piątek, 30 marca 2018

Mistrzostwa SP w Streetballu / Wielkopolski Turniej Orlika

Korzystając z wolnego od zajęć lekcyjnych czwartku, w sali sportowej SP w Wapnie odbył się turniej koszykówki ulicznej, znanej jako streetball. Pokrótce przybliżając zasady tej dyscypliny - gra się na jeden kosz, trzech na trzech, na połowie boiska do koszykówki.
Do turnieju przystąpiło pięć drużyn, w tym cztery dziewczęce dodatkowo rywalizujące między sobą w Wielkopolskim Turnieju Orlika. Razem z jedną drużyną chłopięcą dziewczyny walczyły natomiast o tytuł Mistrza SP w Wapnie. Mistrzostwo w dobrym stylu wywalczyła drużyna Walców z Wapna. Nazwa nieprzypadkowa - ci sami zawodnicy (wespół z kilkoma kolegami) wywalczyli wicemistrzostwo SP w piłce siatkowej. Tym razem nie mieli sobie równych. Na drugim miejscu, a pierwszym w Turnieju Orlika, zakończyły rozgrywki zawodniczki No Name XD. Odpowiednio trzecie i drugie miejsce podium wywalczyły dziewczyny z Rainbow Power. Najlepszym strzelcem Mistrzostw SP został Filip Majchrowicz z Walców. Dokumentowanie przebiegu turnieju i obsługę tablicy zapewnili Dawid Wlizło i Artur Markiewicz.

1. Walce z Wapna: Marcel Jaruzal (3 punkty), Kacper Hałas, Filip Majchrowicz (7), Ksawier Pawłowski (6).
2. No Name XD: Kinga Pisarek, Edyta Pijanowska (1), Sonata Raczkowska (3), Ewelina Maślanka (1).
3. Rainbow Power: Agata Szewczuk, Martyna Dalka (2), Kimbali Ajwang.
4. ApoGQueens: Nicola Ridiger (1), Wiktoria Grajek, Iga Sajnaj, Paula Kruś (1).
5. Wonder Women: Kinga Jaruzal, Wiktoria Głąb, Aleksandra Sajnaj, Kornelia Pietrus (1).