sobota, 18 czerwca 2016

FINISZ GŁOSOWANIA! ( ... a TY?)

LINK do GŁOSOWANIA! (<< głosuj!)
Ostatnie dni, ostatnie godziny, ostatnie minuty ...
Osiemnastego czerwca (21-go, dopiero po weryfikacji) dowiemy się, czy się udało awansować.
Każde wybory/głosowania niosą ze sobą pewne uciążliwości. PRZEPRASZAMY tych, którym to przeszkadzało ale inaczej się nie da. 
Zaczynaliśmy od NICZEGO, udało się nagrać całkiem zgrabny FILM! 
Nie było łatwo, bo nie mieliśmy środków na scenografię, na kostiumy. Nie chcieliśmy tracić czasu na próby. Postawiliśmy WSZYSTKO na spontaniczność i serce! Finał filmu był znakomity! Wielu uczniów jeszcze do dzisiaj wspomina (i jeszcze długo będzie pamiętać) ciarki przy końcowych okrzykach! Teraz jeszcze głosowanie (a później ewentualnie JURY)! Głosowanie zaczęło się bardzo przeciętnie, chociaż byli tacy, którzy od samego początku dawali z siebie wszystko! (DZIĘKUJEMY!) Staraliśmy się stopniowo rozkręcać aktywność - przede wszystkim na FB, zachęcaliśmy do polubień i udostępniania!
TERAZ wracamy do początku, do szkolnej strony (czyli TU)!
KAŻDY (!) ma teraz szansę wywołać "efekt motyla" (i zobaczyć, czy ten efekt nastąpi)!
Pod tym wpisem (jak i pod każdym innym) jest taki pasek.
Chcielibyśmy, aby każdy (!) uczeń i KAŻDY sympatyk tego "projektu" przynajmniej raz (a najlepiej codziennie do piątku przynajmniej raz) kliknął w tę (wskazaną) ikonę. Wyskoczy wtedy okienko z możliwością wskazania miejsca udostępnienia oraz z miejscem na wpisanie tekstu. Można nie pisać nic, można krótko np. "Powodzenia!", można zaapelować np. "Pomóżcie Przyjaciele!", można zachęcić np. "Przeczytaj :-)", można zainteresować np. "Zobaczcie koniecznie co się dzieje w WAPNIE!", można się pochwalić np. "Ja też brałe(a)m udział w tej AKCJI!", można wymyślić coś własnego, niesamowitego!!!
(oprócz może odwołań politycznych itp. niewłaściwych dla strony szkolnej)
____________________________________________
Codziennie będą dodawane zrzuty ekranowe ze statystyk serwera, aby każdy odwiedzający miał pojęcie o stanie akcji. :)
____________________________________________
po 100 minutach od opublikowania wpisu statystyki wygladają

_______________________________________________

______________________________________________________________________
Jak LWY bronimy 14. miejsca :)


trochę spadły statystyki szkolnej strony ... ale ważniejsze są głosy :)
liczą się również niekonwencjonalne pomysły (próbowałem sprzedać boisko na OLX) :)
a dokładniej wstęp na boisko za oddanie głosu :)

Wtorek tuż przed 16-ą miejsce 16-e ale kolejna szkoła daleko za nami a do 12-go brakuje "tylko" ok. 0,5 tys.
_______________________________________________
Niestety ... jesteśmy "za burtą", na pewno zmęczenie daje się we znaki. Zostały jeszcze dwa dni głosowania i walczyć ... TRZEBA!
2 godziny później ...
czwartek rano - poniżej

_____________________________________________________________________
Za chwilę mecz Polska-Niemcy na ME :)

_________________________________________________________________
Jednak udało się zrobić wynik pięciocyfrowy :)
BURZA wiele namieszała, nie tak się miało skończyć. Miał być "szturm" w głosowaniu ale jak tu głosować skoro prądu nie ma (przez większość dnia). Z drugiej strony skoro ten "motyl" (z "efektu motyla") miał wywołać burzę, no to ją WYWOŁAŁ. Niedość, że była prawdziwa burza z wichurą i piorunami, to może być jeszcze burza z głosowaniem. Taki konkurs wywołał wiele emocji. Wiele osób się naprawdę zaangażowało i poświęciło i były to nawet osoby spoza Wapna. Jako jedna z osób, które przyczyniły się do tego "zamieszania" chciałbym WSZYSTKIM, którzy głosowali na nasz film OGROMNIE PODZIĘKOWAĆ! Bez względu na efekt końcowy pokazaliście DOBRO, jakie macie w sercach! Myślę, że możecie być dumni ze swojej postawy bez względu na wynik głosowania.
Obserwując przebieg głosowania widać, że prowadzi ono do olbrzymich wypaczeń. Doskonale wiemy jak trudno pozyskać głos. Ile trzeba tłumaczyć, prosić, czy wręcz żebrać. Organizatorzy mają dość szczegółowy regulamin. Teoretycznie starają się zapobiec oszustwom ale w wirtualnej rzeczywistości nie jest to możliwe. Teoretycznie dokonywali weryfikacji wyników i podawali z jakich adresów nie wolno głosować ale bardzo łatwo znaleźć inne podobne serwery pocztowe, z których głosy były zaliczane. Trudno sobie wyobrazić jak organizatorzy wyobrażają sobie weryfikację oddanych głosów. Tak naprawdę wydaje się to niemożliwe. Teoretycznie celem konkursu było stworzenie filmików-wizytówek ale wystarczy popatrzeć ile wyświetleń mają te filmiki. Wiele z nich było naprawdę super. Cóż z tego jeśli szkoła nie potrafi się przebić w głosowaniu. Nawet najlepszy film nie miałby w takim przypadku szans. 
Mam pomysł na zmianę formuły konkursu. Skoro już każda szkoła ma stworzony profil na serwerze organizatora i do tego są jeszcze dokumenty. Proponuję aby każda szkoła mogła przyznawać innym szkołom np. 3 pkt. 2 pkt. i 1 pkt. Tzn. każda szkoła wybiera jej zdaniem trzy (albo inną liczbę) najlepsze filmiki. W ten sposób w wyniku (nawet jawnego) głosowania szkół powstałaby lista rankingowa najlepszych filmików. Mogłaby być ona ostatecznym kryterium wyłonienia zwycięzcy albo ewentualnie z takiej najlepszej dwudziestki wybierałoby JURY. Przy takim systemie wielkość miejscowości nie odgrywałaby roli. Nawet jeśli jakieś szkoły by się dogadywały  (my wam 2 punkty a wy nam 2), to nie miałoby większego znaczenia dla ostatecznej listy a gdyby głosowanie było jawne, to ... tym bardziej byłby wstyd. Każda szkoła sama decydowałaby jak rozdysponować punkty i każda metoda byłaby dobra a mogłaby to być ankieta/głosowanie wśród uczniów. Szkoła mogłaby powołać takie swoje małe jury (jako inna metoda). Ostateczną decyzję podejmowałby dyrektor danej szkoły, czy opiekun profilu - wtedy byłaby odpowiedzialność. Czas zmarnowany na wypisywanie do znajomych, czy zakładanie fikcyjnych kont można by wtedy poświecić na spokojne obejrzenie prac konkursowych innych szkół i to by się mogło naprawdę przydać, bo takie przykłady byłyby bardzo pouczające dla wszystkich.
Teraz pozostaje czekać na wyniki głosowania.
DZIĘKUJEMY3 komentarze:

  1. Komentarze też można dopisywać, mam nadzieję pozytywne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Statystyki pokazują, że dochodzimy do ok. 800 głosów dziennie. Zakładamy plan minimum, to 12 miejsce, które powinno nam dać udział w grupie finałowej. Aby to osiągnąć, potrzebne by było ok. 900-950 głosów. Jesteśmy w stanie taki wynik osiągnąć. Ale potrzebujemy jeszcze większej mobilizacji (jak nasi piłkarze wczoraj). Przykro było by odpaść na finiszu. Dlatego zróbmy wszystko, bądźmy natarczywi i przypominajmy wszystkim o codziennym głosowaniu. poszukajmy rezerw i GŁOSUJMY !. Pozdrawiam - Janusz Bilski.

    OdpowiedzUsuń