niedziela, 26 czerwca 2016

Magia teatru


   9 czerwca br. o godz. 700, pełni entuzjazmu i gotowi na przyjęcie niezapomnianych wrażeń, wyruszyliśmy, tj. 18 uczniów klasy IV b wraz z opiekunami (p. A. Piechowiak i p. M. Szulczewską), na wycieczkę edukacyjno – artystyczną, podczas której mieliśmy odkrywać piękno stolicy Wielkopolski.
Po ponad dwugodzinnej, trochę nużącej podróży i staniu w ulicznych poznańskich korkach, dotarliśmy do celu. Kierowca autokaru, pan Sławek wysadził nas tuż przed wejściem do Fundacji Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS zajmującej się szerzeniem edukacji artystycznej wśród dzieci i młodzieży. Poznaliśmy tutaj dwie sympatyczne panie: Dorotę – pracownika Fundacji i Olę – wolontariuszkę, które zapoznały nas z programem czekających nas zajęć.
   Po krótkim spacerze w ich towarzystwie przybyliśmy do Teatru Muzycznego. Do jego wnętrza dostaliśmy się wejściem służbowym, przeznaczonym tylko dla artystów, m.in. takich, jak my! Na korytarzu spotkaliśmy, spieszących się do pracy aktorów i reżyserów przygotowujących nowe spektakle, którzy bardzo mile nas przywitali.
   Po zakamarkach TM oprowadzały nas i wtajemniczały w niecodzienne sekrety, panie: Basia – kierownik do spraw marketingu i praktykantka – Joasia. Zwiedziliśmy wyjątkowe, niedostępne dla szerokiej publiczności miejsca: rekwizytornię, pracownię charakteryzatorsko-perukarską, garderobę oraz biuro marketingowe. Wszędzie dokładnie informowano nas o zakresie obowiązków poszczególnych pracowników oraz cierpliwie odpowiadano na zadawane przez nas pytania. We wszystkich pomieszczeniach mogliśmy dotknąć znajdujące się tam przedmioty, a nawet – niektóre z nich … założyć, przeistaczając się tym samym w przeróżnych filmowych i teatralnych bohaterów. Byliśmy również świadkami zajęć baletu i uczestniczyliśmy w próbie musicalu Nie ma jak lata 20.,lata 30. Niektórzy z nas po raz pierwszy słuchali tego rodzaju utworów. Wszyscy byliśmy, nimi i ich wykonawcami, wprost zachwyceni! Na pożegnanie, w biurze marketingowym otrzymaliśmy drobne podarunki i zaproszenie na najbliższe spektakle przeznaczone dla młodych widzów. Mamy nadzieję, że wkrótce z tego zaproszenia skorzystamy.
   Po powrocie do siedziby Fundacji spożyliśmy krótki posiłek, a następnie pani Dorota przeprowadziła szereg zajęć przygotowawczych – ćwiczenia ruchowe, oddechowe i plastyczne – rozwijające naszą sprawność fizyczną oraz wyobraźnię, po których sami staliśmy się aktorami! Na oświetlonej reflektorami scenie wszyscy wcieliliśmy się w powierzone role. Zabawy i śmiechu nie było końca! Trudno nam było się rozstać z przemiłą opiekunką.
   Po kolejnym spacerze dotarliśmy do McDonald's na długo oczekiwany posiłek. Następnie spacerowaliśmy po Starym Rynku, gdzie – jak nakazuje tradycja, zakupiliśmy wiele pamiątek. Mieliśmy też okazję zrobić sobie zdjęcie z koziołkami poznańskimi, które dla nas zeszły z ratuszowej wieży.
   Zmęczeni, ale pełni wrażeń powróciliśmy do rodzinnych domów z postanowieniem, że wkrótce musimy to powtórzyć!
Składamy serdeczne podziękowania paniom: Dorocie, Oli, Basi i Joasi oraz panu Sławkowi, dzięki których życzliwości i cierpliwości mieliśmy możliwość przeżyć wyjątkowe chwile.
O tym, jak świetnie się bawiliśmy – świadczą poniższe zdjęcia.


Klasa IV b wraz z opiekunami
-
FOTO (MS)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz