piątek, 1 czerwca 2018

Mistrzostwa SP w rzucie oszczepem i biegach

Mistrzowski konkurs w rzucie oszczepem zgromadził ledwie czwórkę uczestników. Mimo to rywalizacja trwała do ostatniego rzutu. W kategorii dziewcząt walkę podjęła jedynie Z. Skoczylas, która rozkręcała się z każdym rzutem. Wśród chłopców pewnie zwyciężył faworyt - D. Wlizło. Bezpośrednio za jego plecami prawie do końca utrzymywał się M. Głąb, jednak w ostatnim rzucie wyprzedził go M. Bednarski, tym samym zajmując drugie miejsce.

Następnego dnia odbyły się konkurencje biegowe na 600 i 1000 m. Największa rywalizacja była wśród dziewcząt, gdzie w kategorii klas 4-6 wystartowało pięć uczestniczek, a w kategorii 7-3 G dwie. Najszybciej dystans 600 m pokonały dwie Oliwie - Jach i Kusz, zwyciężając w swoich kategoriach. Wśród chłopców, którzy biegli na 1000 m, pierwsze miejsca zajęli M. Wawrzyniak i M. Bednarski.