Strony
▼
środa, 22 grudnia 2010
FINAŁ AKCJI POMÓŻMY CHORYM DZIECIOM
20 grudnia zakończyła się Wielka Świąteczna Akcja naszej szkoły i Tygodnika wągrowieckiego „Nie jesteś sam”. Nasi uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i pokazali, że można na nich liczyć. Zaangażowali się w akcję w 100% i do ostatniego dnia znosili upominki dla chorych dzieci, które Święta Bożego Narodzenia będą musiały spędzić niestety w szpitalu z dala od bliskich. Najwięcej zapału wykazali uczniowie Szkoły Podstawowej dzięki, którym udało się zebrać: ponad 100 pluszaków, 10 układanek (puzzli), 2 gry, 6 lalek, kilka samochodzików i traktorów z przyczepami, kolekcję dinozaurów, kilkanaście książeczek dla dzieci i bajek na DVD a nawet walkman z kasetami i wiele innych zabawki. Zebrane dary zostały przekazane do redakcji Tygodnika wągrowieckiego. Każda klasa wykazały się ogromną chęcią pomocy, a najwięcej upominków przynieśli uczniowie z klasy Va. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu chorych dzieci serdecznie dziękujemy za okazałe serce i udział w akcji.
Anna Markiewicz-Kluczyńska
wtorek, 21 grudnia 2010
RR zaprasza na ZABAWĘ
która odbędzie się w Restauracji „ALMA”
Damasławek ulica Nowa
15.01.2011 r. w godz. 20.00 - 4.00
Bawić będziemy się przy muzyce zespołu
„Nastroje”
Cena biletu 150 zł/ 1 para
W cenie biletu zapewniamy pełną konsumpcję.
Atrakcją będzie ”Biały Walc”, podczas którego będzie można zakupić dla partnerki czekoladę za 10 zł.
Zapisy w sekretariacie szkoły. Przy zapisie obowiązuje wpłata zaliczki w kwocie 30zł, która nie ulega zwrotowi.
Ostateczne wpłaty do 7 stycznia 2011 r.
Więcej informacji pod nr tel. 672611011
Damasławek ulica Nowa
15.01.2011 r. w godz. 20.00 - 4.00
Bawić będziemy się przy muzyce zespołu
„Nastroje”
Cena biletu 150 zł/ 1 para
W cenie biletu zapewniamy pełną konsumpcję.
Atrakcją będzie ”Biały Walc”, podczas którego będzie można zakupić dla partnerki czekoladę za 10 zł.
Zapisy w sekretariacie szkoły. Przy zapisie obowiązuje wpłata zaliczki w kwocie 30zł, która nie ulega zwrotowi.
Ostateczne wpłaty do 7 stycznia 2011 r.
Więcej informacji pod nr tel. 672611011
Liczymy na wsparcie
Rodzicu, Absolwencie, Przyjacielu
Wspieraj Naszą Akcję i Przekaż 1% NA SZKOŁĘ w Wapnie
Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko wskazać w rocznym rozliczeniu PIT, gdzie ma trafić 1% Twojego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół). Jeżeli nie podejmiesz tej decyzji, o Twoich pieniądzach będą decydować inni! . Wystarczy w deklaracji PIT wpisać TO, CO ZNAJDUJE SIĘ W ZAŁĄCZONEJ TABELI To wszystko - żadnych dodatkowych dokumentów, procedur ani czekania. Urząd Skarbowy zajmuje się resztą sam.
Przekaż 1% podatku naszej szkole. Poinformuj o tym rodzinę, znajomych.
Pamiętaj! Im szersze działania, tym lepszy wynik.
Wspierając naszą szkołę, polepszysz warunki nauki uczniów. Zróbmy razem coś więcej dla Naszych Dzieci. Na co przeznaczymy pozyskane kwoty, poinformujemy na szkolnej stronie internetowej. Dziękujemy za wsparcie: uczniowie, dyrekcja, nauczyciele.
pobierz wzór
czwartek, 16 grudnia 2010
ŻYCZENIA
Niech te Święta Bożego Narodzenia
przyniosą nam wiele radości,
Niech uśmiech zagości w domach,
Niech ogarnie nas ciepło wigilijnej świecy,
a jej blask zamieni się w żywe iskierki w oczach.
Niech samotność odejdzie w niepamięć,
Niech zima otula nas białym puchem,
jak ciepły koc przy kominku.
Niech bieluteńkie gwiazdeczki
skrzypią wesoło pod naszymi butami
na wieczornym spacerze.
Niech dobry Bóg namaluje
szczęście na naszych twarzach,
Niech miłość dotyka nas delikatnie,
lecz bez ustanku.
Niech marzenia płyną wysoko w górę
i spełniają się.
Mnóstwa prezentów pod zieloną choinką,
pyszności na wigilijnym stole,
wspaniałej rodzinnej atmosfery
wypełnionej melodią staropolskich kolęd,
a także spełnienia marzeń w Nowym Roku życzy
uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły
Dyrekcja ZS w Wapnie
Choinka marzeń
środa, 15 grudnia 2010
wtorek, 14 grudnia 2010
ZMIANA planu
SEZAM – KONKURS Z J. ANGIELSKIEGO
14 grudnia odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs z języka angielskiego SEZAM organizowany przez Szkolną Akademię Wiedzy w Warszawie. W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas III-VI SP i 13 uczniów z kl. I-III G. Koordynatorem konkursu była p. Anna Markiewicz-Kluczyńska i p. Justyna Szweda-Kalka. Wyniki konkursu poznamy na początku lutego 2011 r.
poniedziałek, 13 grudnia 2010
Hala w śniegu
Konkurs - prezentacja świąteczna
Konkurs na prezentację multimedialną na temat Świąt Bożego Narodzenia (zwyczaje, tradycje)
Czas prezentacji do 2,5 min
Termin nadsyłania do 15.XII
Komisja:
J.Haja
I.Napierała
M.Ryska
============
Wyniki:
1. miejsce - Maciej Gębiak
2. miejsce - Joanna Olszewska, Maria Łochińska, Marta Wagner (ex equo)
-
wyróżnienia: I.Miloch, M. Antkowiak, J.Żurek
Czas prezentacji do 2,5 min
Termin nadsyłania do 15.XII
Komisja:
J.Haja
I.Napierała
M.Ryska
============
Wyniki:
1. miejsce - Maciej Gębiak
2. miejsce - Joanna Olszewska, Maria Łochińska, Marta Wagner (ex equo)
-
wyróżnienia: I.Miloch, M. Antkowiak, J.Żurek
Zbiórka żywności
sobota, 11 grudnia 2010
XII WIMS -szachy indywidualne Poznań
Warunki atmosferyczne jakie panowały w sobotni poranek stawiały pod olbrzymim znakiem zapytania wyjazd naszej ekipy do Poznania. Zdecydowaliśmy się jednak wyruszyć. Kierował opiekun - Jacek Haja, ponadto wyruszyli: Aleks Dobroniecki, Kamil Sikorski i Magdalena Wróblewska. Ostatecznie udało nam się dotrzeć na czas. W pierwszej rundzie Magda zwyciężyła a chłopcy przegrali, później było różnie. Bardzo dobrze stał Kamil, który po szóstej rundzie miał 3 punkty ale nie udało mu się wykorzystać szansy i z trzech pozostałych partii wygrał tylko jedną - ostatnią. Jednak 4 punkty w takiej poważnej imprezie (finale wojewódzkim), to bardzo dobry wynik. Całkiem nieźle wypadła Magdalena, która ostatecznie zdobyła 3,5 punkta (tylko 0,5 pkt. mniej od zakładanego wyniku). Natomiast Aleks miał słabszy dzień, zdobył tylko 2 punkty i powinien szybko zapomnieć o tym turnieju. Bardzo dobrze wypadły młode reprezentantki naszego powiatu ze szkoły w Jabłkowie, które swój awans wywalczyły w Wapnie - Anita Sydow miała 4,5 a Weronika Sydow 4 punkty.
Na szczęście droga powrotna nie była już tak niebezpieczna (śnieg na drogach stopniał).
Nasza ekipa wróciła z mocnym postanowieniem poprawy wyniku w przyszłym roku. :-)
JH
„Tydzień Pluszowego Misia”
Historia misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych, Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent, ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Wydarzenie uwiecznił na rysunku Clifford Berryman. Rysunek ukazał się w gazecie „The Washington Post”. Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Misie, miśki, misiaczki
Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z małych i dorosłych ma swojego ulubionego Pluszaka. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu albo piękny i kolorowy zajmujący w domu honorowe miejsce. Może to być Miś, który posiada piękne, ważne imię ku czci i pamięci zacnych przodków, a może to być Miś zupełnie bez imienia. Miś Pluszowy nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.
„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”
To słynne zdanie, wyśpiewane przez Misia Uszatka, towarzyszy nam od najmłodszych lat i dlatego pod tym właśnie hasłem w bieżącym roku, po raz pierwszy w Zespole Szkół w Wapnie, obchodzony był Tydzień Pluszowego Misia. Przez siedem dni szkoła udekorowana była pracami plastycznymi przedstawiającymi postać misia, a wykonanymi przez uczniów. W bibliotece uczniowie nie tylko mieli okazję zobaczyć wystawę maskotek i książek, ale również, czytając gazetkę ścienną, zapoznali się z postaciami misiów z różnych bajek m.in. z Misiem Uszatkiem, Colargolem, Misiem Yogi, Paddingtonem, Kubusiem Puchatkiem, Gumisiami.
Całemu przedsięwzięciu, przygotowanemu przez bibliotekarkę Natalię Baliniak, towarzyszyły różnorodne zadania. Do najważniejszych należało noszenie przez uczniów i nauczycieli pluszowych misiaków.
Każda klasa wykonała postać misia i zawiesiła go na drzwiach swojej pracowni. W bibliotece trwała wystawa przyniesionych przez uczniów pluszowych misiów, a także wystawa książek o przygodach misiów. W każdą przerwę, również w bibliotece, chętni uczniowie czytali młodszym kolegom i koleżankom wiersze, opowiadania i bajki o misiach.
Podczas przerw uczniowie mieli okazje śpiewać, tańczyć i bawić się przy „miniowych” piosenkach.
Konkursy i nagrody
Podczas Tygodnia Pluszowego Misia bibliotekarka przeprowadziła w klasach II i III szkoły podstawowej lekcje z „udziałem” pluszowych misiów przyniesionych przez uczniów.
W klasach II i III został ogłoszony konkurs pod hasłem „Mój przyjaciel miś”. Zwycięzcą została Weronika Żarnowska, a wyróżnienie otrzymały Oliwia Nowakowska i Weronika Wiśniewska.
Przez cały tydzień organizator akcji obserwował zaangażowanie wszystkich osób i w ostatnim dniu, podczas apelu, przyznał nagrody w poszczególnych kategoriach:
NAJWIĘKSZY PRZYJACIEL MISIÓW – Malwina Mrozowska – wykonała strój misia i przez cały tydzień uczennica aktywnie uczestniczyła w zabawach organizowanych w bibliotece,
KLASY NAJBARDZIEJ ZAANGAŻOWANEJ W AKCJĘ TYDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – III a Gimnazjum – klasa wykonała gazetkę o misiach, zorganizowała w sali wystawę misiów i książek; uczniowie wykonali portrety misiów, które również zostały wyeksponowane w izbie lekcyjnej; w imieniu Kubusia Puchatka napisali list do dzieci z prośbą, by dzieci nigdy nie zapomniały o misiach oraz wykonali instrukcję obsługi misia,
UCZNIA, KTÓRY SWOIM CZYTANIEM ZAINTERESOWAŁ DZIECI – Bartosz Tomassi – uczeń z chęcią i zaangażowaniem czytał bajki młodszym dzieciom, wzbudzając ich zainteresowanie i ciekawość,
NAJWIĘKSZEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE, KTÓRY TOWARZYSZYŁ KLASIE PODCZAS TYGODNIA PLUSZOWEGO MISIA- Natan Piasecki – uczeń przyniósł ogromnego Kubusia Puchatka, który obserwował uczniów podczas lekcji,
Iwona Ratajczak
WŁAŚCICIELKA NAJWIĘKSZEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE, KTÓRY OTRZYMAŁ NAGRODĘ ZA TO, ŻE AKTYWNIE TOWARZYSZYŁ WSZYSTKIM PODCZAS TYGODNIA PLUSZOWEGO MISIA. Duży miś towarzyszył mi podczas przerw, a także zajmował zacne miejsce za biurkiem w trakcie lekcji.
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych, Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent, ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Wydarzenie uwiecznił na rysunku Clifford Berryman. Rysunek ukazał się w gazecie „The Washington Post”. Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Misie, miśki, misiaczki
Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z małych i dorosłych ma swojego ulubionego Pluszaka. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu albo piękny i kolorowy zajmujący w domu honorowe miejsce. Może to być Miś, który posiada piękne, ważne imię ku czci i pamięci zacnych przodków, a może to być Miś zupełnie bez imienia. Miś Pluszowy nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.
„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”
To słynne zdanie, wyśpiewane przez Misia Uszatka, towarzyszy nam od najmłodszych lat i dlatego pod tym właśnie hasłem w bieżącym roku, po raz pierwszy w Zespole Szkół w Wapnie, obchodzony był Tydzień Pluszowego Misia. Przez siedem dni szkoła udekorowana była pracami plastycznymi przedstawiającymi postać misia, a wykonanymi przez uczniów. W bibliotece uczniowie nie tylko mieli okazję zobaczyć wystawę maskotek i książek, ale również, czytając gazetkę ścienną, zapoznali się z postaciami misiów z różnych bajek m.in. z Misiem Uszatkiem, Colargolem, Misiem Yogi, Paddingtonem, Kubusiem Puchatkiem, Gumisiami.
Całemu przedsięwzięciu, przygotowanemu przez bibliotekarkę Natalię Baliniak, towarzyszyły różnorodne zadania. Do najważniejszych należało noszenie przez uczniów i nauczycieli pluszowych misiaków.
Każda klasa wykonała postać misia i zawiesiła go na drzwiach swojej pracowni. W bibliotece trwała wystawa przyniesionych przez uczniów pluszowych misiów, a także wystawa książek o przygodach misiów. W każdą przerwę, również w bibliotece, chętni uczniowie czytali młodszym kolegom i koleżankom wiersze, opowiadania i bajki o misiach.
Podczas przerw uczniowie mieli okazje śpiewać, tańczyć i bawić się przy „miniowych” piosenkach.
Konkursy i nagrody
Podczas Tygodnia Pluszowego Misia bibliotekarka przeprowadziła w klasach II i III szkoły podstawowej lekcje z „udziałem” pluszowych misiów przyniesionych przez uczniów.
W klasach II i III został ogłoszony konkurs pod hasłem „Mój przyjaciel miś”. Zwycięzcą została Weronika Żarnowska, a wyróżnienie otrzymały Oliwia Nowakowska i Weronika Wiśniewska.
Przez cały tydzień organizator akcji obserwował zaangażowanie wszystkich osób i w ostatnim dniu, podczas apelu, przyznał nagrody w poszczególnych kategoriach:
NAJWIĘKSZY PRZYJACIEL MISIÓW – Malwina Mrozowska – wykonała strój misia i przez cały tydzień uczennica aktywnie uczestniczyła w zabawach organizowanych w bibliotece,
KLASY NAJBARDZIEJ ZAANGAŻOWANEJ W AKCJĘ TYDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – III a Gimnazjum – klasa wykonała gazetkę o misiach, zorganizowała w sali wystawę misiów i książek; uczniowie wykonali portrety misiów, które również zostały wyeksponowane w izbie lekcyjnej; w imieniu Kubusia Puchatka napisali list do dzieci z prośbą, by dzieci nigdy nie zapomniały o misiach oraz wykonali instrukcję obsługi misia,
UCZNIA, KTÓRY SWOIM CZYTANIEM ZAINTERESOWAŁ DZIECI – Bartosz Tomassi – uczeń z chęcią i zaangażowaniem czytał bajki młodszym dzieciom, wzbudzając ich zainteresowanie i ciekawość,
NAJWIĘKSZEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE, KTÓRY TOWARZYSZYŁ KLASIE PODCZAS TYGODNIA PLUSZOWEGO MISIA- Natan Piasecki – uczeń przyniósł ogromnego Kubusia Puchatka, który obserwował uczniów podczas lekcji,
Iwona Ratajczak
WŁAŚCICIELKA NAJWIĘKSZEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE, KTÓRY OTRZYMAŁ NAGRODĘ ZA TO, ŻE AKTYWNIE TOWARZYSZYŁ WSZYSTKIM PODCZAS TYGODNIA PLUSZOWEGO MISIA. Duży miś towarzyszył mi podczas przerw, a także zajmował zacne miejsce za biurkiem w trakcie lekcji.
czwartek, 9 grudnia 2010
Spotkanie dla rodziców
Konkurs j. niemieckiego Wydawnictwa PWN
środa, 8 grudnia 2010
WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO – ETAP REJONOWY
W dniu 27 listopada 2010 r. w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego – etap rejonowy, udział wzięły Weronika Bąk i Joanna Olszewska – uczennice klasy III a naszego Gimnazjum, które przygotowywała mgr Iwona Miloch. Uczennicom gratulujemy sukcesów. Na tym etapie ukończyły swój udział w konkursie, który odbył się w Poznaniu.
SAMORZĄDNA PODSTAWÓWKA
Praca samorządu uczniowskiego w I semestrze rozpoczęła się od wyborów
RSU w skład którego weszli następujący uczniowie:
przewodnicząca – Jowita Szejner kl.6a
z-ca przewodniczącej –Kinga Walczak kl.6b
sekretarz- Oliwia Lemańska kl.6a
skarbnik- Martyna Rybarczyk kl.6a
Na podstawie propozycji uczniów opracowany został plan pracy samorządu uczniowskiego na rok szkolny 2010/2011. W październiku wykonaliśmy gazetkę na Dzień Edukacji Narodowej. W listopadzie przeprowadziliśmy sprzedaż rogali „marcińskich”, które sprzedawaliśmy za symboliczną złotówkę. Akcja, jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów jak i pracowników szkoły. Ze sprzedaży rogali samorząd zebrał 140 zł. Dzień 21 listopada to Święto Pracownika Socjalnego. W tym dniu przedstawiciele samorządu uczniowskiego naszej szkoły razem z opiekunem odwiedzają pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wapnie. Nie zapomnieliśmy o tych wyjątkowych ludziach i w tym roku. Rada samorządu SP tradycyjnie zakupiła wiązankę kwiatów i wraz z życzeniami udała się do GOPS-u. Wizyta upłynęła nam na ciekawej rozmowie przy herbacie i ciastkach. Zorganizowaliśmy również dyskotekę andrzejkową w klubie VIVA, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. 7 grudnia przeprowadziliśmy sprzedaż pierników mikołajkowych z których zebraliśmy 53 zł. Zorganizowaliśmy również akcje: „góra grosza”, zbiórka makulatury. Aby pozyskać pieniądze prowadzimy cotygodniową sprzedaż pączków lub murzynków.
Opiekun Samorządu
Magdalena Maroszek
RSU w skład którego weszli następujący uczniowie:
przewodnicząca – Jowita Szejner kl.6a
z-ca przewodniczącej –Kinga Walczak kl.6b
sekretarz- Oliwia Lemańska kl.6a
skarbnik- Martyna Rybarczyk kl.6a
Na podstawie propozycji uczniów opracowany został plan pracy samorządu uczniowskiego na rok szkolny 2010/2011. W październiku wykonaliśmy gazetkę na Dzień Edukacji Narodowej. W listopadzie przeprowadziliśmy sprzedaż rogali „marcińskich”, które sprzedawaliśmy za symboliczną złotówkę. Akcja, jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów jak i pracowników szkoły. Ze sprzedaży rogali samorząd zebrał 140 zł. Dzień 21 listopada to Święto Pracownika Socjalnego. W tym dniu przedstawiciele samorządu uczniowskiego naszej szkoły razem z opiekunem odwiedzają pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wapnie. Nie zapomnieliśmy o tych wyjątkowych ludziach i w tym roku. Rada samorządu SP tradycyjnie zakupiła wiązankę kwiatów i wraz z życzeniami udała się do GOPS-u. Wizyta upłynęła nam na ciekawej rozmowie przy herbacie i ciastkach. Zorganizowaliśmy również dyskotekę andrzejkową w klubie VIVA, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. 7 grudnia przeprowadziliśmy sprzedaż pierników mikołajkowych z których zebraliśmy 53 zł. Zorganizowaliśmy również akcje: „góra grosza”, zbiórka makulatury. Aby pozyskać pieniądze prowadzimy cotygodniową sprzedaż pączków lub murzynków.
Opiekun Samorządu
Magdalena Maroszek
wtorek, 7 grudnia 2010
POMÓŻMY CHORYM DZIECIOM!
Włączmy się do Wielkiej Świątecznej Akcji naszej szkoły i Tygodnika wągrowieckiego ”NIE JESTEŚ SAM”.
Akcja, która trwa od 7-20 grudnia 2010 r. ma na celu umilenie pobytu i podarowanie odrobiny radości w okresie Świąt Bożego Narodzenia małym pacjentom przebywającym na oddziale dziecięcym w Powiatowym Szpitalu w Wągrowcu.
W związku z tym zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w tej akcji i ofiarowanie chorym dzieciom m.in:
⁃maskotek
⁃gier planszowych
⁃puzzli ⁃zabawek
⁃książeczek
⁃bajek na DVD
⁃itp.
Wszyscy ofiarodawcy otrzymają pochwały i przyczynią się do uśmiechu na twarzy chorych dzieci.
Organizator akcji: Anna Markiewicz-Kluczyńska
poniedziałek, 6 grudnia 2010
Barbórka w Wapnie
Barbórka to święto nie tylko górników wydobywających węgiel. Obchodzą ją także tzw. biali górnicy, czyli ci z kopalni soli. Wapno zawdzięcza swój rozwój właśnie nieistniejącej już kopalni soli. Budynek naszej szkoły powstał w latach 30-tych ubiegłego wieku dzięki kopalni . Początek budowy wapieńskiej kopalni miał miejsce w roku 1911. W przyszłym roku obchodzić będziemy 100-lecie powstania kopalni. W związku z tym z inicjatywy p. Zygmunta Kubasika rok 2011 jest rokiem obchodów powstania kopalni. Głównym organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Wapno. Barbórkowe święto stało się jednym z etapów tych obchodów. Stąd kilka fotograficznych migawek z tegorocznej wapieńskiej Barbórki. Zaczęło się od mszy w kościele Św. Barbary w Wapnie celebrowanej przez proboszcza miejscowej parafii ks. Adama Dyderskiego. Po mszy wszyscy udali się pod Pomnik Pamięci Górniczej, gdzie złożono wiązanki kwiatów a następnie do Klubu Viva. Tam oficjalnie zainaugurowano obchody 100 rocznicy powstania kopalni soli. Uroczystość prowadził p. Grzegorz Pietrzycki a plan obchodów przedstawił prezes SnRRGW p. Leonard Przesławski. Głównym punktem była premierowa projekcja filmu dokumentalnego "Bohaterowie z Wapna" w reżyserii Jerzego Jernasa. Film powstał w ramach dotacji z Wielkopolskiego Funduszu Filmowego oraz Muzeum Historii Polski. Jego producentami jest Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów PTAAAK oraz Estrada Poznańska. Po części oficjalnej górnicy i pracownicy byłej kopalni udali się do baru "Stacja" na tradycyjne barbórkowe spotkanie.
MR
zobacz
Logo rocznicy
Już w listopadzie rozstrzygnięty został konkurs na logo obchodów 100 rocznicy powstania kopalni soli w Wapnie. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Wapno. Zwyciężył p. Jacek Haja (nauczyciel naszej szkoły) i jego projekt zostanie wykorzystany jako oficjalne logo obchodów. Drugie miejsce zajęła praca naszej uczennicy Zuzanny Szambelan a trzecia p. Anny Sytek.
MR
czwartek, 2 grudnia 2010
Atak zimy
Po mrozach przyszła kolej na śnieg - sypało i zamiatało tak, że autobus szkolny niestety nie dowoził.
===========
W związku z nieprzewidywalną pogodą DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA zostaje zmieniony na TYDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!! Pluszaki mogą nam towarzyszyć przez cały tydzień!
===========
poczytaj o rozgrywkach siatkówki .pdf