania własnych artykułów. W historii naszej szkoły były już przecież gazetki szkolne, chociażby "STRYCH" - szkolne ksero miało by pewnie kłopoty z wydrukiem papierowym ale w dobie internetu i publikacji elektronicznej odpada już problem kosztów druku.
-
Przy okazji praktykant (absolwent naszej szkoły) trochę uaktualnił stronkę z galeriami - warto zobaczyć, bo wkrótce mogą wystąpić problemy z dostępem do niektórych z nich :(
Matematyczny Oxford
Odbyła się kolejna edycja Matematycznego Oxfordu (może wkrótce będzie zdjęcie). W tym samym czasie nauczyciele: R.Żarnowska, M.Ryska i J.Haja przebywali na szkoleniu w Gołańczy, gdzie zapoznawali się zagadnieniami podnoszenia efektywności nauczania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
_
PS. Uczniowie narzekali, że nie było informatyki ... ale na pocieszenie - prądu też nie było :)
_
PS. Uczniowie narzekali, że nie było informatyki ... ale na pocieszenie - prądu też nie było :)
czwartek, 4 listopada 2010
WIM - szachy indywidualne
WIELKOPOLSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY 2010/2011
SZACHY INDYWIDUALNE
Kolejny raz rozgrywki szachowe na poziomie powiatu odbyły się w Wapnie. Zagrało 16 zawodników w tym 5 dziewcząt. Pięcioro zawodników rywalizowało w kat. szkół ponadgimnazjalnych a jedenaścioro szkół gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Wróblewska, Monika Frost, Wojciech Wróblewski, Patryk Bochna, Kamil Walczak i Oskar Sikorski. Nasze dziewczyny zajęły - Magda 2 a Monika 3 miejsce. Magdalena zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego. Chłopcom poszło gorzej ale mieli trudniejszych przeciwników a potrafili zagrozić najlepszym. Najlepiej wypadł Patryk 4 pkt. , Wojtek 3,5 pkt. ale zabłysnął również Oskar, który prawdopodobnie uzupełni skład drużyny w rozgrywkach drużynowych.
SPG – dziewczęta
1. Berent Aleksandra ZSP nr 2 Wągrowiec
2. Jagodzińska Karolina ZSP nr 2 Wągrowiec
–
SPG – chłopcy
1. Balcerek Bartosz ZSP nr 2 Wągrowiec
2. Michalski Dariusz ZSP nr 2 Wągrowiec
3. Jaskólski Maciej ZSP nr 2 Wągrowiec
Gimnazja – dziewczęta
1. Hoffmann Izabela Gimnazjum Wągrowiec
2. Wróblewska Magdalena Gimnazjum Wapno
3. Frost Monika Gimnazjum Wapno
Gimnazja – chłopcy
1. Ślusarczyk Rafał Gimnazjum Wągrowiec
2. Ślusarczyk Bartosz Gimnazjum Wągrowiec
3. Szymkowiak Patryk Gimnazjum Skoki
Osoby z pierwszych dwóch miejsc awansują do finałów wojewódzkich.
zobacz dokładne wyniki
piątek, 29 października 2010
Porządkowanie grobu-pomnika
W piątkowe popołudnie 5 uczniów klasy Ia Gimnazjum pod opieką p. Macieja Ryski porządkowało grób-pomnik Powstańców Wielkopolskich znajdujący się na cmentarzu w Srebrnej Górze. Praca szła sprawnie i szybko. Uczniowie mieli okazję, by poznać trochę historii naszego regionu i wykazać się aktywną postawą na rzecz lokalnego środowiska. Był to pierwszy w tym roku szkolnym wyjazd na srebrnogórski cmentarz i z pewnością nie ostatni - uczniowie klasy wychowawczej M. Ryski od kilku już lat porządkują powstańczą mogiłę. Chętnych nie brakuje. Tym razem pracowali: Marcelina, Magda, Sebastian, Dawid i Remigiusz.
Konkurs z języka niemieckiego - Oxford Plus
W dniu 29 października odbył się w naszej szkole konkurs z języka niemieckiego TEST OXORD PLUS 16. EDYCJA. W konkursie udział wzięli następujący uczniowie naszej szkoły: Wojciech Wróblewski, Jakub Żurek, Mateusz Adamski, Magdalena Wróblewska, Magdalena Antkowiak, Marcelina Harzyńska, Dominika Lihs, Adrianna Adamska, Weronika Bąk oraz Dawid Antkowiak. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła mgr Iwona Miloch.
czwartek, 28 października 2010
Halloween
Dnia 28 października odbyła się w naszej szkole impreza Halloween dla kl. IV-VI S.P. pod hasłem TRICK OR TREAT. W pierwszej części imprezy w scenerii pełnej tajemniczości i strachu przy przygaszonych światłach i nastrojowej muzyce zaprezentowany został zwyczaj obchodzenia święta Halloween w krajach anglojęzycznych. Następnie przeprowadzono konkurs na najciekawszy strój. Pierwsze miejsce zajęła uczennica kl.V b – Sandra Szejner II - Aleksandra Hoffmann z kl. VI a, III – Julia Kamińska z kl. IV b. Po czym odbyły się konkurencje związane z Halloween m.in. soczek smoczek, dyndające jabłka, rzut duchem, krzyk rozpaczy, przejście pod kijem samobijem. Wszyscy laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody. Na zakończenie uczniowie w przebraniach bawili się do dźwięków dyskotekowej muzyki. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy była mgr Anna Markiewicz-Kluczyńska nauczyciel języka angielskiego.
zobacz
zobacz cz.2
wtorek, 26 października 2010
Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – etap szkolny
Dnia 15 października 2010 odbył się w naszej szkole ( jak co roku) Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – etap szkolny. W konkursie wzięły udział 3 uczennice naszego Gimnazjum tzn. Weronika Bąk, Roma Goździk oraz Joanna Olszewska. Wszystkie trzy uczennice zakwalifikowały się do etapu rejonowego zdobywając wymaganą liczbę punktów. Organizatorką konkursu jest mgr Iwona Miloch.
niedziela, 24 października 2010
Wicemistrzowie powiatu :)
Na Mistrzostwa Powiatu w Szachach miała jechać trójka najlepszych zawodników z Wapna. Sam Mistrz W.W. nie dostarczył zgody i nie pojechał. Pojechali za to Patryk Bochna z kl. 2A gim. i Kamil Sikorski z kl.5b sp. Na turnieju zagrało niemal trzydziestu najlepszych zawodników z powiatu wągrowieckiego. Rywalizacja odbywała się na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim kontrolowanym z czasem 15 min. na zawodnika. Nasi zawodnicy zdobyli po 4 punkty, co dało im odpowiednio: Patrykowi 3 miejsce w kat. juniorów do lat 18, Kamilowi 3 miejsce w kat. juniorów do lat 12.
To naprawdę dobre wyniki (obaj otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne - 30 zł)
==================================================================
Przy okazji
TERMINARZ NAJBLIŻSZYCH SZKOLNYCH POWIATOWYCH IMPREZ SZACHOWYCH
4 listopad - Indywidualne Mistrzostwa (ch. i dz. gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne)
26 listopad - Indywidualne Mistrzostwa (ch. i dz. szkoły podstawowe)
początek g.9.30 - sala na stadionie sportowym Unii (!!!)
---
DRUŻYNOWE (3+1)
sp 21.01.2011
gim+spg 24.01.2011
również na stadionie, również o g.9.30
-
sobota, 23 października 2010
„Młodzi wiedzą o funduszach”
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu już po raz drugi organizuje konkurs pt. "Młodzi wiedzą o funduszach", adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Patronat nad konkursem objął Wielkopolski Kurator Oświaty.
W tym roku uczniowie klas II naszego gimnazjum biorą udział w tym konkursie. Pierwszym etapem są 2 lekcje europejskie prowadzone przez konsultantki Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Lekcje odbyły się 22 października 2010 r. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak wypełnić uproszczony wniosek o dofinansowanie, czym są Fundusze Europejskie i jakie są źródła ich pozyskiwania. Przygotowywali podczas spotkania wnioski, które opisują co uczniowie chcieliby zmienić w naszej najbliższej okolicy, dzięki wsparciu ze środków unijnych. Pomysły obejmowały np. budowę bądź modernizację drogi, inwestycje związane z edukacją, sportem, ochroną środowiska, rozwojem przedsiębiorstwa lub ośrodka zdrowia.
Kolejnym etapem jest napisany przez uczniów wniosek (w grupach lub indywidualnie) wraz z jego wizualizacją przesłać do najbliższego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich maksymalnie trzy tygodnie po przeprowadzonej lekcji europejskiej.
Spośród nadesłanych przez uczniów wniosków Komisja oceniająca wybierze 3 zwycięskie. Na najlepszych czekają nagrody:)
zobacz
W tym roku uczniowie klas II naszego gimnazjum biorą udział w tym konkursie. Pierwszym etapem są 2 lekcje europejskie prowadzone przez konsultantki Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Lekcje odbyły się 22 października 2010 r. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak wypełnić uproszczony wniosek o dofinansowanie, czym są Fundusze Europejskie i jakie są źródła ich pozyskiwania. Przygotowywali podczas spotkania wnioski, które opisują co uczniowie chcieliby zmienić w naszej najbliższej okolicy, dzięki wsparciu ze środków unijnych. Pomysły obejmowały np. budowę bądź modernizację drogi, inwestycje związane z edukacją, sportem, ochroną środowiska, rozwojem przedsiębiorstwa lub ośrodka zdrowia.
Kolejnym etapem jest napisany przez uczniów wniosek (w grupach lub indywidualnie) wraz z jego wizualizacją przesłać do najbliższego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich maksymalnie trzy tygodnie po przeprowadzonej lekcji europejskiej.
Spośród nadesłanych przez uczniów wniosków Komisja oceniająca wybierze 3 zwycięskie. Na najlepszych czekają nagrody:)
zobacz
piątek, 22 października 2010
Halloween już wkrótce
Zwyczaj amerykański ale nasi uczniowie też potrafią przygotować ciekawe prace plastyczne z wykorzystaniem takiego ciekawego tworzywa jakim jest dynia :)
-----------------------------------------------------------------------------
UWAGA !!!
IMPREZA HALLOWEEN!!!
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VI S.P. na imprezę z okazji Halloween.
TERMIN: 28.10.2010 (czwartek)
GODZINA: 17.00-20.00
MIEJSCE: sala gimnastyczna
Zarys imprezy:
1.Kilka słów nt. obchodzenia Halloween w państwach anglojęzycznych
2. Konkurs na najciekawszy strój Halloween (prezentacja mody stworów)
3. Konkurencje – zawody związane z Halloween
(m.in. soczek smoczek, dyndające jabłka, magiczny klucz, rzut duchem, krzyk rozpaczy, przejście pod kijem samobijem)
4. Dyskoteka w strojach konkursowych
W celu zapewnienia bezpiecznego powrotu naszych uczniów do domu, prosimy rodziców o odbiór dzieci o godz. 20.00 !!!
pobierz
czwartek, 21 października 2010
Dni WOLNE w roku szkolnym 2010/2011
Po konsultacji z Samorządem Uczniowskim i Radą Rodziców ustala się, aby dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych były dni:
- 12 listopada 2010
- 7 stycznia 2011
- 5 kwietnia 2011 dla SP
- 12,13,14 kwietnia dla G
- 2 maja
- 12 listopada 2010
- 7 stycznia 2011
- 5 kwietnia 2011 dla SP
- 12,13,14 kwietnia dla G
- 2 maja
środa, 20 października 2010
Wybory Samorządu
W dniu dzisiejszym odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego (sp i gim).
Tegoroczne wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum miały miejsce 20 października. Głosowali uczniowie oraz nauczyciele obecni tego dnia. Spośród 18-tu kandydatów wyłoniono przewodniczącego szkoły, zastępcę oraz dwóch sekretarzy.
Wyniki wyborów:
Przewodnicząca gimnazjum: Aleksandra Łasut (kl. II a) - uzyskała 32 głosy
zastępca przewodniczącej: Jagoda Kwiatkowska (kl. II a) - zdobyła 22 głosy
I sekretarz: Artur Gurda (kl. II a) - otrzymał 21 głosów
II sekretarz: Wojciech Wróblewski (kl. II b) – otrzymał 20 głosów.
Gratulujemy sukcesu i życzymy owocnej pracy, której bez wątpienia nie zabraknie.
-
Wyniki sp
Przewodnicząca - Jowita Szejner 44 głosy
Z-ca - Kinga Walczak 20 głosów
Skarbnik - Kaja Bednarz 19 głosów
Sekretarz - Oliwia Lemańska 19 głosów
-
zobacz
poniedziałek, 18 października 2010
Mistrzostwa Szkoły w Szachach
Wystartowało 13 zawodników a dokładniej 10 chłopców i 3 dziewczyny. Grano systemem szwajcarskim 7 rund. Mistrzem Szkoły na ten rok szkolny został Wojciech Wróblewski z kl. 2B gimnazjum, drugie miejsce zdobył Kamil Sikorski z kl. 5b sp, trzeci z taką samą liczbą punktów był Patryk Bochna z kl. 2A. Najlepszą dziewczyną okazała się Kaja Bednarz z kl. 6b.
Gratulujemy
piątek, 15 października 2010
Głosuj na nas!
Wejdź na:
www.obiadystanislawowskie.pl
klik w Galeria i przeglądaj
i zagłosuj na jedną z naszych prac: Zespół Szkół w Wapnie, Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza
strona 17 praca nr 297
(Kl. Va i Vb SP)
lub
strona 60 praca nr 1075
(Kl. VI a SP)
PS
To tylko chwila - co Ci szkodzi ;)
prześlij znajomym!!!!!!!!!!!!!!!
Wycieczka kl. 6a
Chociaż było chłodno ale za to słonecznie. Prawdopodobnie ostatnia wycieczka rowerowa w tym roku kalendarzowym (w naszej szkole). Było bardzo fajnie, ognisko się udało, była jedna mama, zakopaliśmy pamiątkowy "skarb" (butelka z podpisami uczestników i drobnymi pieniążkami).
zobacz
czwartek, 14 października 2010
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Na początku był uroczysty apel z częścią artystyczną, przygotowaną przez uczniów pod opieką pp. I.Miloch, B.Maćkowiak i M.Mróz. Później były życzenia od Pani Dyrektor M.Włodarczyk, od Pana Z.Grabowskiego i od Pani M.Wróblewskiej z Rady Rodziców. Było również "100 lat". Następnie były spotkania uczniów z wychowawcami.
zobacz
zobacz
środa, 13 października 2010
Filharmonicy w szkole :)
Podobnie jak podczas ostatniej wizyty bardzo udzielał się Jakub Ż. ale tym razem nie dostał szansy zagrania. :)
wtorek, 12 października 2010
poniedziałek, 11 października 2010
100 rocznica śmierci Marii Konopnickiej
11 października odbył się konkurs recytatorski „Najpiękniejsze wiersze Marii Konopnickiej” z okazji 100 rocznicy śmierci poetki Marii Konopnickiej.
W konkursie uczestniczyło 17 uczniów z klas II i III sp.
Jury w składzie Natalia Baliniak, Anna Bejma-Małek i Brygida Dziergas wyłoniły zwycięzców:
I miejsce – Natalia Adamska (kl.III)
II miejsce – Artur Markiewicz
Zwycięzcy otrzymali dyplom oraz nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy konkursu dyplomy, a także drobne upominki. Nagrody ufundował organizator konkursu – Natalia Baliniak
Z okazji 100 rocznicy śmierci poetki uczniowie Zespołu Szkół mogli zobaczyć w bibliotece szkolnej wystawę książek Marii Konopnickiej, a także na korytarzu głównym gazetkę poświęconą życiu i twórczości poetki.
piątek, 8 października 2010
Drzewa genealogiczne
We wrześniu odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas IV SP zatytułowany „Moje drzewo genealogiczne”. Na konkurs wpłynęło 18 prac. Wykonane one były różnymi technikami i w formatach różnej wielkości. Komisja w składzie: p. Anna Bejma-Małek, p. Justyna Szweda-Kalka, p. Anna Markiewicz-Kluczyńska wyłoniła zwycięskie prace. I miejsce zajęła Wiktoria Marglarczyk, II - Pamela Szejner, III - Patryk Hałas oraz wyróżnienie otrzymała Wiktoria Klatkiewicz. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez organizatora konkursu p. Annę Markiewicz-Kluczyńską. Na głównym holu szkolnym zorganizowana została wystawa pokonkursowa pod hasłem „Moje drzewo genealogiczne”.
(drzewa w roku 2009)
wtorek, 5 października 2010
Nasz chodziarz
Biegi w Siennie
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII Siennieńskich Biegach Przełajowych. Nasza reprezentacja składająca się z 30 zawodników stanęła na wysokości zadania zajmując punktowane miejsca. Pięknie pobiegła Malwina Mrozowska przekraczając metę na 1 pozycji wśród ok. 60 zawodniczek. (w ubiegłym roku była 2)