piątek, 28 kwietnia 2017

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Święto Konstytucji 3 Maja


Za kilka dni - w poniedziałek 2 maja - będziemy obchodzić święto - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej a we wtorek 3 maja Święto Konstytucji 3 Maja.
Dzień Flagi jest obchodzony od 12 lat - od 2004 r. Święto to zostało wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. Obchodzimy je 2 maja, a więc dzień przed rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które jest jednym z najważniejszych polskich świąt a także w rocznicę wywieszenia przez polskich żołnierzy biało-czerwonej flagi na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie w 1945 r.
2 maja obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
3 maja obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych i narodowych - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Jej myślą przewodnią było ratowanie zagrożonej Ojczyzny.
Biało-czerwona flaga jest symbolem naszej Ojczyzny, jest naszym znakiem rozpoznawczym, czymś co nas wyróżnia a jej wywieszenie najprostszym przejawem patriotyzmu. Na tyle prostym i nieskomplikowanym, że mogą to zrobić praktycznie wszyscy.


Spróbujcie zachęcić swoich rodziców i namówić ich do wywieszenia polskiej flagi na ścianie domu, mieszkania albo bloku, w którym mieszkacie lub na balkonie. To naprawdę bardzo proste. Flagę można także umieścić w oknie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz