niedziela, 10 kwietnia 2016

ZŁOTA WIEŻA - powiatowa

W niedzielny poranek, w salach naszej szkoły rozgrywane były już kolejny raz, finały powiatowe "Złotej Wieży" w szachach i w warcabach.
W rozgrywkach szachowych Gmina Wapno była reprezentowana przez uczniów: Weronika Marglarczyk, Adrian i Marcin Głąb oraz Dawid Wlizło. Nasi szachiści przegrali tylko z doświadczoną, rodzinną reprezentacją Gminy Skoki (Przemysław, Weronika i Anita Sydow oraz Bronisław Piechocki). Natomiast zremisowali z drużynami Gołańczy oraz Wągrowca.
Oczywiście nasza drużyna miała najmniejszą średnią wieku, ponieważ według regulaminu na dwóch pierwszych szachownicach grali seniorzy, trzecia była zarezerwowana dla juniora a czwarta dla kobiety. Najmłodszym zawodnikiem całych zawodów był Emil Wójtych z Gołańczy (6 lat). Warcabiści z Wapna zajęli czwarte miejsce i nie pomogło wzmocnienie drużyny Wójtem - Zbigniewem Grabowskim. Rywalizację warcabistów wygrała drużyna ze Skoków. Rozgrywki warcabowe sędziował Wicestarosta - Michał Piechocki, rozgrywki szachowe sędziował - Jacek Haja. Debiut miały elektroniczne zegary szachowe pozyskane dzięki Fundacji "Amicis". Sprawdziły się znakomicie.
Zwycięzcy będą reprezentować powiat wągrowiecki na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 23 kwietnia w Łeknie.
JH
-
Tabela z wynikami szachów
FOTO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz