poniedziałek, 6 lutego 2017

Graj Muzyka!

W sobotę, 28 stycznia odbył się w Wągrowcu XII Powiatowy Konkurs Wokalistów „GRAJ MUZYKA!2017”. Tak właśnie, śpiewająco, rozpoczęło akcję feryjną Ognisko Pracy Pozaszkolnej. W tym dniu zjeżdżają się dzieci i młodzież z całego powiatu wągrowieckiego do I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Klasztornej, aby bawić i wzruszać piosenką. I zasada właściwie jest jedna: trzeba śpiewać w języku polskim.
Tegoroczne reprezentantki naszej szkoły to: Amelia Łasut i Kinga Maciejewska w kategorii szkół podstawowych oraz Izabela Rajnik w kategorii szkół gimnazjalnych.
Amelka zaśpiewała piosenkę z filmu „Zaczarowana” – „Pracować będzie lżej”. Kinga – Powietrze” z rep. Natalii Szroeder. Iza – „Jest cudnie” z rep. Maryli Rodowicz. Mam nadzieję, że będzie okazja, abyśmy wszyscy posłuchali tych wykonań, bo naprawdę warto.
A co na to jury?
Amelka otrzymała wyróżnienie. Przewodnicząca jury długo nie chciała wypuścić z rąk naszej początkującej wokalistki, okazując absolutny zachwyt nad jej aktorskimi i kabaretowymi zdolnościami i pełnym zrozumieniem tego, o czym się śpiewa. I muszę dodać, iż nie pamiętam takiej sytuacji na przestrzeni lat!
Iza zdobyła III miejsce. Zaśpiewała pięknie, wzruszająco i dojrzale. Nic dodać, nic ująć.
Do konkursu w kategorii szkół podstawowych przystąpiło 45 osób, a w kategorii szkół gimnazjalnych 21.
Ogromne podziękowania dla wszystkich dziewczyn i zaangażowanych mam!
Gratulacje dla nagrodzonych!

A.Rajewska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz