poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

           Nowy rok szkolny 2017/2018 dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Wapnie rozpocznie się w dniu 4 września 2017 r. o godz. 10:00 na Sali sportowej. Wcześniej, o godz. 9:00 w intencji uczniów rozpoczynających Nowy Rok Szkolny, w kościele Św. Barbary w Wapnie, zostanie odprawiona Msza Św.
           Pod wieloma względami będzie to rok szczególny. Przede wszystkim z dniem z dniem 1-go września 2017 r. wszyscy nasi uczniowie staną się uczniami Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Wapnie. Gimnazjaliści będą kontynuowali edukację również w naszej szkole w tzw. oddziałach gimnazjalnych. Nowe programy nauczania czekają na uczniów klas I, IV i VII, bo wracamy do szkoły 8-mio klasowej. Dość nietypowo, bo już we wrześniu i to w pierwszym tygodniu, odbędą się rekolekcje. Z okazji Misji Parafialnych przed konsekracją kościoła, w dniach 6, 7 i 8 września uczniowie wezmą udział w rekolekcjach, a nie będzie już w tym roku rekolekcji wielkopostnych. Przy czym w dniach rekolekcji uczniowie (wszyscy) rozpoczynają zajęcia w szkole, a następnie w grupach udadzą się do kościoła. Szczegóły znajdują się w ogłoszeniu ks. Proboszcza oraz zostaną podane w szkole.
W trakcie roku szkolnego będą również prowadzone w szkole remonty. Te planowane wcześniej zakończą się zgodnie z harmonogramem. W czasie wakacji wymalowaliśmy ostatnią część korytarza i klatkę schodową, kończąc remonty ciągów komunikacyjnych. Odnowiony, a właściwie nowy jest również gabinet pedagoga szkolnego. W trakcie roku będą prowadzone natomiast remonty związane z likwidacją skutków burzy i zalania pomieszczeń szkolnych, głównie nowej sali sportowej i szatni. Mamy jednak nadzieję, że tylko w niewielkim stopniu spowodują one utrudnienia w zajęciach szkolnych.
Tak jak w II semestrze, od września nie będzie II zmiany dla uczniów klas I-III. Wszyscy będą zaczynać naukę o godz. 8:00. Wszystkie podręczniki (oprócz religii) uczniowie otrzymają za darmo – zostaną im wypożyczone ze szkolnej biblioteki. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o bardzo wiele nowych pozycji, zakupionych dzięki udziałowi w projekcie „Narodowy Program Rozwoju  Czytelnictwa”. Zachęcamy do ich wypożyczania. Być może jeszcze w tym roku szkole uda się pozyskać nowe wyposażenie techniczne – ale poczekajmy.
Zapraszamy wszystkich na inaugurację roku szkolnego 2017/2018. /JB/
______

Obiady w stołówce szkolnej będą wydawane od dnia 11 września. Zapisy na obiady u pani intendent do dnia 6 września br.
______
Podręczniki i ćwiczenia do religii należy nabywać we własnym zakresie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz