wtorek, 18 października 2016

Noc Naukowców

30 września 2016 roku w Poznaniu odbyła się ogólnopolska akcja „Noc Naukowców” (www.nocnaukowcow.pl). Impreza miała miejsce już po raz dziesiąty i tym razem na to niecodzienne wydarzenie wybrała się grupa 52 uczniów gimnazjum z naszej szkoły pod opieką Ilony Godawy, Moniki Stachowiak, Ewy Ryski oraz Anny Wagner. Naszym celem była znana Poznańska uczelnia - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy o 15:30, a w godzinę później grupa była już na miejscu. Nowoczesne budynki wydziału: biologii, chemii, fizyki i historii robiły niemałe wrażenie. Każdy mógł się po nich poruszać samodzielnie i zagłębiać się w tajemnice świata naukowego i stać się prawdziwą jego częścią.
W korytarzach budynków uniwersyteckich znajdowało się wiele stanowisk naukowych, przyciągających swoją różnorodnością - od przygotowanych przysmaków z glonów poprzez zdrowe napary ziołowe, smaczne lody z ciekłego azotu, do tematycznych konkursów z nagrodami. Istniała również możliwość zobaczenia kolekcji owadów egzotycznych takich jak : patyczaki, krocionogi, straszyki czy też ślimaki azjatyckie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i obejrzeć widowiskowe wystawy, doświadczenia, które ściśle były powiązane z określonym tematem.


Do Wapna grupa wróciła ok. godziny 24, a - w czasie powrotu - w autobusie nie milkły dyskusje o ciekawym świecie otaczającej nas fizyki, chemii, biologii, geografii i historii. Warto było!

Ilona Godawa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz